Jules Verne Kitaplığı (İthaki ve Alfa Yayınları)

@Alladierre

Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

Üstteki mesajım güncellendi. PDF dosyası eksikleri ve hataları büyük ölçüde giderildi.

1. @alper’ e teşekkürler Elma yayınevi Öyküler 3 kitabındaki öyküler işlendi. Orjinal isimleri kullanmamışlar bu öykülerde.
  2. IQ yayınları Yeryüzünün Tarihi kitabı eklendi.
  3. Çınar Yayınları’nın illüstrasyonlu tam metin çeviri 2 adet kitabı eklendi.

09.04.2019 güncel listeye linkten ulaşabilirsiniz;
https://drive.google.com/file/d/1gso6AHgAN45rRxcMfYoc6NibE5rvpPaH/view?usp=sharing

Kitabı sizin paylaşımınız da görünce, sevmiştim Nadir’de buldum, bugün geldi. İnkılap ve Aka Jules Verne Eserleri kolleksiyonu isimli bir dizi altında basmış bu kitapları galiba.

(Oğuz Eren) #145

Dünyanın Keşfi ile Yeryüzünün Tarihi, aynı eserler değil, değil mi ?

Aynı kitaplar. Benim kapak çizimleri hoşuma gittiği için eski baskıyı da sipariş ettim. Alladierre arkadaşın hazırladığı Listede14. sırada olan kitap

Evet dediğiniz gibi bir dizi yapılmış zamanında. Tamamı Ferid Namık Hansoy çevirisi olarak basılmış. Bana kalırsa şimdiye kadar basılmış en nitelikli Jules Verne koleksiyonunu İnkılap ve Aka yapmıştı. Piyasada tam metin bulunamayacak pek çok Jules Verne kitabı var bu seriden, eğer temiz ciltli bulunursa kaçırılmamasını öneririm ben hep.

Evet, aynı eserler farklı çevirmenler.

(Buyici) #148

Gözümde canlanır koskoca mazi. Çocukken hatırlıyorum bu kapaklari hey gidiiii

(Umut Özak) #150

Bunu bekliyordum. :grin: (20)

Sonunda geldi… Alfa’ya nazar değdi, PKD ve Jules Verne hızı kesildi.

Çok mu üstüne basa basa kitaplar hızlı geliyor dedik acaba. :thinking:

Bardağın diğer tarafı, acaba yazım hataları gibi durumlar için daha fazla mı dikkat ediliyor ki?

Ediyorlar ve bu nedenle basım hızı azaldıysa güzel bir şey bu. Hepimizi de hoşnut eder, böyle güzel seriler, kitaplar “hiç” olmasın.

Bu nedenle hızda bir azalma olduğunu düşünmek istiyorum. Gerçi bir “Dante” vardı sanırım yakın planlarında bu da yavaşlatmış olabilir.

(Oğuz Eren) #155

Jules Verne romanlarının okuma sırası ile ilgili çok fazla kısıt yok diye biliyorum. Yine de bir kaç roman için bir okuma sırasından bahsedilebilir. Bildiğim kadarıyla aşağıdakileri paylaşıyorum. Ekleme yapan çıkarsa memnun olurum.

Dünyadan Ay’a --> Ay’ın Çevresinde Seyahat --> Ne Altı Var Ne Üstü
Fatih Robur --> Dünyanın Hakimi
Kaptan Grant’ın Çocukları --> Esrarlı Ada (Zayıf bağlantı)
Denizler Altında Yirmi Bin Fersah --> Esrarlı Ada
Arthur Gordon Pym’in Öyküsü / Edgar Allan Poe --> Buzların Sfenksi

Her ne kadar dilimize çevrilmemiş olsa da ilaveten bildiğim bir kitabı ekleyeyim o zaman;
İsviçreli Robinsonlar (Johann David Wyss) -> Seconde patrie (Jules Verne tarafından yazılan devam kitabı.)