John Scalzi Kitapları (İthaki Yayınları)

sendrom ve imparatorluğun çöküşünü yorumlayabilecek varmı?

Zoe’nin öyküsü’nü okumasam seride eksiklik kalır mı ? Çünkü her forumda aynı yorumlar var gereksiz diyorlar kitap için. İlk üçü okusam yeter gibi…

Ben okumadım, eksikliğini hissetmiyorum :slight_smile: Aynı hikâyenin Zoe’nin gözünden yazılmış hâli ilginizi çekiyorsa bir şans verebilirsiniz.

Şahsen üçüncü kitabı okurken hikâyenin yarım kalmış havasına bir anlam verememiştim. Bazı şeyler havada kalmıştı. Daha sonra yazarın o kısmı dördüncü kitabı yazabilmek için çıkardığı anlaşıldı. Son Koloni’de anlatılmadan geçilen, oldu bittiye getirilen olayları öğrenmek için okunabilir o yüzden.

1 Beğeni

O zaman 4.kitabı da alıp okumak daha mantıklı. Öyle yapayım bende. :slight_smile:

Seni de özledik… :sweat_smile:

1 Beğeni
3 Beğeni

@azizhayri hocam burada daha fazla soruya cevap bulabilirsiniz.

2 Beğeni

İthaki’den gelen mesaja göre John Scalzi kitaplarının devamı bu sene içinde gelecekmiş. Özellikle Yaşlı Adamın Savaşı’nı sormuştum.

6 Beğeni

Yaşlı Adamın Savaşı serisinij dilimize çevrilmemiş 2 tane kitabı var. Son 2 kitabı okumadan seri çok yarım kalıyor mu? Yoksa 3. kitap ile ana karakterin hikayesi bittiyor mu?

İnsanlığın geleceğini öğrenmemek dışında kitabın hikayesi yeterince sonlanıyor. Ana karakterin hikayesi sanırım sonlanıyor çünkü 5. ve 6. kitapların goodreads özetlerinde ismi geçmiyor.

1 Beğeni

Çok teşekkürler hocam. İlk üç kitabı aldım.

1 Beğeni

İmparatorluğun Çöküşü’nün devamı gelmeyecek galiba. Keza Yaşlı Adamın Savaşı’nın son iki kitabı da gelmeyecek gibi.

Ithaki maşallah her başlıktan vuruyor bizi. Boşuna 2022 yılının en iyi yayınevi seçilmemiş. Geçen sene devam edecek dediler (Yaşlı Adam, Bağlılık ve Sendrom), ben de bu söze güvenip tüm kitaplarını satın aldım ve sonuç yine hüsran. Cevap da alamıyoruz sorunca.

4 Beğeni

Bu arada yanlış anlaşılmasın, yazdığım bir bilgi değil. Yıllardır beklemenin yazıya dökülmüş karamsarlık hali.

1 Beğeni

@Lorien_archers 'ınki de bilgi değil ama zor yoldan kazanılmış tecrübe hocam, sıkıntı yok. :slight_smile: Bu saatten sonra basmazlar, basarlarsa da kendi ayaklarına sıkmış olurlar zaten.

2 Beğeni

Çok şükür bir kitap gördük.

9 Beğeni

İthaki şaşırttı. :smiley:

Devamını bile görürüz belki.

3 Beğeni

Gerçekten de devam kitabı 5 yıl sonra gelmiş :slight_smile:

3 Beğeni

Hhm. Bu başlıkta iyi sövmüşüz ithakiye ve ithaki sonunda dayanamayıp basmıştır kitabı belli mi olur. Belki sövdüğümüz diğer başlıklardaki devamı beklenen kitapları da basarlar. Sövmeye devam hocam.

Scalzi’nin tam da ödül kazandığı ayda çıkartmaları manidar olmuş biraz. Acaba bu vaat ettikleri tüm kitaplar çeviri vs ile hazır da böyle reklam yapacak malzeme mi bekliyorlar diye bazen düşünüyorum.

4 Beğeni

Ben bundan neredeyse eminim hocam, ancak kanıtlayamam :slight_smile:

5 Beğeni