Jim Carrey'li "Sonic the Hedgehog" Filmiyle Tanışın!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/jim-carreyli-sonic-the-hedgehog-filmiyle-tanisin/Oyun dünyasının sevilen kahramanlarından Sonic the Hedgehog bu defa sinema perdesine geliyor! Gerçek oyuncularla çekilen yapımdan ilk fragman yayınlandı. (DEVAMI…)

4 Likes

Orantısız bacak kaslarını düzeltmişler.

1 Like

Jim Carrey’nin kendisini oynamasından memnun oldum fakat diğer her şey kötü görünüyor.

Jim Carey’nin son saniyelerdeki Robotnik makyajı gerçekten de harika görünüyor :slight_smile: Sonic de ilk posterlerindeki o çirkinliğini büyük ölçüde yitirmiş, biraz düzelmiş. Ama gözler tam olmamış.

Yine de Dedektif Pikachu filmi karşısında işi çok zor. Jim Carey’nin daha iyi bir filmle dönmesini dilerdim.

O değil de… daha kötü bir şarkı seçimi olamazdı herhalde. Neden Gangsta’s Paradise? Neden yani? Daha önce bir filmde kullanılmış, onunla özdeşleşmişti zaten. Ve çok iyi bilinen bir parça. Cidden kötü bir tercih.

4 Likes

Müzik seçimi konusuna katılıyorum. Sonic’de de bir tuhaflık var ama anlayamadım. :thinking: Yine de Jim’i özlemişim. Çocukluğumun oyunlarını bu şekilde izlemeyi seviyorum ben ya. Pixels de çok hoşuma gitmişti ki Sandler da seviyorum. Belki de sevdiğim oyunlar ve sevdiğim oyuncular bir arada olunca objektif yaklaşamıyorumdur ama çok güzel değil mi ya? :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

2 Likes

Gözlerinin akı çok küçük, göz bebekleriyse fazla yuvarlak :slight_smile: Şöyle bir hayran çalışması çıktı fragmandan sonra ortaya.

4 Likes

Oyunlarda minik minik gördükten sonra burada görünce garip geldi. :smiley:

Jim Carrey yine bildiğimiz eski Jim Carrey olmuş ama bu yine de filmi izletmeye yetmez. Jim Carrey Kidding dizisiyle birlikte daha ciddi işler yapmaya başlamıştı ve bunda da gayet başarılıyken bu filmle birlikte eski çizgisine tekrar geri dönmüş. Her ne kadar hala güldürse de bu tarz filmler Jim Carrey’nin kalitesine hiç yakışmıyor.

Kolların renk farkı da varmış. Burun da biraz ifade de farklılık yaratmış. Ayrıca gövdedeki o beyaz alan birisinde çok net ve yuvarlak. :smiley: Amma didikledim he! :sweat_smile:

2 Likes

Herkesin ortak görüşü; bu filmi Jim Carrey için izleyeceği sanırım. Benim de öyle. Jim Carrey farkı. Yıllardır söylüyorum. DC şu adamı; Joker karakteri için neden düşünmez ??

3 Likes

Evet ama Edward Nygma olarak da oldukça başarılıydı. Hatta yeni çevrilecek bir Batman filminde role tekrar can bile verebilir.

1 Like

Düşünsene, Joker karakterini Jim Carrey oynuyor. Ortaya nasıl bir performans çıkar ? Bu adam Joker oynamak için doğmuş bence. "Mask, Grinch, Kont Olaf "karakterlerine baktığımızda bu role cuk oturduğunu çok rahat görebiliriz. Ki şu filmde Robotnik karakterine de mükemmel uymuş. Bu adamın oynayamayacğı bir rol yok bence. Yaşayan bir efsane. Umarım Arkham tarzı bir filmde Joker’i canlandırır.

1 Like

Bilmiyorum , Jim Carrey’in mizahi yanı bana Edward Nygma’ya daha yakın duruyor gibi geliyor. Joker’in o psikopatlık derecesine varan mizahını zihnimde Jim Carrey’e giydirmeye çalışınca birşeyler oturmuyor gibi. Mizahi yönü tamam ama sanki Jim Carrey Joker’in o psikopat yönünü kaldıramaz, yakışmaz gibi geliyor gözüme.

