James Graham Ballard Kitaplığı (J. G. Ballard)

Sel Yayınevinin sitesinde bu sene içinde çıkacak 3 kitap gözüküyor…Biri Güneş İmparatorluğunun devamı olan Kindness of Women.Diğeri tam da benim en sevdiğim döneminde yazdığı Crystal World.En sonuncusu da Beton Ada’nın yeniden basımı.

(Bahri Doğukan Şahin) #5

İşte bu planlarını muhtemelen rafa kaldırdılar. Uzun süredir Ballard yayımlamıyorlar ve zaten yıl da bitti bitecek. Satış rakamlarının pek iç açıcı olmadığını düşünüyorum.

(Ezgi ) #6

Ve bu biyografi okuma listeme Ballard’ı yerleştirir. Bu yüzden bilmediğim yazar konularına bakmak istemiyorum. :pleading_face:

Anlaşılan Sel Ballard kitaplarının devamını getirmeyecek. Ayrıntı 11 kitabını basmış onlar da bulunmuyor, Sel yayınları basmayacak belli oldu, Sel’den umudu kesip, Nadir’den Ayrıntı yayınlarını bulmak gerekiyor

(Ezgi ) #8

Ben fuarda sordum Ballard basacak mısınız, ne zaman vs. diye basacağız dediler ama net tarih vermediler. Sahaflarda bulabilirsiniz belki Ballard kitaplarını. Yine de basacaklarını düşünmek istiyor insan.

(Ben ilk girdiğim sahafta hemen Çarpışma’yı bulabileceğimi hiç düşünmemiştim :grin:)

1-5 -2 yıl önce Sel’in bastığı 4 kitabı aldım… O zamanlar Ayrıntının baskıları bugüne göre biraz daha kolay bulunuyordu, Sel basıyor diye Ayrıntı baskıları almadım ama tıpkı Kabalcı’nın Dune baskılarını almayıp İthaki’yi beklememe konusunda olduğu gibi hata yaptım.

Sizinde yazdığınız gibi sahaftan bakacağız artık.

Satılmıyormuş sanırım ondan basmıyorlar. Bir ara bedava falan verildi sitelerden birinde alışverişe bedavaydı.

Ballard çok satmaz zaten, bunu bilmeden Ballard basma kararı almışlarsa hiç telifini almasalarmış.

Neyse paşa gönülleri bilir ben bu akşam Ayrıntı’nın bastıklarından buldum zaten bir kısmını :slight_smile:

Bugün "Çarpışmayı " okudum, çok rahatsız edici bir kitap. Sel’in sitesine uğrayıp, Ballard’ın yayınlanacağı vadedilen kitaplarında bir gelişme var mı yok mu diye bakayım dedim.

Sitelerinde;

• Concrete İsland - 2018
  • Crystal World - 2019
  • Kindness Of Women - 2020

yayınlanacak demişler ama…

Muhtemelen Ballard kitapları için Miladi takvim kullanmıyorlar :slight_smile:

Kitaplar basılacak mı sorusuna Sel zahmet edip cevap da vermediği için bir umut bekliyorum.

Kristal Dünya Nisan’da geliyor.

(Serhat) #15

Hadi iyisin @alper bandrolde geldi. :grinning::grinning:

Bandrol da geldiğine göre artık kesinleşti Kristal Dünya gelecek, diğer Ballard kitapları gelir mi zannetmiyorum ama en azından duyurdukları 2 kitap daha gelebilir.

(Ezgi ) #17

Ay hadi inşallah. Kristal Dünya’yı bile göremeyebilirdik şansımız varmış yine. :relieved: Yakın zamanda okuyamam ama heyecanlandım, daha çok Ballard!

SEL krizi 3 sene sonra 1 tane Ballard kitabı gelme dönemine patladı, bandrol alınalı 2 hafta oldu, Ayın ilk haftası dediler, kitap gelmedi. :angry:

Bende kitabın çıkması konusunda şüpheliyim hocam. :thinking:

(Ezgi ) #20

Nedir bu güzide yazarın Sel’den çektiği -dolaylı olarak bizim çektiğimiz??? Kriz sanki beklemiş beklemiş, Ballard çıkacağı zamana patlamış. :rage:

(Serhat) #21

Sonunda geldi

(Ezgi ) #22

Alalalalala oynuyorum şuanda :heart_eyes: :partying_face::clap:

Hemen alıp okuyamam tabii :sweat:

Bu arada Kristal Dünya’nın ilk sayfasında yazan açıklamaya göre The Kindness of Women ve Beton Ada’nın yanı sıra daha önce duyurmadıkları Hello America da yayın programına alınmış.Geç de olsa eserlerinin epey bir kısmı çevrilmiş olacak.