Jimmy coates güç

Merhaba arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum yardımınıza ihtiyacım var

Yaklaşık 3 yıldır Jimmy coates serisinin 6. Kitabı olan güç adlı kitabı arıyorum fakat daha çeviren olmamış bu konuda yardımcı olabilir misiniz

1 Beğeni

Bu konuda size bilgi verebilecek tek yer, seriyi basmış olan Tudem Yayınları’dır.

Belkide 50 defa aradım onları ama adamlar şuan için basmayı düşünmüyoruz geliri yetersiz yani satışı fazla değil deyip duruyorlar

1 Beğeni

Durum buysa, forumdakilerden ne gibi bir yardımda bulunmasını istiyorsunuz? Forum sistemi çerçevesinde nasıl bir yardım talep ediyorsunuz?

Adamlar ile şimdi tekrar görüştüm bana talep yeterli olmadığı için basamıyoruz diyorlar bende diyorum ki birlik olup mail atsak mümkünse iletişim numarasını arasak ve talep oluştursak bir serinin yarıda kesilmesine engel olmuş oluruz

Forumda 2. mesajı itibariyle bir örgütlenme, bir başkaldırı, bir spartacus rüzgarı estiren user…

Günüme neşe kattınız…:slight_smile: Bu haklı davanızda bende varım diyorum , sırf sizin enerjiniz ve azminiz için koca yürekli adam.

You will never walk alone…

1 Beğeni

Bana yazılmasını istediğiniz mesaji ve oranın e posta adresini yollayın ben de göndereyim.

1 Beğeni

Anladığım kadarıyla "talep yetersizliği"nden kasıtları, hedeflenen mali kazanca ulaşamamaları.

İlk beş kitapla serinin devamını getirmelerini sağlatacak başarıyı elde edememişlerken, serinin hayranlarının ısrarlarıyla devam kitaplarını basmaya zorlanabileceklerine, düşük ihtimal veriyorum.

Ortada bir arz-talep durumu söz konusu. Talep azsa, arzı sağlayanın da var olabilmedi çin ona göre stratejisini belirlemesi gerek.

Seriyi devam ettirmelerinin tek yolu, belirttiğiniz gibi talep oluşturmak. Bu da kitapların satışına bağlı. Küçük internet araştırmamda, yayınkanan beş kitaptan ikisinin baskısının tükendiği bilgisi var. Ve anladığım kadarıyla tükenenler, serinin ilk iki kitabı. Satışların hızı, yayıncıyı tatmin etmemiş olsa gerek ki baskıları yenilenmemiş.

Hayranların yapması gereken en mantıklı hareket, yayınevini mesaj bombardımanına tutmak yerine, serinin tanıtımına yönelmeleri olacaktır.

Serinin hayranları olarak toplanın ve bu ve başka forumlarda, seri ve ilk beş kitap hakkında ayrıntılı -ama okuma seyrini baltalayan bilgilerden kaçınılmış- başlıklar açın. Hayranlarca yapılan tanıtımı önemli buluyorum. Örneğin, siz bahsetmeseniz, seriden haberim olmayacaktı.

Serinin devam ettirilmesi için hayran tanıtımı yöntemini kullanın derim. Bu yoldan, yayınevinin dikkatini çekip seri için tekrar düşünmesini sağlatacak ve belki de harekete geçirtecek bir talep oluşturtabillisiniz.

Görüşlerim bu yönde.

1 Beğeni

Hepinize teşekkür ederim bu konuda desteğiniz için sağolun

tudem@tudem.com bu yayın evinin mail adresi serinin devamı için bu adrese mail atmak lazım atabildiğimiz kadar tabi aynı kişiler değil olabildiğince çok kişiye ulaşmak lazım

+90(232) 463 46 38 / 39 / 40 -
+90(533) 469 10 34

Bunlarda iletişim numarası arayıp yayın evi için 6 yı tuşlayıp yetkili arkadaşa durumu izah etmek talep oluşturmak gerekiyor (mesai saatleri içinde tabiki)

Tanıtım konusuna gelecek olursak tanıtım için elimden geleni yapacağım lakin sizlerinde desteğine ihtiyacım var hadi gelin hep birlikte bu seriyi unutulmaktan kurtaralım :slight_smile:

Bugün pazartesi herkesten destek bekliyorum :slight_smile:

Aradan bayaa zaman geçti ama ben de bu seriyi severek takip ediyorum ben de mail attım,arkadaşlarıma da atmalarını rica ettim.Yeni gelişmeler var mı? Hiç başka bir cevap verdiler mi?

allah var ki 3 yıldır ben de aynısını arıyorum . Joe Craig ile görüştüm ve bana Güç kitabının ingilizcesini göndermişti fakat haliyle ileri seviye . ben bizzat görüştüm bu çeviriyi yapan abiyle , biraz siyasette iktidarı tutmadığından işten çıkarılmış , abi dedi ki ancak bu işi yani çevirecek adamı tudem bulur , ben de dedim tudem yapmıyor , o zaman başka yol yok dedi bana . ama gerçekten yine de bi denesek mi dostlar mesaj bombardımanını?

Çevirmen, kendisi iktidar yanlısı olmadığı için TUDEM onu işten çıkarttığını mı iddia ediyor? Kitabın yayınevi TUDEM olunca otomatikman işten çıkartan da onlar gibi yorumladım. Yoksa ben mi yanlış anladım? :slight_smile:

Bu yayınevinde olabilecek bir şey değil de, ondan soruyorum :slight_smile: