Joker Filminin Senaryosu Paylaşıldı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/joker-film-senaryosu/

Todd Phillips‘in yönettiği ve Joaquin Phoenix‘in başrolünde oynadığı yıla damgasını vuran yapımlardan Joker filminin senaryosu internet üzerinden paylaşıldı. (DEVAMI…)

5 Beğeni

Yılın en iyi filmi İrishman değil, bu filmdir.

1 Beğeni

Filmi kötülemeyeceğim ama filmi sevemedim, belki biraz aksiyon bekliyordum belkide joker’in halkı sokaklara nasıl döküp kargaşa çıkardığını görmek istiyordum. Aslında joker çok zeki birisi burda onu pek göremedim.

1 Beğeni

Bu film zaten Joker’e nasıl dönüştüğünün farklı bir orijini. Gerçek bile olmayabilir. Filmin sonundaki sahne ile, tüm bu yaşananların Arthur’un kafasından uydurduğu şeyler olabileceği görüldü. Keza adam ileri derece şizofren ve davranış bozukluğu var. Filmin son 20-25 dakikasında gerçek Joker’i görebilidk. Bu süreci güzel işlediler bence. Filmin devamı gelirse, gerçek Joker’i görebileceğimizi sanıyorum.

2 Beğeni

Jokeri tam bilmiyorsunuz mesela, çoğu Türk böyle. Joker zeki değil, yaptığı şeyleri sadece istediği için yapıyor, plan vesaire umrunda değil, yaptığı şeyleri çoğu zaman kendi bile önemsemiyor hatta. İnsanların sadece içgüdülerini takip ederek kendilerinden ne kadar büyük şeyler başarabileceklerini, ama bunu yaparken toplum tarafından da ne kadar dışlanacaklarını anlatmaya çalışmıyorken bunu anlatabilmeyi beceren bir kaos elçisi. Jokeri joker yapan bu, ayrıca zeki olmasına gerek yok. Bu yüzden harika bir karakter, çok fazla doğal.

1 Beğeni

Öncelikle Kayıp rıhtıma hoşgeldiniz. Dediğiniz gibi joker’i pek bilmem. Daha çok “kara şovalye” filmden ve oyunlardan biliyorum, yorumuda ona göre yapmıştı.