Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

kr-kitap-kulubu

Selamlar Kayıp Rıhtım ahalisi. Edebiyat ağırlıklı bir forum olarak bu siteye böyle bir etkinliğin çok yakışacağını düşündük ve @Nemo ile konuşarak Rıhtım’ın ilk kitap kulübünü açma iznimizi aldık.

Şimdi nedir bu kitap kulübü?

Kitap kulübü, belirli aralıklarla belirlediğimiz bir kitabı okuyarak düzenli ve aktif bir şekilde tartışma ortamı sağlayacağımız bir etkinlik geleneği olacak. Ben, @Nemo, @Alfleilawaleila, @Jarlath, @DentArthurDent ve @Aurii olarak seçtiğimiz kitaplardan ortak bir öneri havuzu oluşturarak bu başlıkta anket açıp sizin oylamanıza sunacağız. Daha sonrasında ise seçilen kitabı herkes edinip okumaya başlayacak. En son aşama ise burada kitabı tartışmak tabii ki. :slight_smile:

Kitapları seçerken piyasada bulunmasına, çevirisinin olabildiğince iyi olmasına ve genel olarak çeşitli türlerden oluşmasına dikkat edeceğiz. Bu başlık kulübümüzün genel sohbetinin ve anketlerinin olduğu başlık olacak. Kitabı seçtiğimiz vakit her kitap için ayrı başlık açacağız. Güzel tartışmalara ve eğlenceli zamanlara vesile olmasını diliyorum. Kitap kulübümüz hayırlı olsun.

Ekleme: Kitap seçildikten sonra tedarik ve okuma için toplam 3 hafta süremiz olacak.

102 Beğeni

Hayırlı olsun. Harika etkinlikler bizi bekliyor! :smiley:

19 Beğeni

Oley :krs: umarım tatmin edici bir katılım sağlanabilir.

17 Beğeni

Hayırlı uğurlu olsun. İlk kitabı dört gözle bekliyoruz. Aynen böyle :nerd_face::nerd_face::nerd_face:

13 Beğeni

Kitaba başlanacak tarih en azından 1 hafta önce anket ile belli olur. Katılımcıların oy çoğunluğuyla seçtiği gün başlanır. Ve kitabı ne zaman tartışmaya başlanacağı, yani okuma süresi yine anket ile duyurulur. Böylece çoğunluk kendini hazırlar kitap için.

13 Beğeni

Ekstra zaman için anket açmayı düşünmüyoruz ancak kitap seçildikten sonra tedarik ve okuma için 3 hafta gibi geniş bir süre vereceğiz. Maksimum bir hafta kitabı edinmeye gitse, okumak için iki hafta kalıyor geriye. Bir haftasını da tartışmaya verdiğimizi düşünürsek ortalama ayda 1 kitap seçip okumuş olacağız.

19 Beğeni

Okumak için güzel kitaplar seçeceğimiz kesin bu kitleyle :sunglasses: Hem kitaptan zevk alıcaz hem de gözden kaçırdığımız noktaları belki de düşünsek de aklımıza gelmeyecek tespitleri tartışarak öğrenicez. Bir an önce başlasa keşke :wine_glass: :wine_glass:

18 Beğeni

Çok güzel bir düşünce.Anket için seçilen kitaplar belli bir türden mi olacak yoksa karışık türden mi? Tür üzerinden gidilse daha mı iyi olur sanki.Türk edebiyatı, fantastik, bilimkurgu her 3 haftada bir yeni tür. Ya da her türden bir kitap mı düşünüyorsunuz?

10 Beğeni

Merhaba, ankette farklı tür ve farklı ülke edebiyatlarından eserler olacak. Ankette yer alacak eserlerin tür olarak eşit oranda yer almasını düşünüyoruz, istiyoruz.

14 Beğeni

Zorlu bir anket olacağı kesin o zaman :+1:t6::smiley:

10 Beğeni

Güzel bir etkinlik olacak, sabırsızlanıyorum

8 Beğeni

Tek isteğim benim gibi yavaş okuyanlar için oldukça kalın bir kitabın seçilmemesi. Hem pahalı olur hem de otobüslerde taşınması güçleşir.

14 Beğeni

Okuma Etkinliği sahalara dönmüş. Ay olabilir mi böyle bir şey, çünkü lütfen olsun :blush: takipteyim.

@Sayhh da görsün bunu hatta :slight_smile:

9 Beğeni

Evet arkadaşlar ilk kitabımız için aramızda 6 adet kitap belirledik, şimdi anketi açıyorum. Her konuda çok dengeli bir liste olduğunu düşünüyorum, umarım siz de beğenirsiniz. :slight_smile:

Kitap kulübünde okuyacağımız ilk kitap hangisi olsun?

• George Orwell - Aspidistra
  • Yu Hua - Kanını Satan Adam
  • Michael Moorcock - İşte İnsan
  • Alper Canıgüz - Oğullar ve Rencide Ruhlar
  • Hasan Ali Toptaş - Bin Hüzünlü Haz
  • Sema Kaygusuz - Barbarın Kahkahası

0 oylayanlar

16 Beğeni

Oyumu verdim.

Seçenekler çok hoşuma gitti. Ellerinize sağlık.

10 Beğeni

Ben bir kitabı okumuştum.Bir tanesini duydum diğer kitaplar ilgili hiç bir şey bilmiyorum.Konularına baksam mı ismine göre mi seçsem bilemedim :grin: Konular hakkında ufak bilgilerde mi yazılsa? :smiley:

8 Beğeni

Oyumu verdim.

Kendimi çok yalnız hissediyorum. Bütün Rıhtım ahalisini sandıklara sahip çıkmaya davet ediyorum. :frowning:

8 Beğeni

anket çok çekişmeli :smile:

4 Beğeni

Merhabalar,

Haklısınız, kitaplarla ilgili birkaç bilgi eklesek iyi olurmuş; yardımcı olması adına kitapların Goodreads linklerini bırakıyorum. Güzel bir etkinlik olması dileğiyle.

Aspidistra - George Orwell

Kanını Satan Adam - Yu Hua

İşte İnsan - Micheal Moorcock

Oğullar ve Rencide Ruhlar - Alper Canıgüz

Bin Hüzünlü Haz - Hasan Ali Toptaș

Barbarın Kahkahası - Sema Kaygusuz

18 Beğeni

Hepsinin konusu güzel :roll_eyes: Eleye eleye İşte İnsan’a geldim. Ne çıkarsa çıksın sevinicem gibi

7 Beğeni