Kara Prizma: Epik Fantezide Özlenen Lezzet

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/kara-prizma-brent-weeks-inceleme/

Son dönemlerin en başarılı epik fantezi serilerinden Işıkyaratan’ın ilk kitabı Kara Prizma’yı sizler için inceledik. Brent Weeks ile tanışmak için harika bir başlangıç! (DEVAMI…)

7 Likes

Çoook güzel bir inceleme olmuş.

Kitap bana aşırı klişe geldi. Ve o kadar saçma rastlantılar var ki delirmemek elde değil. Ayriyeten neredeyse tüm sürprizleri daha önceden tahmin edilebiliyor. örneğin son 200 sayfa sırf hikayeyi uzatmak için gereksiz uzunluğa sahip… Benim için hayal kırıklı oldu maalesef.

2 Likes

Bu seriyi beğenler kadar begenmeyenlerde olduğunu gözlemledim. Bazıları cok özgün bulurken bazıları klişe bulmuş. Garip…

Beğenmeyenlerin çok fantastik okumuş olmasına bağliyorum bunu. Uzaktan bakınca seri klasik bildiğimz seylerle ozgün şeylerin birleşimi gibi duruyor.

Bir başka gözlemim ise yazar dünya yaratmakta ne kadar başariliysa kitap yazmakta o kadar başarısız. Bu çıkarımı çevirmenin çemberib yazısını ve üsteki yorumu okuyunca karar verdim.

3 Likes