Joker'in Çekimleri Tamamlandı

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Joker'in Çekimleri Tamamlandı – Kayıp Rıhtım

image

Joaquin Phoenix’in başrolünü oynadığı ve Joker’in köken hikâyesine odaklanacak filmin çekimleri tamamlandı. İşte filmle ilgili son detaylar. (DEVAMI…)

5 Beğeni

Heath Ledger’ın üstüne asla çıkılamayacak galiba.

Bence DC Christopher Nolan’ın üzerine çıkamayacak.

2 Beğeni

DC’nin bir yere çıkmaya çalıştığı yok hocam film dizi vb. ìşler tamamen WB’ye ait ve söyleyeyim dedim ben de WB’nin Dark Knight üçlemesinin üzerine çıkabileceğini düşünmüyorum.

DC filmlerini demek istedim zaten. DC zaten yerinde. :+1:t6:

Ben bu film için heyecanlıyım. Farklı bir şeyler denendiği belli. Bu mutlu ediyor.

1 Beğeni

Doğruya doğru DC film işini kıvıramıyor. Her ne kadar niyetlensem de hiçbir DC filmini sinemada izlemek içimden gelmiyor.
Arkadaşın da dediği gibi Batman’i Batman, Jokeri’de Joker yapan Nolan’dır. Eğer Nolan serisi olmasaydı insanların Batman’e sempatisi belki de bu kadar artmayacaktı.

Zaten Dc evreninde 3 farklı joker bulunuyor. Bu nedenle bu jokerin orijinal jokerden farklı olması gerekiyor. Heath Ledger tarzı bir joker olacak zaten. Dc deki en büyük yanlış bir politikaları yok adamların. Bodoslama daldılar evrene. Marvel yavaş yavaş 10 yıla yaydı çıkardı Avengersi patlattı. Şimdi her filmleri izleniyor. Dc daha 2 karakter tanıtıp Justice yaptı tabi patladı. Ne Flash belli ne Batman belli ne de GL belli…

Çocukluğumda bir tane gördüm, bir tane tanıdım. Geri kalanların alayı taklit ,sahte ve ruhsuzdu. Tüm önyargımla söylüyorum ve sanırım öyle de kalacak! Benim için Joker Jack Nicholson’dır. Ondan sonra Joker canlandırmak, şimdiki çakma starların Zeki Müren’i canlandırması gibi bir şey…

Benim de beklentim var. Sızan videolara baktığımda iyi bir Joker görüyorum. Diğer yandan filmin, kahraman filmlerine kıyasla daha düşük bütçeyle çekilmesinin senaryoya daha çok kafa yorulduğu, daha çok serbest bırakıldığı gibi fikirleri getiriyor aklıma.

1 Beğeni

Buna katılmıyorum. Nolan filmlerini (ilk ikisini) sevsem de Batman’e büyük zarar verdiğini düşünüyorum. Çünkü Batman ile Joker’i Nolan’la tanıyan kesim her yeni yapımı durmadan bu filmlerle kıyaslıyor ve sadece ve sadece Nolan’ın filmlerinin iyi olduğunu düşünüyor.

Oysa @erce’nin dediği gibi Jack Nicholson da zamanında müthiş bir Joker performansı sergilemişti. Keza benim için de gelmiş geçmiş en iyi, aslına en sadık Joker uyarlaması, Batman Animated Series’de ve Batman: Arkham Asylum/City oyunlarında Mark Hamill’in seslendirdiği Joker’dir. Çünkü çizgi romanlardan alışıp sevdiğimiz Joker’e çok yakındır. Aynı şekilde Öldüren Şaka, Ailenin Ölümü, Gülen Adam’daki Joker benim için gerçek Joker’dir.

Heath Ledger’ın performansının tartışmaya açık bir yanı yok; karaktere çok farklı ve başarılı bir bakış açısı getirdi. Ama her Joker’i onunla kıyaslayıp olmamış demek bana itici gelmeye başladı artık. Ben Joaquin Phoenix’in oynadığı bu filmden ümitliyim. Başarılı gözüküyor.

2 Beğeni

Tabi kişisel görüş. Ben de Joker’i ilk Jack Nicholson ile tanıdım ama her ne kadar Tim Burton’ı sevsemde Batman benim görüşüme göre sinematik anlamda Nolan ile çığır açtı. Zaten Tim Burton’dan sonra Scmuacher karakterleri bir çocuk filmi serisine çevirmişti. Yani bana göre ortada zaten bir Tim Burton vs Nolan söz konusu. İlkokulda tanıştığım Jack Nicholson’lı Joker gözbebeğim olsa da Nolan çıtayı bana göre çok yukarılara taşıdı.
Zaten Michael Keaton’ı hiç kıyaslamaya bile sokmuyorum.

Umutluyum, belki duyguları yansıtan ve bizi kendimizden alabilecek bir performans çıkmış olabilir diye. Hiç belli olmaz.

Joaquin Phoenix, Heath Ledger tarzı bir Joker canlandıracak sanırım. Çizgi romandan farklı olur gibi geliyor bana. Zaten ana evrenden farklı olacak denildi.

4 posts were merged into an existing topic: Joker Filminden İlk Fragman Geldi