Jules Verne Kitapları (İthaki ve Alfa Yayınları)

Hepsi birden çıksa çok güzel olur. Bende pek beklemiyorum. İlk kitap çıksa ona göre başlamayı düşünüyorum. Beklemeye devam :grin:

1 Beğeni

Sanmıyorum ki İthaki takır takır bassın seriyi. Bakıyorum da Alfa’nın bastığı bazı kitaplar önceden İthaki’den çıkan çeviriler (mişel strogof, kaptan grant vs.). Bir kere İthaki’nin bunları yeniden çevirtmesi gerekmez mi? Bu dediğim çevirilerin hakları Alfa’ya geçmiştir sanırım.

Alfa yayınlarından Jules Verne serisinin ilk kitabını sipariş vererek başlamış oldum. Ithaki’nin de yeni baskılarında iyi iş çıkaracaklarını düşünüyorum ama bazı kalın kitapları ikiye bölmüşler sanırım o yüzden vazgeçtim. Bir de seriyi baştan başlayıp bitirmeleri baya zaman alır.

1 Beğeni

İthaki’nin bazı Jules Verne çevirilerinin hakkı şu an Alfa’da. Ayrıca bu kitaplar İthaki’de uzun bir süre önce yayınlandığı için, bütün çevirilerin de bir elden geçmesi gerekir. İthaki’nin seri basmadaki hızını da biliyoruz. İthaki bu seriyi en az 4 senede tamamlar, ki bu çok çok çok iyimser bir yaklaşım.

1 Beğeni

Öncelikle Babil’ e bakın. Onlar genelde stoklu çalışıyor. Fiyat uygunsa öncelik Babil, Kidega’ ve BKM önerebilirim, ama kesinlikle hızlı temin ederler diyemem belli olmuyor. Amazona da bakın, satıcısı Amazon olan kitaplar stoklu ve hızlı geliyor

Ekleme:
Bu ay ALFA siparişlerim:
Babil aldığım Alfa kitapları stoklarında yoktu ve bugün kargoya vermişler ve galiba 13. gün
Amazon: Stoklarında vardı aynı gün kargoya verdiler
Kidega: Bu ay kidega’dan Alfa almadım Geçen ay sipariş’ten sonra 4 gün gelmişti
DR : 4. gün kargoya verdiler.
İdefix: Ay’ın ilk günleri Alfa siparişim olmuş, 5 gün kargoya vermişler.
BKM: Bu ay BKM’den ALFA siparişim olmadı, ama 6-7 gün sürmüştü geçen ay…

2 Beğeni

Çok teşekkürler. Amazon en iyisi gibi görünüyor. Ona göz atacağım :hugs:

1 Beğeni

Kidegadan alın bence indirim oranı daha iyi hemde temin daha kolay olur. Yada amazon.com.tr en uygun orda fiyatlar.

1 Beğeni

@irbis’ in İthaki Jules Verne dizisi ile ilgili mesajından anladığım kadarıyla çok uzun süre beklemeyeceğiz ve kitaplar kısa aralıklarla basılacak.

Güzel paketliyorlar güvenebilirsin.
@fatihcetin amazona bak orada vardı. Kitapseç stok durumu güncel oluyor ama oraya bulaşma hiç :slight_smile:

1 Beğeni

alfakitap sitesinden daha önce alışveriş yapmış mıydınız? Site eski ve özensiz gözüktü de gözüme.

Akşamüstü bahsettiğim Nar yayınlarının İki yıl okul tatili tam metin illüstrasyonlu baskısı;

3 Beğeni

Her iki yayın evinin kitabı bende var… Perşembe veya Cuma’ya kadar kitaplarla farklı mekandayım ama her iki kitap için eve gidince bir karşılaştırma yaparım.

2 Beğeni

Yayınevine mail atabilirsin sormak için burda da paylaşırsan öğrenmiş oluruz :+1:t2:

Kapak tasarımı sanki çoçuklar için yapılmış gibi.

Aslında çocuklar için değil. Kapaktaki illüstrasyon da orjinal Hetzel baskısı illüstrasyonundan. Sadece renklendirmişler bu biraz dediğiniz izlenimi veriyor. Orjinal illüstrasyon bu ;

Serinin diğer kapaklarına bakarsanız bence gayet güzeller. Hatta seriyi basmaya devam edeceklerse bu sayfada yer almayı da hak ederler diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Gördüğüm 5 tane kitabını basmışlar sadece. 5 kitap burdan alıp geri kalanları başka yerden mi alıcaz? Ve bencede yayınevinin adından da anlaşılacağı üzere biraz yaş grubu küçük gibi :slight_smile:

1 Beğeni

Yok 5 değil 3 kitabını basmışlar tam metin olarak diğerleri gerçekten çocuklar için kısaltılmış versiyonlar. Bu kitapları burdan alıp neden devamını başka yerden alasınız ki? Ben kimseye bunları alın demiyorum Jules Verne kitaplarını sevenler için alternatif tam metin baskılardan birini gösteriyorum elimde olduğu için.

5 Beğeni

Anladım da biz külliyatını toplamak için yayınevi muhabbeti yapınca bende basıyorlar sandım. Zaten bütün kitapları olmasa amacımız, iş bankası alır geçeriz hem ucuz hem kaliteli.

1 Beğeni

Satıcı amazon olan ürünleri alıyorum ben. Ve stok durumu zaten belli gösteriyor. Ertesi gün kargoya veriyor satıcı amazonsa. Zaten elinde yoksa ürün başka satıcıları gösteriyor. Başka satıcı tercih etmedim hem güven hemde fiyat avantajı yoktu. Jules Verne’nin hemen hemen tüm kitaplarını satıcı amazon olarak bulabilirsiniz.

1 Beğeni

Merak ettiğim bir konu var. Alfa’nın ve İthaki’nin Jules Verne romanları Fransızca’dan mı yoksa İngilizce’den mi çevrildi?