"Kayıp Rıhtım 10. Yıl Buluşması"na Davetlisiniz!

Bugünkü buluşmada bulunan tüm arkadaşlara geldikleri ve bizi yanlız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum :two_hearts: Gerçekten çok ama çok güzel bir gün oldu.

Hep birlikte çok daha iyilerini yapacağımız yeni buluşmalara diyorum :krs:

13 Beğeni

2019 için Ankara rezevasyonlarınızı şimdiden yapın :grimacing:.

10 Beğeni

Valla ben çok eğlendim açıkçası. :)İlk başta ufak bir yabancılık çekme korkusu yaşadım ama sonra ortam kuruldu, hayat güzelleşti. :smiley:Arayı fazla açmayalım rıhtım ahalisi. :slight_smile:

13 Beğeni

Tek kelimeyle leziz bir gündü. Aç karna yenen ucuz yağlı döner kıvamındaydı buluşma, lezzetli, doyurucu, tatmin edici. Çok teşekkürler herkese.

10 Beğeni

Hayatımda ilk kez böylesine doyasıya edebiyat muhabbeti yapabildiğim bir ortamda bulundum. Yemin ederim çölün ortasında bir tas su bulmuş gibiydim. Bir daha isterim.

8 Beğeni

Nihayet forum üyeliği açtın mı kendine bahtsız @broksea? :smiley:

Açtım açtım. Artık bende rıhtımcıyım efenim @cankutpotter :smiley:

3 Beğeni

İyi, güzel, hoş ama böyle olmuyor. Yok mu Ankaralı arkadaşlar ? Mesela @danieljackson mahlalı arkadaşın mesajını beğenenler, Ankaralı’dır diye geçiriyorum içimden…

2 Beğeni

Hem etkinliğin kendi hem de sonrasıyla dehşet-ül vahşet bir gündü. En kısa zamanda tekrar buluşmak arzusuyla. Ben :heart: Rıhtım

@Ronin47 ben de Angara’dayım ve tahminin fazla yanlış :hanci:

5 Beğeni

Bende biliyorum forum ahalisinin genelde İstanbullu olduğunu lakin her bahtı garanın görmek istediği güzel Angara’mızda bir buluşmayı hakediyor bence…

1 Beğeni

Bir tane de Konya’da olsun. Hem kavşak noktası gibi bir konumda. Doğudan batıdan kuzeyden güneyden herkes gelebilir. :smiley:

4 Beğeni

Eskişehir her yere 2 saat uzaklıkta olduğundan mütevelli bence gezgin ruhlu bir buluşma programı yapabiliriz. :krs:

2 Beğeni

Aslında yaklaşan kitap fuarında bir buluşma ayarlayabiliriz diye düşünüyorum. Fuar 16-25 Şubat arasında olacakmış. Mış diyorum zira fuarı düzenleyen firma, zahmet edip kendi sitesinde bile doğru dürüst bir basın bülteni yayınlamamış. O yüzden işi garantiye almak adına 23,24,25 Şubat tarihlerinden en uygun olanını belirleyip, bi fuar gezmesi yapabiliriz…

Fuar zaten ana baba günü gibi olacak. Bir de gezme… Bir de güruh hâlinde gezme…

İstanbul fuarında yapmışlığım var :obey: Eğlenceli oluyor…

O değil de buluşmaya onca kişi geldi, duygu ve düşüncelerini paylaşanların sayısı bir avuç :slight_smile:

Ankara’dan 6 kişi geldi sanırım. Öncelikle her birinin ayaklarına sağlık. 1 Eskişehir var aynı zamanda. Onun da ayaklarına sağlık!

Beklediğimizden çok daha kalabalık, cıvıl cıvıl bir ekip bulduk karşımızda. Birlikte 10 yılı devirdiğimiz şu günlerde sizlerle bir de yüz yüze kahkahalar atmak ayrı bir mutluluktu.

Gerek yazar dostlarımız, gerekse çevirmen ve editörler yalnız bırakmadı bizi. Takipçilerimiz el emeği Kayıp Rıhtım tasarımlarını gönderdi, onların adıyla sergiledik ve sattık. Rıhtım’a dair şeylerin böyle ilgi görmesi beni inanılmaz mutlu etti. Teşekkür ederiz. Devamı da gelecek :krs:

Yeni ve tamamen Rıhtım’a has smileylerimiz de rozetler olarak yakalardaki yerlerini aldı. 5 tane mi ne kaldı o dopdolu rozetlerden. İlginize bir kez daha teşekkür ederiz :pray:t2:

Mehmet Berk Yaltırık’tan bir korku hikayesi de dinleme şansına eriştik bu buluşmada. Kanlı Gelin’e buradan selamlar. Evlerden ırak olsun. Gönlümüzde yaşasın efendim. Şahsen ben kendisini çok haklı buluyorum. Ablamızsın. En en en haklı sensin, ne olur o taş köprüde kal!

Anket sonuçlarını esprili bir dille canlı canlı açıkladık. Kayıp Rıhtım’ın bu 10 yılda nerelere geldiğini konuştuk. Üzerine de güzel güzel pastalar yedik :obey: (Seçtiğim pastalar efsane değil miydi yea?)

