John Scalzi Kitapları (İthaki Yayınları)

John Scalzi

BİYOGRAFİ
Yazarın çıkış romanı olan Yaşlı Adamın Savaşı, En İyi Roman dalında Hugo Ödülü’ne aday gösterildi. Yazar 2006’da En İyi Yeni Yazar dalında John W. Campbell ödülünü kazandı. Bir süre, Amerikan Bilimkurgu ve Fantazi Yazarları Derneği’nin başkanlığını yürüttü. 2013’te, Kırmızı Üniformalılar romanıyla büyük başarıya ulaştı. Bu kitap, En İyi Roman dalında Hugo Ödülü’nü ve En İyi Bilimkurgu Romanı dalında Locus Ödülü’nü kazandı.
(Kaynak: İthaki Yayınları)

ÇIKAN KİTAPLARI

Yaşlı Adam’ın Savaşı Serisi

1. Yaşlı Adamın Savaşı
  2. Hayalet Tugay
  3. Son Koloni
  4. Zoe’nin Öyküsü

Ya%C5%9Fl%C4%B1%20Adam%C4%B1n%20Sava%C5%9F%C4%B1%201 Hayalet Tugay Son Koloni Zoe'nin Öyküsü

Bağlılık Serisi

1. İmparatorluğun Çöküşü
  2. Yok Eden Ateş
  3. Son İmparatoks

1 2 3

Sendrom Serisi

1. Sendrom
  2. Frontal

1 2

Diğer Kitapları

1. Kırmızı Üniformalılar
  2. Kilitsiz (Bir Sendrom Öyküsü)

1 2

19 Beğeni

Başlık altındaki yerimizi alalım.

Vakti zamanında John Scalzi ile Kayıp Rıhtım ekibi olarak yapmış olduğumuz söyleşi:

Yazarın En İyi Alternatif Tarih hikâyesi dalında Sidewise Ödülleri’ne aday gösterilen öyküsü:

5 Beğeni

Daha dün Yaşlı Adamın Savaşı ne güzel kitaptı diye düşünüyordum :slight_smile: Bursa Fuarı’ndan almıştım, dönüş yolculuğunda otobüste kapağını şöyle bir aralayıp ilk sayfasına bakayım demiştim. Sonra yol boyunca elimden bırakamamıştım. Işıklar kapatılınca bile… Sokaktan gelen zayıf ışıkta okumaya devam etmiştim.

Hayalet Tugay’ı da sevsem de en güzel kitabı Yaşlı Adamın Savaşı’ydı bence. Diğerlerinden o kadar keyif alamadım.

Ve Kırmızı Üniformalılar bir Hugo balonudur :balloon: :see_no_evil:

6 Beğeni

İlk 3 kitabı çok beğenmiştim.Zoe’nin Öyküsü kitabı kötüydü bence.Satış olsun para kazanalım derdinde yazılmış bir kitap.Oradaki olayları 3. Kitapta anlatsa daha güzel dururdu diye düşünüyorum.Kırmızı Üniformalılar’ı okumadım ama balon :balloon::grin: Diye çok yerde duydum.

2 Beğeni

İthaki bu seriyi yarı mı bıraktı?

Şu an Zoe’nin Öyküsü’nü okuyorum ve ilk iki kitabın tadını üçüncüde bulamadığım gibi bunda da bulamadım. Özellikle ilk kitabı otobüste okurken kendi kendime kikirdeyip durmam yanımda oturan kişinin ne okuduğumu merak edip kitabın içine düşmesiyle sonuçlandı çoğu kez.

Son kitap da olsa eğlenceli üslup tam gaz devam ediyor, bu sefer bana hitap etmedi pek ne yazık ki :frowning: Güzel vakit geçirmek için süper seri bence.

2 Beğeni

Bu seriyi okurken benimde kitapları puanlamam sırasıyla 7-8-9-5 şeklinde olmuştu. Zoe’nin öyküsü gerçekten çok gereksizdi. Bana biraz ticari kaygılarla yazılmış gibi geldi. Aynı macerayı , aynı şeyleri başkasının gözünden anlatmanın pek bir esprisi yok bence ( kitabın sonunda başka göz vasıtası ile bambaşka gerçeklerle karşılaşsak o zaman güzel olabilirdi bu yöntem)

Okuyacak arkadaşlara tavsiyem ilk 3 kitabı okuyup Zoe’yi pas geçmeleri olacaktır. Fazla birşey kaybetmezsiniz.

Bu arada 3. kitaba bayılmıştım. Söylemeden geçmeyeyim.

2 Beğeni

Yaşlı Adamın Savaşı’nı, İngilizce baskılı bulana kadar okumayacağıma yemin ettim lakin Kırmızı Üniformalılar’a dayanamadım. İlk başta bayağı kahkahalarla gülüp eğlenirken en sonunda var oluşumu sorgulayıp neredeyse ağlayacak noktaya geldim. Son otuz sayfayı zaten güç bela okudum. Genelde kolay kolay etkilenmem ama romanın beni soktuğu havaya karşı koyamadığım çok nadir durumlardan biri oldu bu, yazarı tebrik ediyorum.

Yazarımızın yeni kitabı, yeni bir seri olan Bağlılık Serisi’nin ilk kitabı İmparatorluğun Çöküşü adlı kitabı. Kitap ile ilgili olarak söyleyeceğim bu kitabın Yaşlı Adamın Savaşı Serisi ile alakasının bulunmadığı. Bu yeni bir seridir.

Ayrıca kapak şahane.

İmparatorluğun Çöküşü (İlknokta)

İmparatorluğun Çöküşü (Kitapyurdu)

5 Beğeni

Tahminin kitabın adından giderek olay döngüsü sondan başa doğru olacak gibi geliyor.Tabi okuyunca daha çok netlik kazanır.

1 Beğeni

Kitap görseli harika, hangi seriye dahil olduğu sol üste yazılmış, kazandığı ödüllerse abartılmadan sol alta yazılmış. Ayrıca kapakta bilmem kimin ‘‘harika, okuduğum en iyi kitap’’ yorumu da yok. =) Görsel olarak oldukça başarılı bir iş çıkmış ortaya.

2 Beğeni
1 Beğeni

Yaşlı Adamın Savaşı kitabının kapağı güncellenmiş halde satışa çıktı. Kapak konusunda artık İthaki Yayınları hakkında yorum yapmayacağım. Çünkü bu adamlar işi çok iyi biliyor. Harika bir kapak yine

Yaşlı Adamın Savaşı (İlk Nokta)

2 Beğeni

Anlaşılan seriyi orijinal kapaklarıyla yenileyecekler.

Bende eskiler var.Eski kapaklar daha güzel :cry::sob:

2 Beğeni

Eski kapaklı kitaplar bende de var. Ama ben bu kapakları daha çok beğendim. Tabi şu meşhur olan renkler ve zevkler mevzusundan dolayı bir şey demiyorum. :slight_smile: :slight_smile:

1 Beğeni

Eski kapağın üzerindeki uzay aracı star warsteki imparatorluk destroyerine benziyordu☺

1 Beğeni

İmparatorluğun Çöküşü kitabını okuyan varsa görüşlerini paylaşabilir mı sevgili forum ahalisi?

Yeni Kitap

7 Beğeni