Jules Verne Kitaplığı (İthaki ve Alfa Yayınları)

Aslında bugün, tekrar baskı yapıp yapmayacaklarını öğrenmek için mesaj attım (daha yanıt gelmedi). Fakat o zaman henüz karşılaştırma yapmadığım için yayınlarının tam metin olup olmadığını sormadım…

(Kenan Ulusoy) #83

Kapak tasarımı sanki çoçuklar için yapılmış gibi.

Aslında çocuklar için değil. Kapaktaki illüstrasyon da orjinal Hetzel baskısı illüstrasyonundan. Sadece renklendirmişler bu biraz dediğiniz izlenimi veriyor. Orjinal illüstrasyon bu ;

Serinin diğer kapaklarına bakarsanız bence gayet güzeller. Hatta seriyi basmaya devam edeceklerse bu sayfada yer almayı da hak ederler diye düşünüyorum.

(Ufuk) #85

Gördüğüm 5 tane kitabını basmışlar sadece. 5 kitap burdan alıp geri kalanları başka yerden mi alıcaz? Ve bencede yayınevinin adından da anlaşılacağı üzere biraz yaş grubu küçük gibi :slight_smile:

Yok 5 değil 3 kitabını basmışlar tam metin olarak diğerleri gerçekten çocuklar için kısaltılmış versiyonlar. Bu kitapları burdan alıp neden devamını başka yerden alasınız ki? Ben kimseye bunları alın demiyorum Jules Verne kitaplarını sevenler için alternatif tam metin baskılardan birini gösteriyorum elimde olduğu için.

(Ufuk) #87

Anladım da biz külliyatını toplamak için yayınevi muhabbeti yapınca bende basıyorlar sandım. Zaten bütün kitapları olmasa amacımız, iş bankası alır geçeriz hem ucuz hem kaliteli.

(fatih çetin) #88

Hiç alışveriş yapmadım. Yardımcı olamayacağım maalesef.

(fatih çetin) #89

Amazon.com.tr sistemi nasıl işliyor? İçerisindeki güvenilir satıcıları mı bulmak gerekli? Ödeme yöntemleri nasıl? Tecrübeniz varsa aktarırsanız sevinirim.

Kitapseç’i sadece Kpss gibi test kitapları almak için öneririm ben de.

(Ufuk) #90

Satıcı amazon olan ürünleri alıyorum ben. Ve stok durumu zaten belli gösteriyor. Ertesi gün kargoya veriyor satıcı amazonsa. Zaten elinde yoksa ürün başka satıcıları gösteriyor. Başka satıcı tercih etmedim hem güven hemde fiyat avantajı yoktu. Jules Verne’nin hemen hemen tüm kitaplarını satıcı amazon olarak bulabilirsiniz.

Merak ettiğim bir konu var. Alfa’nın ve İthaki’nin Jules Verne romanları Fransızca’dan mı yoksa İngilizce’den mi çevrildi?

(Mustafa Güngören) #92

Şimdi Alfa’nın tam metin mi değil mi? Ben de oradan almayı düşünüyordum.

(Alper) #93

Alfa’nın baskılarını şimdi baktım, Farklı çevirmenleri var bazılarında Fransızca’dan çevrildiği yazılmış bazılarındaysa yazılmamış ancak künyede kitabın orjinal ismi olarak Fransızca ismi geçmekte, muhtemelen yazmayanlarda Fransızcadan çevrilmiş.

(Alper) #94

@Faust satış sayfasındaki sayfa sayısı bilgisi yanlış.

• Alfa’nın sayfa sayısı 344
  • İş Bankası: 264

İkisi de Fransızcadan çevrilmiş…
Alfa’nın daha fazla sayfasının olması birebir karşılaştrmadım ancak punto, görsel ve boyut herhalde.

İş Bankası

Alfa

Çok teşekkürler Alper…

İlgin ve verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim… Şimdi sipariş veriyorum kidega’dan…

(Alper) #96

Buzlar Arasında Bir Kış

Bir de Karpatlar Şatosu’nu yeniden bassalar…

(Umut K.) #98

D&R’da satışta gözüküyor. Ben geçen hafta D&R dan aldım ve 3-4 gün sonra elime ulaştı.

Bende Esrarlı Ada’yı almayı düşünüyordum ama bu sayfa saysı benimde kafamda soru işaretleri yarattı.

Esrarlı Ada’nın İthaki basımının sayfa sayısı (550+520) 1070 iken Alfa basımı 716 sayfa. Arada nerdeyse 400 sayfa fark var. İthaki basımında Tam Metin diyor acaba Alfa’nın edisyonu Tam Metin değil mi?

(Serhat) #100

İthaki’nin baskı boyutu Alfa’ya göre küçük. Sayfa sayısı onun için fazla İthaki’de

Teşekkürler. İthaki’de Tam Metin yazması ve 400 sayfa fazla olunca Alfa kırpılmış olabilir sandım :slight_smile: Alfa’dan alıyım…