Jean-Christophe Grangé Kitapları (Doğan Kitap)

Anladım. Yinede Grange’ e bir kere daha şans verin bence.

Siz de önermiştiniz, aklımda Siyah Kan’ı okumak. Kızıl Nehirler’ide. Leyleklerin Uçuşu’nu çok beğenmiştim, aynı hissi vereceklerini düşünüyorum. Şu an elimdeki bazı kitapları okuduktan sonra muhakkak geçerim Grange nin 2 kitabina.

1 Beğeni

Sisle Gelen Yolcu ve Ölü Ruhlar Ormanı kitapları benim de aklımda yer etmedi. Bir şeyler eksikti o kitaplarda. Leyleklerin Uçuşu’nu seneler evvel okuduğum halde hala hatırlıyorum.

1 Beğeni

Sisle Gelen Yolcu ve Ölü Ruhlar Ormanı’nı ben de okumuş ve beğenmemiştim. Bu ikisinden sonra da devam etmedim. Zaten bu kitapları da ben almamıştım. Kuzenimden gelmişlerdi. İkisini de peş peş okumuştum.

Elimde yine kuzenimden gelme Şeytan Yemini, Lontano ve Koloni var. Hiç elim gitmiyor… Beni nasıl daralttıysa öbürleri hep beynimde erteledim durdum.

Ne zaman bu negatifliği üstümden atarsam o zaman okurum herhalde. Şu sıralar keyif alacağıma emin olduğum eserleri okumak istiyorum çünkü.

1 Beğeni

Koloni’yi de beğenemeyebilirsin. Şeytan Yemini benim favori Grange kitaplarımdan biridir.

Ben yazarın kitaplarını çıkış sırasına göre okuduğum için hemen Siyah Kan’dan sonra okumuştum ikisini de çok beğenmiştim. Zira ondan sonra bu iki kitabın başarısından sonra Koloni, Ölü Ruhlar Ormanı, Sisle Gelen Yolcu, Kaiken kitaplarında beklentinin altında kaldı.

Lontano ve devam kitabı Kongo’ya Ağıt ile eski formuna döndü gibi ama sanırım net kararımı son kitabı Ölüler Diyarı’nı okuduktan sonra vereceğim.

Kısacası elinizdeki Şeytan Yemini kitabını okumanızı öneririm. Beğenirseniz de Lontano’ dan devam edin derim.

Şeytan Yemini’ni biraz gereksiz uzun olmasına rağmen ben de beğenmiştim. Ölü Ruhlar Ormanı ve Sisle Gelen Yolcu hakkında okuduğum çoğu yorum kötü olduğu için sanırım kolay kolay bulaşmam. Ama Lontano’yu okumayı istiyorum.

Bu kitapları okuduğum çok uzun zaman oluyor ama hatırladığım kadarıyla çok da kötü romanlar değillerdi. Yazarın diğer çok iyi kitaplarına kıyasla biraz sönük kaldılar.

1 Beğeni

Ben Grange’ın Kızıl Nehirler kitabını okumuş ve beğenmiştim. Fakat bir süre nedense ara verdim Grange’a. Şimdi Siyah Kan ve Ölüler Diyarı kitaplarını sipariş verdim. Şeytan Yemini’ni de sipariş verecektim ama önce yorumları okumak istedim…

1 Beğeni

Siyah Kan çok çok iyidir. Bazılarına göre Grange’ın en iyisi hatta.

1 Beğeni

Umarım öyledir. Koloni hakkında pek olumlu yorum okuyamadığım için almadım.

2 Beğeni

Okumadıklarım

• Sisle Gelen Yolcu
  • Koloni
  • Kongo’ya Ağıt
  • Ölüler Diyarı

Ama okuma hevesimi kaçıramayacaksınız arkadaşlar, :grinning: tüm kitaplarını aldım, bu yaza doğru çıkış sırasına göre Leyleklerin Uçuşu kitabıyla başlayarak okumadıklarımla birlikte tüm kitaplarını yeniden okumayı planlıyorum.

6 Beğeni

O zaman yorumlarınızı da bekleriz

2 Beğeni

Bence çok takılmayın yorumlara. Alın okuyun. Herkesin zevki farklı oluyor çünkü. Ben Grange’i çok severken Dan Brown beni mutlu etmiyor mesela. Aradığımı bulamıyorum.

3 Beğeni

Hak verdim size. Alıp okuyacağım

2 Beğeni

Polisiye yazarlarından bir çoğunu okudum. Grange benim için çok ayrı bir yerde. Umarım daha bir çok kitabını okuruz.

2 Beğeni

Polisiye yazarlardan kimleri tavsiye edersiniz o halde?

resim

1 Beğeni

Bir Nisan olunca içime bir ürperti geldi… :cold_face:

Düzenleme: Hoş geliyor diyelim. Şahsım adına o kalabalığa katlanabileceğim sanırım tek bir yazar var. O da 38 yıllık 7 yay… siz gerisini biliyorsunuz ile çok zor.

3 Beğeni

1 Nisan yaklaşıyor, Pat üçüncü kitabı yazdı tuzağına düşmeyin. :joy:

Aslında kendisi imza günlerine gelemeyen okurları da düşünen, imzalı kitapları davet yerinde satışa bırakan yazarlardan. :slight_smile:

Bende gelmesini çok isterim ama zor gibi. :thinking:

İnstagram’da gönderilere ciddi bir biçimde yanıt veriyorlar. Şu durumda bana şaka gibi gelmedi. İmzaya gidebilecek arkadaşlar kendilerine forumdan bir eş seçip onların da kitaplarını imzalatsalar ne güzel olur :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
İmzaya gidip de benim için kitabımı imzalatabilecek birisi çıkarsa çok sevinirim :smiley:

1 Beğeni