Joker ve The King of Comedy: İki Film Tek Konu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/joker-ve-the-king-of-comedy-iki-film-tek-konu/

Joaquin Phoenix’li Joker gişeleri alt üst ederken filmin esinlendiği yapımlardan birisi olan The King of Comedy ile Joker’ın benzerliklerini sizin için derledik. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Yazı mükemmel. Tek bir şey söyleyebilirim; Leto Joker filan değil. Marjinal olmaya çalışan bir sosyopat deli.

2 Beğeni

Cesar Romero bile Leto’dan daha başarılı bir karakterdi.

1 Beğeni

Aynen ya :smile: Hayatımda bu kadar kötü bir Villian performansı daha hatırlamıyorum.

1 Beğeni

Yorum için teşekkürler. Leto, Ledger ve Phoenix’e göre daha farklı bir karakterdi. Anlatılan hikayeye ve dönemin şartlarına odaklanınca onu da anlamlandırmak mümkün olabiliyor bana kalırsa.

2 Beğeni

Elbette ki karakter olarak bakarsak yüzü boyalı psikopat bir mafya lideri rolünü iyi yaptı !Ama, bu Joker miydi ? Bence değildi. Herşeyi geçtim dövme nedir ya ?? Nasıl bir mantıkla dövmeli Joker gösterdiler bize ? Bu kesinlikle Joker değildi. Çizgi romanlardaki Jokeri bugüne kadar yalnızca Jack Nickholsen’den gördüm. Ama, Ledger ve Phoenix kendi yorumlarıyla, farklı, yeni bir Joker yarattılar. Leto’dan farkları; bunlar Joker’i karakter olarak muhteşem yansıttılar.

1 Beğeni