Kamu Spotu : Heath Ledger :heart:

Sonic illa animasyon yapılacaksa Pokemon gibi bu denli gerçek hayatın içine getirilmesi çok yanlış bir seçim olmuş bence. Pokemon oyunları zaten bizim dünyamıza çok benzeyen bir dünyanın içinde geçiyor, Sonic ise öyle değil. Bu kadar karikatürize ve abartılı bir konsepti, abartılı karakterini koruyarak gerçekçi bir görsel tasarımla buluşturmuşsun. Ortaya grotesk bir şey çıkmış. The Smurfs’u da günümüz kent yaşamında çektiler, ortaya yine konseptle alakası olmayan berbat bir şey çıktı. Sonic için de şu harcadıkları cast’a, kurdukları prodüksiyona acıdım fragmanı izlerken.


2 Likes

23 diye bir filmi vardı Jim Carrey’in izlediniz mi ?

Number 23 filminde Jim Carey gerçekten bilindik çizgisinin dışına çıkmış ve iyi bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştı. Bana kalırsa Joker rolünü de hakkıyla yapabilecek bir yeteneğe sahip. Keza Talihsiz Serüvenler Dizisi filminde de güzel bir oyunculuk sergilemişti. Farklı projelerde yer aldıkça ne kadar geniş bir beceriye sahip olduğunu görüyoruz. Ben birçok rolü çok rahat kotaracağını düşünüyorum. Tabi alışılmış şeyler var. Ona bir şey diyemem ama efsane fantastik serilerde kendisinin de bir yeri olmasını ayrıca isterdim. Keşke Belgariad serisi çekilse de Jim de oynasa. Bir de Yerdeniz’i çekseler ve Jim oynasa. Hepsinde Jim oynasa. :rofl: O kadar çok Jim dedim ki karşı komşunun oğlu gibi gelmeye başladı. Az kaldı arayıp “Jim, kuzum neden fantastik serilerde oynamıyorsun?” diye soracaktım. :smiley: Bu kadar çok yönlü oyuncular bende bir etki bırakıyor.

2 Likes

@Agape @LordKratos evet 23 Numara’yı gösterime girdiği yıl izlemiştim , aklımda şimdi bölük pörçük kalmış ama oradaki karakterin Joker ile kıyaslanabileceğini düşünmüyorum. Aslında Joker bir karakter bile değil. Karakter salatası desek daha doğru olur.
Jim Carrey için Joker rolü belki Batman’in Joel Schumacher ve Tim Burton tarzı bir yapımı olacaksa düşünebilirim. Ama Nolan tarzı bir Batman’de Jim Carrey hayalime tam oturmuyor. Dediğim gibi Nolan tarzı bir yapımda belki Edward Nygma’ya bile tekrar can verebilir. Çünkü o karakterin zaten tamamen eğlence ve keyif üzerine kurulu bir yapısı var. Joker kadar karanlık bir yönü yok.
Kendimizden örnek verirsek misal Joker’i Cem Yılmaz’ın canlandırdığını düşünelim.

image

Cem Yılmaz’ı Joker olarak izleyen bir izleyici onu perdede görünce ister istemez sadece gülmeye güdülenecek ve Joker’in karanlık yanı istediği mesajı veremeyecek. Benim görüşüm bunlar. Joker sadece karanlık veya sadece eğlenceli bir karakter olsa Jim Carrey düşünülebilir. Ama insanların zihninde Jim Carrey eğlenceli bir karakter olduğu için filmde Joker’in karanlık yönü gölgede kalır diye düşünüyorum.

Jim Carrey’in Baş Belası diye bir filmi vardı. Orada hem eğlenceli hem psikopat bir karakteri canlandırmıştı. Bu rolün üstesinden rahatlıkla gelecektir. Gerçi ortada böyle bir ihtimal bile yok. Keşke olsaydı. :smiley:

2 Likes

Bak o film vcd’lerin ilk çıktığı zamana rastlar. Bende vardı ve yeni teknoloji hevesi sürekli izlerdim. Yok abi oradaki karakter Joker’le boy ölçüşemez :smiley:
Çok eğlenceli bir filmdi ama :smiley:

Tabi ki boy ölçüşemez. Joker karakteri için biraz daha psikopat olması gerekiyor. Jim Carrey bugüne kadar bütün rollerin üstesinden geldi. Bu rolün de üstesinden gelir bence. Efsane olur. Zaten bu rolü oynayabilecek başka birini de düşünemiyorum ha bir de William Dafoe var :smiley:

1 Like