Japon Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Daha fazla seriyi toplamamalıyım. Param yok. Topladığım tüm seriler eksik. Önce onları tamamlamalıyım.
Japon Klasikleri Dizisi :two_hearts:
Bir seriden bir şey olmaz. Alıyorum. :see_no_evil:

5 Beğeni

Şu seriyi alayım diye girdim. Ama ilknokta dahil şeyatnın çırağı yok ortada. Yeni çıktı ne ara bitti.

2.baskı gelecek, İthaki duyurusunu yaptı.

1 Beğeni

Uzak durayım diyordum ama tanıtım yazıları merak uyandırıcı oldu, fiyatlar da uygun olunca İlk 3 kitabı dün gece Kidega yüzde 50 indirimden sipariş ettim.

Bir an önce gelseler de okusam diyeceğim ama Kidega tedarik - gönderim hızı ile seneye kalırlar gibi. :slight_smile:

10 Beğeni

https://twitter.com/AU_DtcfResmi/status/1474429749472681984?s=20

:slight_smile:

“… dışardaki çevirilere kim bilir ne koyuyorlar belli değil.”

Opera Anlık Görüntü_2021-12-24_220922_twitter.com

17 Beğeni

Dışardakilere koyabilirler ama dışar(ı)dakilerde bir şey yoktur. Tamamen doğal, katkısız.

2 Beğeni

Daha önce iş bankası yayınlarından çıkmıştı Hüseyin Can Erkin çevirisi ile. İthaki basacak ise İş bankasında telif hakkı yok demektir. Telif hakkı yok ise, ciltli olarak HAY klasiklerini toplayan arkadaşlar gelecek zamanlarda bulmakta zorluk çekeceklerdir. Şimdi nadire baktım fiyatı zaten uçmuş bir vaziyette. Bu kitabı da not alayım o zaman ölürsem vasiyet olarak bırakayım mirasçılarıma. :slight_smile:

2 Beğeni

Güzel düşünce…

Kaçıncı baskı olduğunu kapakları bozmamak için arka kapağa eklemişler.

14 Beğeni
8 Beğeni

Çizim çok güzel.

Natsume Soseki - Ardından orjinal çizimini buldum. :slight_smile:

14 Beğeni

Kitabın yabancı adı daha hoşmuş…

1 Beğeni

それから

Bir tane çubuk içinden ok geçiyor… :slight_smile:

Müdahale: Burada meşhur çançinçon karikatürü kullanılmış olup çeşitli telif sorunları nedeniyle tarafımca (Agape) kaldırılmıştır.

Ben “Woman in Snow” için demiştim Alper. :sweat_smile:

1 Beğeni

:slight_smile:

Yabancı dedin ama… Bilmem artık Japonca anladım ben.

Özellikle Japonca veya orijinal kullanmadım aslında ama ne yapalım?

2 Beğeni

Off ben bunları almadan duramam :smile: normalde kitapların yıpranmasını takmazdım ama birisi bunların kapaklarını yıpratırsa harakiri yapmasını isterim, bu yüzden kimseye ödünç vermeyeceğim.

8 Beğeni

Kitaplardan okuyan var mı ne düşünüyorsunuz bildiğimiz klasikler tadında mı?

1 Beğeni

İlk iki kitabını okudum son iki kitabı da şu an okunmayı bekliyor. İkisini de sevdim.

Bu iki içerikte detaylardan bahsettim. (Spoiler yok)
Dilerseniz bakabilirsiniz. Değişik bir kültür ve tarz. Herkese hitap etmeyebilir ama ben yine de şu an çevreme sürekli öneriyorum :))

8 Beğeni

Teşekkürler okuyacağım her iki incelemeyi de :slight_smile:

1 Beğeni