Prospero Serisi (Jaguar Kitap)

Kapakları sade kullanmaya özen gösteriyorlar. Biz genellikle süslü ve mutlaka bilmem ne çok satanı, bilmem kim iyi bulmuş bu tür yazılar olmadığı zaman garipsiyoruz. :wink: :wink:

Bence kapaklar kötü durmuyor.

Bak yaa ben öyle mi olsun dedim şimdi :smiley:

3 Beğeni

:joy: :joy: :joy: Sesli güldüm. Heyecan yaptım bak.

3 Beğeni

Serhat hazır bekliyormuşsun valla :joy::joy::joy:

2 Beğeni

Hemde nasıl. :joy: :joy: :rofl: :rofl:

2 Beğeni

Adam bize boşalttı bütün kinini iyi mi :rofl:

2 Beğeni

Ben bekliyordum biri konuşsun da içimi dökeyim diye. Sen düştün malesef. :joy: :joy: :joy:

2 Beğeni

https://forum.kayiprihtim.com/t/prospero-serisinde-tekinsiz-kitap-bayan-caliban/22294?u=alper

2 Beğeni

Canın sağolsun Serhat ama fikrim aynı :rofl:

1 Beğeni

Bu kitaplar neye göre seçiliyor? Yani sıradaki kitapları görebileceğimiz bir kaynak falan var mı?

Prospero’s Books adında 1991 yapımı bir film var orada kitaplar hakkında şöyle bir liste var ancak çıkan kitaplarla tamamen alakasız tabii ki. Neye göre seçtiklerini ben de merak ediyorum.

The Books

The books of Prospero number 24 according to the production design which outlines each volume’s content. The list is reminiscent of the lost books of Epicurus.[2]

1. A Book of Water
  2. A Book of Mirrors
  3. A Book of Mythologies
  4. A Primer of the Small Stars
  5. An Atlas Belonging to Orpheus
  6. A Harsh Book of Geometry
  7. The Book of Colours
  8. The Vesalius Anatomy of Birth
  9. An Alphabetical Inventory of the Dead
  10. A Book of Travellers’ Tales
  11. The Book of the Earth
  12. A Book of Architecture and Other Music
  13. The Ninety-Two Conceits of the Minotaur
  14. The Book of Languages
  15. End-plants
  16. A Book of Love
  17. A Bestiary of Past, Present and Future Animals
  18. The Book of Utopias
  19. The Book of Universal Cosmography
  20. Lore of Ruins
  21. The Autobiographies of Pasiphae and Semiramis
  22. A Book of Motion
  23. The Book of Games
  24. Thirty-Six Plays
2 Beğeni
3 Beğeni
10 Beğeni

Çok iyi bir kitap gibi duruyor. Ben de alıp bir şans vereyim.

2 Beğeni
2 Beğeni

Arkadaşlar selam, bu seriyle ilgili genel olarak yorumlarınız nasıl? Hiç bilmediğim kitaplar ve hiç bilmediğim yazarlardan oluşuyor. Yorumları okuyup net bir sonuca ulaşamadım. Eser türleri bile birbirinden farklı sanırsam. :slightly_smiling_face:

Jaguar Kitap güven verse de, yorumlarına değer verdiğim rıhtım ahalisinin de dediklerine kulak asmak lazım. Mevcut ekonomik krizde olumlu yorum almadan alışveriş yapamıyoruz maalesef…

1 Beğeni

Hepsini henüz okumuş değilim. Okuduklarımdan özellikle BÖCÜ 'yü çok beğendim. Kitaplardan 1 veya 2 tanesi için forumda bir dönem aylık kitap okuma etkinliği varken etkinlikte okunmuştu.

Ben çok etkilendiğim ve sevdiğim için BÖCÜ için konuşayım. :slight_smile:

Kıyamet sonrası bir dünya anlatısı olması nedeniyle kitap önceliğim olmuştu ama bence kitabın esas olayı dil ve anlatımdı.

Şu başlıkta BÖCÜ için 3-5 kelime olsa da düşüncelerimi paylaşmıştım.

https://forum.kayiprihtim.com/t/bocu-tatyana-tolstayadan-nukleer-felaket-sonrasi-rus-fantazyasi/33065

2 Beğeni

Çok teşekkürler, en azından Böcü’yü listeye eklemek farz oldu o zaman. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Yeni Kitap

7 Beğeni

Bir buçuk sene olmuş, yeni bir kitabın zamanı gelmiş de geçiyor. :slight_smile:

2 Beğeni