Kayıp Rıhtım Bahçeleri

Balkondaki adaçayı çiçek açtı, iyi mi değil mi bilmiyorum ama çok hoş gözüküyor.

5 Beğeni

Elma

Armut

Kiraz
Bu sene fazla foto atmayayım :slight_smile:

7 Beğeni

Bu fotoğraftan sonra beklediğim görsel:

kel-mahmut-gercekten-oldu-1515195643

1 Beğeni

Maşaallah diyeli de nazar değmesin

2 Beğeni

Bugün baya soğuktu anca bunları çektim. Sonra sobanın yanına kaçtım.Köyden manzaralar. :slight_smile:

13 Beğeni

Hey yavrum, ne köyler var. Değil mi @BiblofilYouTube? :smiley:

2 Beğeni

Sorma ya. Maşallah. Benim köye ekmek veresim gelmedi şimdi.

Bahçemizden güller

Erik

Çiçek açmış zeytin ağacı

22 Beğeni

Annemin saksı domatesi.

Bunlar da domates…

16 Beğeni

Bahçedeki güller. Her yıl yeni filizler elde edilmeye çalışılıyor. Ağaç kendimi bildim bileli bahçede, hatta eskiden ipin sonuna kadar çıkarmış ama hırsız girer diye kesmişler, ufak tefek hatırlıyorum kesilişini.

9 Beğeni

Villamızda bulunan ağaçları çektim. Ankara’da zeytin mi olurmuş diyenler için çiçeği açmış zeytin ağacı da ekleyeyim. :blush: Hepsini ekleyemedim çok ağaç var. Her çeşit meyve ağacından eklemeye çalıştık. İleri de güncelleme yaparım belki. :slight_smile:

9 Beğeni

Yine köyde gezmeceler.

3 Beğeni

Aklıma bir anım geldi bunları görünce. Ankara’da ilk günlerimdi, dolmuşla bir yere giderken hatıra ormanı tabelası gördüm. Hızlı geçtiği için algılayamadım çünkü her yer bina doluydu. Herhalde reklam gibi bir şey dedim. Ertesi gün daha dikkatli bakınca hatıra ormanının 15-20 tane cılız çam fidanı olduğunu gördüm. İşte o gün Ankara’ya dair bütün umutlarım ölmüştü.:sweat_smile:

1 Beğeni

Ankara’nın içinde yani merkezde pek ağaçlık alanlar yok. Çubuk barajı, Mavi göl, Eymir Gölü gibi alanlar sayesinde nefes alıyoruz. Kızılcahamam senin aradığın lokasyon olabilir. Orayı gördükten sonra umutların tekrardan filizlenebilir. :smiley:

Artık çok geç, üç yıllık deneyimlerim hiç hoş değildi. Ben de döndüm memleketime.:sweat_smile:

2 Beğeni

Doğma büyüme Ankaralı olarak ben çok seviyorum. İl sınırlarını aşınca hemen özlem duyuyorum. Kısacası kaybeden sensin. Bu gri şehir seni özlemeyecek! :smiling_face_with_tear:

1 Beğeni

Bütün Ankara’lılar senin gibi düşündüğü için yadırgamıyorum. Muhtemelen doğumla verilen bir gizem Ankara sevgisi. Biz dışarlıklılar nasiplenemiyoruz ne yaparsın. :melting_face:

2 Beğeni

Benim sana verebileceğim çok şey yok aslında…
Çay var içersen, ben var seversen(Ankara), yol var gidersen(Memleketin.)

:smiling_face_with_tear:

1 Beğeni

Acaba bunun ne olduğunu bilen var mı? Not böğürtlen değil.

4 Beğeni

Kara dut. :slight_smile: . Şurubu da çok güzel olur bunun, hatta süper olur. Canım çekti. :drooling_face:

2 Beğeni