Kayıp Harfler Mezarlığı

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/kayip-harfler-mezarligi/Kütüphaneler gözden düşüp, insanların pek çoğunun binde bir bile uğramadığı bir kitap mezarlığına dönüşeli niceydi. Kitaplar tozlu raflarda bir zamanlar onları yazan ve okuyan, önemseyen birilerinin olduğunu bilerek; bu gerçekle gün be gün yüzleşerek daha da tozlanmayı bekliyordu. En azından İstanbul Cinayet Büro Başkomiseri bu kanaatteydi. Ta ki, bir cinayet ihbarıyla Taksim’de yer alan Atatürk… (DEVAMI…)

merhaba,
keyifli bir polisiye öyküydü. finale doğru olaylar biraz hızlı geçilmiş geldi bana. yani katlin bulunuşu ve cinayet motivasyonu birkaç cümleyle anlatılmış; biraz detaylandırılsaydı daha iyi olurdu zira öykünün giriş ve gelişmesi daha detaylıydı ama polisiyenin en mühim yeri suçluyu suç işlemeye iten motivasyon, suçlunun yakalanışı gibi noktalar yetersiz ve ikna edici olmadığından -Hale karakterinin olayı şıp diye çözmesi, o kadar bilgiyi hangi ara bulup çözümleme yaptığı- hikaye biraz eksik.
ama genel itibariyle temayı farklı kullanmışsınız, birkaç aydınlatıcı paragrafla daha başarılı bir öyküye dönüşebilir fikrimce.
kaleminize sağlık.