J.R.R. Tolkien ve Arkadaşlarının Kurduğu Büyülü Edebiyat Kulübü: İnklingler

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/kayip-rihtim/kayip-koseler/j-r-r-tolkien-ve-arkadaslarinin-kurdugu-buyulu-edebiyat-kulubu-inklingler/

20. yüzyılın en çok tartışılan fantastik serilerinden Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R. Tolkien ve Narnia Günlükleri’nin yazarı C.S. Lewis’in de içinde olduğu “İnklingler” topluluğu kimdir? (DEVAMI…)

5 Likes

Ortama bak be, şu toplantı da bir çay demleyeceksin artık kaç demlik çıkar bilmiyorum. Ben böyle sohbetlere katıldıktan sonra genel de bitince çok üzülürüm, boşluğa düşerim felan. Onlar acaba o zamanlar bu kadar ünlü olmadıkları için farkında değillerdi sanırım ):

1 Like

Adamların IQ ortalaması en az 1000dir :smiley:

Kendi İnkling’imizi kurmasak mı burada? :joy:

Sene 2014. Erzurum’un soğuğunda, sürgün taburu olduğunu öğrendiğimiz bir yerde kısa dönem olarak askerliğimi yapıyorum. Koca bataryada toplamda 6 kısa dönemiz, geri kalanının büyük çoğunluğu okuma yazmayı zor biliyor. Durum böyle olunca düşünmeyi hatta konuşmayı bile unuttuğumuzu fark ettik ve bizde böyle bir grup kurmuştuk. S3 belgelerinin bulunduğu odanın anahtarı bendeydi. Bu odada toplanarak her türlü konuyu tartışırdık. Odaya gece gizlice girmenin ve adrenalinin tavan yapması mıdır çekici gelen yoksa grubun kaliteli olması mıdır bilmem ama bu toplanmaların tadı hala damağımdadır. Komutan tarafından basılınca bu olay son bulmuştu gerçi :grin:

2 Likes

Öncelikle emeğinize sağlık.
Böyle şeyler okuyunca sanki tüm bu üretimlerin yapıldığı dönem kapanmış, bitmiş gibi geliyor. Türk edebiyatında da ‘ölmeme günü’ geldi aklıma. O dönemde kapanmış. Yeni örnekleri de yok. Ya da ben bilmiyorum.
Yani geçtim Türkiyeyi şu an dünyanın herhangi bir yerinde böyle fantastik/büyülü bir muhabbet yapılıyor mudur…bilmiyorum :confused:

1 Like