Jules Verne Kitaplığı (İthaki ve Alfa Yayınları)

(kimyager_ferhat gürdoğan) #62

İthaki belki hepsini bir anda çıkarır mı? Geç olacak ama çıkar mı o şekilde sizce?

(Demet ) #63

Tam ben Alfa’dan aldıktan sonra İthaki müthiş baskılarla çıkartır şansıma :joy: Şaka maka sanmıyorum ben hepsini birden çıkartacaklarını :confused:

İthaki’den çok güzel bir seri bekliyorum ben. Yakın zamanda başlamaz muhtemelen ama başladıktan sonra kısa aralıklarla çıkacağını düşünüyorum. (temenni ediyorum :slightly_smiling_face:)

(kimyager_ferhat gürdoğan) #65

Hepsi birden çıksa çok güzel olur. Bende pek beklemiyorum. İlk kitap çıksa ona göre başlamayı düşünüyorum. Beklemeye devam :grin:

Sanmıyorum ki İthaki takır takır bassın seriyi. Bakıyorum da Alfa’nın bastığı bazı kitaplar önceden İthaki’den çıkan çeviriler (mişel strogof, kaptan grant vs.). Bir kere İthaki’nin bunları yeniden çevirtmesi gerekmez mi? Bu dediğim çevirilerin hakları Alfa’ya geçmiştir sanırım.

(Mustafa Erdem) #67

Alfa yayınlarından Jules Verne serisinin ilk kitabını sipariş vererek başlamış oldum. Ithaki’nin de yeni baskılarında iyi iş çıkaracaklarını düşünüyorum ama bazı kalın kitapları ikiye bölmüşler sanırım o yüzden vazgeçtim. Bir de seriyi baştan başlayıp bitirmeleri baya zaman alır.

(Umut K.) #68

İthaki’nin bazı Jules Verne çevirilerinin hakkı şu an Alfa’da. Ayrıca bu kitaplar İthaki’de uzun bir süre önce yayınlandığı için, bütün çevirilerin de bir elden geçmesi gerekir. İthaki’nin seri basmadaki hızını da biliyoruz. İthaki bu seriyi en az 4 senede tamamlar, ki bu çok çok çok iyimser bir yaklaşım.

(Alper) #69

Öncelikle Babil’ e bakın. Onlar genelde stoklu çalışıyor. Fiyat uygunsa öncelik Babil, Kidega’ ve BKM önerebilirim, ama kesinlikle hızlı temin ederler diyemem belli olmuyor. Amazona da bakın, satıcısı Amazon olan kitaplar stoklu ve hızlı geliyor

Ekleme:
Bu ay ALFA siparişlerim:
Babil aldığım Alfa kitapları stoklarında yoktu ve bugün kargoya vermişler ve galiba 13. gün
Amazon: Stoklarında vardı aynı gün kargoya verdiler
Kidega: Bu ay kidega’dan Alfa almadım Geçen ay sipariş’ten sonra 4 gün gelmişti
DR : 4. gün kargoya verdiler.
İdefix: Ay’ın ilk günleri Alfa siparişim olmuş, 5 gün kargoya vermişler.
BKM: Bu ay BKM’den ALFA siparişim olmadı, ama 6-7 gün sürmüştü geçen ay…

(Demet ) #70

Çok teşekkürler. Amazon en iyisi gibi görünüyor. Ona göz atacağım :hugs:

(Ufuk) #71

Kidegadan alın bence indirim oranı daha iyi hemde temin daha kolay olur. Yada amazon.com.tr en uygun orda fiyatlar.

Kidega’nın hizmeti nasıl biliyor musunuz?

Az önce idefix’ten bir paket geldi. 5 kitabı boyutlarının iki katı bir karton kutuya koymuşlar, plastik ambalaj falan yok. Kitapların kutunun içinde sağa sola çarpmaktan dolayı uçları, kenarları açılmış. Bir firma biraz daha özenli olamaz mı?

(fatih çetin) #73

Kidega güzel ambalajlı ve kutulu gönderiyor. İçindeki ayraçlar ve hediyeler de ekstrası.

(fatih çetin) #74

Alfa basımlarını Kidega adresinden çok uyguna alabilirsiniz. Karpatlar Şatosu hariç diğer kitaplar 248 tl gibi bir fiyat yapıyor. Temin sürelerini dikkate almadım bu arada.

Not 1: Karpatlar Şatosu çoğu sitede tükenmiş sanırım.
Not 2: Kitapseç’te var ama güvenmiyorum. 1 ürün kalmış, gönderirler mi bilemem.
Not 3: Kendi adreslerinden alınabilirse alın derim.

https://www.alfakitap.com/kitap.asp?kitapID=6551

@irbis’ in İthaki Jules Verne dizisi ile ilgili mesajından anladığım kadarıyla çok uzun süre beklemeyeceğiz ve kitaplar kısa aralıklarla basılacak.

(Ufuk) #76

Güzel paketliyorlar güvenebilirsin.
@fatihcetin amazona bak orada vardı. Kitapseç stok durumu güncel oluyor ama oraya bulaşma hiç :slight_smile:

alfakitap sitesinden daha önce alışveriş yapmış mıydınız? Site eski ve özensiz gözüktü de gözüme.

Akşamüstü bahsettiğim Nar yayınlarının İki yıl okul tatili tam metin illüstrasyonlu baskısı;

Alfa Yayınları’nın Jules Verne serisinin tam metin olduğuna emin misiniz?

80 Günde Devri Alem’in sayfa sayıları şöyle:

Alfa Yayınları: 240 sayfa (12 x 20 cm)
İş Bankası Yayınları: 272 sayfa (12,5 x 20,5 cm)

Ayrıca Alfa Yayınları’nda resimler varken, İş Bankası Yayınları’nda yok; dolayısıyla Alfa Yayınları’nda daha az yazılı sayfa var.

İş Bankası Yayınları’nın puntosu da epey küçük.

Not: İş Bankası’nın Modern Klasikler serisinde çıkan kitabı örnek aldım…

(Alper) #80

Her iki yayın evinin kitabı bende var… Perşembe veya Cuma’ya kadar kitaplarla farklı mekandayım ama her iki kitap için eve gidince bir karşılaştırma yaparım.

(Ufuk) #81

Yayınevine mail atabilirsin sormak için burda da paylaşırsan öğrenmiş oluruz :+1:t2: