Kayıp Rıhtım Forum Yeni Güncelleme - Tepki Emojileri

Merhaba Kayıp Rıhtım Ailesi

Çoğunuzun bildiği üzere Kayıp Rıhtım Forum geliştirmeye çok açık bir altyapıya sahip. Bu nedenle bizler de sürekli olarak forumun kendi yapısını tamamen bozmadan neler yapabileceğimizi araştırıyoruz. Elbette foruma ekleyeceğimiz bu yenilikler bazen beklediğimiz sonuçları vermeyebiliyor. Hatırlarsanız geçen aylarda bir takip özelliği getirmiştik ama sonucu pek de umduğumuz gibi olmamıştı. Kısaca her yenilik kalıcı olmayabiliyor.

Gelelim en yeni forum eklentimize. Tepki emojileri…

Bundan sonra mesajlara sadece beğeni anlamındaki kalp simgesini atmak zorunda kalmayacaksınız. Facebook ve diğer sosyal medya sitelerinden aşina olduğumuz diğer tepki emojileri de artık kullanımda.

Foruma bilgisayardan giren arkadaşlar farenin imlecini kalp simgesinin üzerine getirdiğinde yeni tepki emojilerini aktif etmiş olurlar.

Mobilden giren arkadaşlar ise kalp simgesine basılı tutarak yeni tepki emojilerini aktif edebilirler.

Diğer yandan gönderinize kim hangi tepkiyi vermiş görmek için de kalp simgesinin yanındaki rakama basmanız yeterlidir. :slight_smile:

BONUS GÖRSEL

image

6 Beğeni

Yeni emolojilerin Perinçek gibi bir etkisi olacak mı? Hep beraber yaşayıp göreceğiz. :slight_smile:

4 Beğeni

Emoji adam Kirara bunu beğendi.

Banlamak için birkaç sebep daha çıktı… :buyucu:

2 Beğeni

Üyeleri fişlemek için getirdik bu özelliği. Dislike atanları sonsuzluğa uğurluyoruz.

:krs:

1 Beğeni

Alkışla kalp arasındaki fark ne? Bir de dislike’ın amacı ne?

1 Beğeni

Alkışlama tebrik ederim anlamında. Dislike ise beğenmediğimiz bir haberde ya da yorumda kullanılabilir.

1 Beğeni

İşte onun mantığını anlamadım, bir mesaja “beğenmedim” tepkisini gösterince elimize ne geçiyor? Eskiden okur geçerdik, veya mesaj atardık tartışırdık.

1 Beğeni

Tekrar aynısını yapmaya devam edebilirsiniz. :slight_smile:

Açıklaması yok yani. Tamam. :slight_smile:

Bir önceki gönderide açıkladım zaten. İsteyen emoji atar isteyen yazar isteyen de okur geçer.

2 Beğeni

Dislike atmak bence, “Sen Abdulhamid’i savundun!” demek gibi bir şey.

1 Beğeni

Ben de öyle anladım. :slight_smile:

Burada da aynı olur mu bilmem ama beğenmeme emojisi biraz yorabilir. Sen benim gönderimi beğenmedin, al bende seninkini beğenmiyorum gibi bir alınganlık oluşabilir :roll_eyes: O biraz tehlikeli, çok kullanılmaz zaten diye düşünüyorum :thinking: Forumda çıkan kavgaların artık çoğu emojiler üzerinden çıkar :joy:

1 Beğeni

Çok acayip Altan (20)

Arkadaşlar tekil bazda değil, bir yandan haber bazlı da düşünün bu tepkileri. Biliyorsunuz, siteye girdiğimiz haberler anlık olarak Forum’a da düşüyor. Bu haberlerden biri örneğin bir yazarın taciz skandalı ortaya çıkmasıyla ilgili olabilir. Bu tarz içeriklere tepkinizi dislike veya angry emojisi ile koyabilirsiniz.

Yeni tepkiler ile Kayıp Rıhtım Forum daha kaos- ehm… yani daha eğlenceli bir hal alacak :krs:

8 Beğeni

Arama ve mesaj özelliklerindeki güncellemeler de gözümüzden kaçmadı. Teşekkürler Kaptan ! :slight_smile:

4 Beğeni

Şapkam boşuna kıpırdanmıyor…

1 Beğeni

@melih @Akahige

1 Beğeni

Çok fazla dislike alan tayfalıktan çaylaklığa düşsün, hatta uçurulsun. Siteler karıştı pardon xd

2 Beğeni