Kan, Ter ve Pikseller: Video Oyun Yapımcılığının Perde Arkasına Davetlisiniz

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/kan-ter-ve-pikseller-jason-schreier/

Oyun endüstirisindeki yazıları ile tanınan gazeteci ve yazar Jason Schreier’ın “Kan, Ter ve Pikseller: Video Oyun Yapımcılığının Arkasındaki Çalkantılı ve Zafer Dolu Hikâyeler” kitabı Türkçede. İthaki Yayınları etiketiyle basılan eserin Türkçe çevirisi M. İhsan Tatari’ye ait. Video oyun dünyası her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Çoğu açıdan sinema ve televizyon dünyasının gücüne erişmiş durumda. Hatta… (DEVAMI…)

6 Beğeni

Uzun süredir beklediğim bir kitaptı, hemen sipariş verdim. Yazanı ayrı çevireni ayrı seviyorum. Güzel olduğundan adım gibi eminim. Umarım ülkemiz için oyun kitaplarının basılmasında bir başlangıç olur.

7 Beğeni

Öncelikle oyunlarla ilgili bir kitabı @mit sayın İhsan bey çevirdiği için mutluyum,kendisi bu konuda çevirmenliği yanında yetkin bir insan ,okuma listeme aldım,ilerleyen zamanda oyun konusunda eskileri anlatan kitaplarında çevrilmesini bekliyorum.

4 Beğeni

İlk fırsatta bu kitabı edinmeye çalışacağım. Her yönüyle yakından ilgili olduğum bir konuda favori çevirmenlerden birinin elinden geçmiş böyle kitap beklemeye gelmez.

3 Beğeni