Joker 2'de İmzalar Atıldı: Çekimler 2023 Yılında Başlıyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/yeni-joker-filmi-geliyor-cekim-tarihleri-belli-oldu/

image

Yeni Joker filmi geliyor. Daha önce de geleceği duyurulan DC yapımıyla ilgili beklenen imzalar atıldı ve senaryonun ilk taslağı Warner Bros.’a teslim edildi. Beklenen filmin çekimlerinin 2023 yılı içerisinde yapılacağı belirtiliyor. Todd Phillips tarafından yönetilen ve başrolünde Joaquin Phoenix’in yer aldığı ilk Joker filmi Ekim 2019’da gösterime girdiğinde büyük bir ses getirdi. 18 yaş kısıtlamasına… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Gerçekçiliğiyle ve kaliteli oyunculuğuyla çok beğenmiştim ilk filmi, umarım bu filmde de kaliteyi aynı düzeyde devam ettirirler. Devam edeceği için sevindim, bir de bu oyuncuları ve karakterleri aynı sinematik evren içerisinde yıllarca devam ettirirlerse daha çok sevinirim tabii ^^’ Fakat, söz konusu DC olunca her daim ‘hevesimizin kursağımızda kalabileceği’ gerçeğini de göz ardı edemiyorum :frowning:

İlk film güzeldi ama devamına bence gerek yoktu. Daha öncede yazmıştım. Joker 2 yerine farklı bir karakteri izlemeyi tercih ederdim.

İlk filmin bittiği yerden başlasa ne güzel olur.

Phoenix muhteşem oynamıştı.

1 Beğeni

Bence Joker karakterinin bu kadar ilginç olma sebebi geçmişini bilmememiz. Geçmişini bir film boyunca izlediğimiz Joaquin Phoenix Joker’i ile anlatılacak başka bir hikayenin diğer Joker hikayeleri kadar güçlü olabileceğini düşünmüyorum. İlla geçmişini öğreneceksek Killing Joke’taki gibi bir anlatımı tercih ederdim. Orada Joker “Geçmişimi her an farklı şekilde hatırlıyorum. Bir geçmişim olacaksa çoktan seçmeli olmasını isterim” benzeri bir şey diyordu. Bu da orada anlatılan hikayenin tamamen Joker’in gerçek geçmişi olmasını engelliyordu. İsteyen yine doğru kabul ediyordu ama benim gibi düşünen kişiler yanlış kabul ediyordu ve bu yüzden iki kesim de hikayeden memnun ayrılıyordu. İlk film tek başına güzeldi. Orada kalmalıydı.