Kayıp Rıhtım FORUM'a Hoş Geldiniz!

adsız3

Bu şekilde açabilirsiniz.

3 Beğeni

Forum güzel bir ortama benziyor.Kullanımı biraz karışık geldi ona da alışırız. ^^

5 Beğeni

Merak ettiğim ama her nedense sormaya çekindiğim bir şey var :sweat_smile: Bir konuya başka bir konuyu nasıl ekliyoruz? Yani mesela son aldığınız listenizde bulunan kitaplar başlığını nasıl başka bir konuya cevap olarak ekliyoruz? Umarım anlatabilmişimdir :smile:

4 Beğeni

Başka bir konudaki mesajı alıntı olarak bir konu içinde kullanmak mı? Kastettiğiniz buysa ben de bilmiyorum :upside_down_face:

4 Beğeni

Mesela bu konuya cevap olarak son olarak aldığınız kitaplar konusunu ya da herhangi başka bir konuyu eklemeyi kastediyorum. ( Ayrıca senin dediğini de bilmiyorum onu da bilen varsa aydınlatsın bizi :smile:)

5 Beğeni

kopyala yapıştır yaptım başlığı şuan öyle bir şey olabilir mi. :smile:

6 Beğeni

Adresi kopyala yapıştır yapmanız yeterli.

6 Beğeni

@isos81 Bu kadar kolaymıymış bu :joy: Yardımlarınız için teşekkürler :slight_smile:

6 Beğeni

@MelihAntepli rica ederim. :smile:
@isos81 attığınız bağlantı değişti mi yoksa halüsinasyon mu gördüm az önce? Hiç emin değilim. :joy:

5 Beğeni

@isos81 Demin kopyala/yapıştır yaptım aslında ama alıntı yaptı gibi oldu, böyle değil demek ki diyerek buraya yazayım dedim :smiley:

5 Beğeni

Ben kısayolunu bilmiyorum ama 3-5 saniyelik daha zahmetli bir yolu anlatacağım size. :slight_smile:

Öncelikle A konusuna cevap olarak B konusunu yazacaksanız cevap kısmına B yazdıktan sonra fare ile o B yi seçip cevap bölümünde bulunan ayar kısmından zincir işaretine basın ve B konusunun linkini oraya yapıştırıp onaylayın. Umarım anlatabilmişimdir.

Benim anlattığım bu yöntem kısacası normal metne bağlantı eklemektir.

Örnek; Kayıp Rıhtım Forumuna Hoş Geldiniz!

6 Beğeni

Isaac Asimov Kitaplığı (İthaki Yayınları)
(size özel başlık) Bunu yapmak daha az zahmetli bence. Teşekkürlerr. :smile:

5 Beğeni

Daha kısa yolu var mı bilemediğimden biraz zahmetli dedim artık. :smiley: Rica ederim.

5 Beğeni

Bu daha iyi. Teşekkürler :slight_smile:

5 Beğeni

Değişti, telefondan yapınca önce olmadı. Acaba ben mi yapamadım hata mı var diye başka başlık denedim, o düzgün çalışınca öyle bıraktım :slight_smile:

4 Beğeni

Merhaba arkadaşlar. Bir şey sormak istiyorum. Wiki nedir?

1 Beğeni

wikipedia.org ‘un kısaltılmışı halk arasında wiki ya da viki olarak kullanılır. Başka bir anlama geliyorsa eğer ben de bilmiyorum. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Ben istiyorum rozet kazanım. Fakat wiki edemiyorum. Siz wiki düzenlemisiniz. Nasıl yapmısınız onu?

1 Beğeni

Arkadaşlar yeni konu nasıl açacağım.Acil bir konu hakkında size danışmam gerek.

Girizgahı başka bir konudan yapmış oldum ama hazır uğramışken buradan da bir merhaba diyeyim. Gelmişken üstteki soruyu yanıtlamakta da fayda var.

Wiki esasen içeriği kullanıcı tarafından şekillenen internet sitelerini tanımlayan bir kavram. En bilineni Wikipedia olduğu için genelde kavramlar birbirine karıştılır. Şimdilerde adı Fandom olarak değişen fakat eskiden Wikia ismiyle yayın yapan bir nevi popüler kültür ansiklopedisi de bilinen örneklerdendir. DC ve Marvel için de özel sayfaları var Fandom platformunun.

Forumda da Wiki formatında başlık açılabiliyor. Örneğin bir okuma listesi yapılacaksa wiki formatında açıldıktan sonra her üye ilave ekleme gereği duyduğunda başlığı güncelleyebiliyor.

Wiki kavramına yönelik daha detaylı bir tanım için Cambridge sözlüğünden link ekliyorum.

2 Beğeni