Jeff VanderMeer'in Ürpertici Romanı "Borne" Raflarda

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Jeff VanderMeer'in Ürpertici Romanı "Borne" Raflarda – Kayıp Rıhtım

image

Jeff VanderMeer’in Locus ve Arthur C. Clarke ödüllerine aday gösterilen sıra dışı romanı “Borne,” Alfa Yayıncılık etiketiyle bizlerle. (DEVAMI…)

6 Beğeni

Alfa bizi şaşırtmaya devam ediyordu… Beklemiyordum bu kitabın çevrilmesini. Jeff VanderMeer’e başlama zamanı geldi de geçiyor anlaşılan.

1 Beğeni

Reddit’in övmekten geri durmadığı yazarlardan biri daha. Ben de çok merak ediyorum.

2 Beğeni

Üçlemesini, gizem için fazla kontrollü ve oyunbaz bulmuştum. Ve aynı gerekçelerle yazarlığındaki teknik ustalığı takdir etmiştim. Saf gizem-gerilim meraklıları bana katılır mı bilmem ama, merakı ve şüpheyi canlı tutmasını iyi biliyor kendisi. Hikâyesinden de, gizem sisi sebebiylen ilk başta anlaşılmaz gibi gelse de, sonunda parçaları birleştirmeye koyulunca “Böyle oldu/olmuş olmalı.” denilebilecek sonuçlar çıkartılabiliyor. Kendi adıma, Güney Menzili Üçlemesi’ni bitirince, aklımda cevapsız soru kalmadığını belirtebilirim.

1 Beğeni

Merakla beklediğim kitaplardan biri. Alfa umarım böyle güzel eserlerle yüzümüzü güldürmeye devam eder.

Hakkında yazılanların geneli modern bir yazarda seveceğim etmenleri işaret ediyor. Ben de düşmeyi planlıyorum yakın vakitte kendilerine.

Yine oldukça tuhaf. Yazarın tüm kitaplarını bu yaz vereceğim siparişlere atayım iyisi. Kapağı da çok hoşuma gitti, çok tuhaf…