Her şey bir yana, Kayıp Rıhtım’ın bunca insanı tek bir çatı altında böylesine büyük bir enerjiyle birleştirebiliyor oluşu bana hala mucizevi geliyor. İyi ki varsınız, iyi ki geldiniz, iyi ki bizimle olmaya devam ediyorsunuz :slight_smile:

Seviliyorsunuz :krs:

Not: Tabii ki gıybet de vardı. Gıybetsiz buluşma mı olurmuş yav? Fokur fokur kaynadı o kazanlar :baris:

13 Beğeni

Konya’da sadece ben varmışım gibi düşündüğümden Ankara’da olmasını istemiştim birkaç kere. 5-10 kişi bulsak küçük çaplı bi oturum tertip edebiliriz belki

2 Beğeni

Aslında şu an Konya’da değilim, planım bozulmazsa ileride kesin dönüş yapacağımdan orayı önerdim. :slight_smile:

Bunu iki kere beğenemediğimden bir de yorum yazmak istedim. Gıybet kaçırdım, oturup ağlayasım var şimdi. :droll:

2 Beğeni

@Ronin47, @bayramallanpoe’nun değindiği ana baba günü oluyor. Bazen standlar arasındaki mesafeler daraldığından yürümek zorlaşabiliyor. Az ziyaretçi, artı, biraz daha geniş alan verilmesi dolayısıyla, Sahaflar bölümü daha ferah. Bir de Congresium’da giriş-çıkış işi biraz zahmetli; sigara içesi tutanlar, çıkarken sorun yaşamaz da tekrar girmesi biraz zaman alabilir.

Ama sırf bu yüzden buluşma olasılığını tümden silip atmamak gerek. Denemekten bir şey çıkmaz. En fazla, kötü bir deneyim olarak hafızalarda yerini alır :stuck_out_tongue_winking_eye: Dolaşmak olmadı, giriş kısmında ya da oradaki kafeteryada oturur; fuar ve kalabalığı manzara yapılarak takılınır :slight_smile:

Şimdi… Geleyim, katılamam diye dert yanıp, ansızın katılma kararı verdiğim buluşmaya…

-Katılmam diye düşündüğüm etkinliğe bir buçuk saat erken gittiğim için kendi kendimi azarladım: "Be mubarek! Forumda drama yazdın; çoğunluktan önce oraya vardın?! " :sweat:

-Hazal Hanım ve Hakan Bey iyi birer ev sahibi olarak durmadan gelenlerle ilgilenmeye çalıştılar; Rıhtım’dan yeni haberdar olanlarla, hatta sosyal medyadan haber alıp gelenlerle bile ilgilendiler. Yapılması gereken zor bir görevdi; layıkıyla başardılar.

-Hazal Hanım’a, karşılaşırsak, çatık kaşlı, kısık gözlü ve koca burunlu bir varsa, o kişinin ben olacağını söylemiştim. Tanıştığımızda, gözlerimin kısık olmadığını söyleyerek, ister istemez çatık kaşlı ve koca burunlu olduğumu teyit etmiş oldu :joy:

-Rıhtım ekindekiler ve sevenleriyle tanışıp, iki çift lafta olsa konuşabilmek keyifliydi :blush: Tabii dinleyici modumdayken daha çok keyif aldım. Ne yapayım, dinlemeyi daha çok seviyorum. Arada bir milleti zorla konuşturmaya çalıştığım oldu :rofl: Şahidim var; @BrokseA :smiley:

-Çeşitli badireler atlatan Börü için hala umut olduğunu öğrendim; mutluyum :relaxed: Güç bela da olsa çıkışını yapabilse, daha da mutlu olacağım.

-İhtiyaç duyarım diye, defter, uçlu kalem, yedek uç (Yazmaktan defteri bitireceğim ya, iki kutu yedek uç da almışım :joy:) ve silgi (Evet, silgi!) de getirmiştim. Ha, defterle kaleme ihtiyaç duydum; iyi ki de getirmişim. Hizmet ettikleri amacın sonucunu ne zaman öğreniriz, orasını bilmiyorum :slight_smile:

-Atmosferin müsait olmamasına değinse de, Mehmet Berk Yaltırık’ın anlattığı korku hikayesi yeterince gerici geldi. İyi bir hikayenin, iyi bir anlatıcının eşliğinde etkisini yitirmeden vazifesini yapabildiğini öğrenmiş oldum.

-Meyvelinin reçelimsi ve meyvalı kısmını özellikle beğendim :+1:

-Ne zaman laf benim yazılardan açılsa, aklıma hep onlara çeki düzen vermek için uğraşanlar geldi :sweat:

-Balkona çıkan kapının yanında oturuyordum. Tevfik Uyar’da balkona geçmek için benim tarafa yönelmişti. Kendisiyle göz göze gelince ne yapacağımı şaşırdım. Başını hafifçe sallayarak selam vermese, gözlerimi kendisine dikmeye devam edecektim :sweat_smile: Kendisini Yalansavar ve Muhabbet Teorisi podcastlarinden de takip ediyordum. Öykü kitabını da beğenmiştim; niye bilmiyorum, bunu kendisine bizzat söylemek istedim. Ama yanına gitmeye çekindim. (Konuşmaları yönünde insanları zorlayan biri için ilginç.) Cesaretim, kendisi ayrılacağı sırada geldi. Sanki kaçıyormuş gibi arkasından seslendim bir de :sweat_smile: Neyse, kitabını beğendiğimi söyleyebildim. En azından o konuda içim rahat etti.

Yani anlaşılacağı üzere, benim bir yazarla yapabileceğim muhabbetin sınırları "Severek okuyoruz."dan öteye pek geçemiyor. Sayın Yaltırık ve S. Dural, sizlere yaklaşamamamın sebebi de budur yani :sweat: Neticede, en standardından bir takipçi-dinleyiciyim :neutral_face:

-Gelemem diye, @bayramallanpoe’dan gırgırına herkesin üzgün suratla çektirdikleri topluca bir fotoğraf istemiştim. Oradayken, haliyle resmi ben çektim ve genel tablodan memnun olmadım. Eh… Üzgün suratın yakışmadığı yüzler için bu netice çok normal :slight_smile:

9 Beğeni