Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Evet arkadaşlar ilk kitabımız için aramızda 6 adet kitap belirledik, şimdi anketi açıyorum. Her konuda çok dengeli bir liste olduğunu düşünüyorum, umarım siz de beğenirsiniz. :slight_smile:

Kitap kulübünde okuyacağımız ilk kitap hangisi olsun?

• George Orwell - Aspidistra
  • Yu Hua - Kanını Satan Adam
  • Michael Moorcock - İşte İnsan
  • Alper Canıgüz - Oğullar ve Rencide Ruhlar
  • Hasan Ali Toptaş - Bin Hüzünlü Haz
  • Sema Kaygusuz - Barbarın Kahkahası

0 oylayanlar

16 Beğeni

Oyumu verdim.

Seçenekler çok hoşuma gitti. Ellerinize sağlık.

10 Beğeni

Ben bir kitabı okumuştum.Bir tanesini duydum diğer kitaplar ilgili hiç bir şey bilmiyorum.Konularına baksam mı ismine göre mi seçsem bilemedim :grin: Konular hakkında ufak bilgilerde mi yazılsa? :smiley:

8 Beğeni

Oyumu verdim.

Kendimi çok yalnız hissediyorum. Bütün Rıhtım ahalisini sandıklara sahip çıkmaya davet ediyorum. :frowning:

8 Beğeni

anket çok çekişmeli :smile:

4 Beğeni

Merhabalar,

Haklısınız, kitaplarla ilgili birkaç bilgi eklesek iyi olurmuş; yardımcı olması adına kitapların Goodreads linklerini bırakıyorum. Güzel bir etkinlik olması dileğiyle.

Aspidistra - George Orwell

Kanını Satan Adam - Yu Hua

İşte İnsan - Micheal Moorcock

Oğullar ve Rencide Ruhlar - Alper Canıgüz

Bin Hüzünlü Haz - Hasan Ali Toptaș

Barbarın Kahkahası - Sema Kaygusuz

18 Beğeni

Hepsinin konusu güzel :roll_eyes: Eleye eleye İşte İnsan’a geldim. Ne çıkarsa çıksın sevinicem gibi

7 Beğeni

Ben de çok yalnız hissediyorum :roll_eyes: :relaxed: aklım oy vermediklerimde de de aynı zamanda. Zor soru olmuş, tebrikler :krs:

8 Beğeni

Haberi de taze çıkmış. Şu güzelliğe oy verilmez mi yaa. Miss gibi mis.

17 Beğeni

Barbarın Kahkahası’na oy verenlere buradan kucak dolusu sevgiler gönderiyorum. Ben kitabı merak ettiğim için Orwell seçtim ama kalbim sizinle.

8 Beğeni

Orwell’e oy verenlere 5 Rıhtım puanı. Yu Hua falan geçici (kendi oy verdiğime laf atma keyfi), Orwell baki. :stuck_out_tongue:

7 Beğeni

Tamam ben 5 Rıhtım puanını kaptım oyumu çekiyorum. :smiley: Orwell’i ben önermiştim ama, en büyük kapışma Kanını Satan Adam ile İşte İnsan arasında. İkisinden birine ikna edecek bir cengaver varsa oyumu değiştirmeye hazırım. :male_detective:

5 Beğeni

İşte İnsan’ın başlığı bile klişe, içeriği düşünemiyorum. 50 rt 550 beğeni alan tweet gibi.

10 Beğeni

Ovv kılıçlar çekildi.

8 Beğeni

Yalniz burada unpopular aday yarışmasına gireceksek tartışılmaz galibim :dancer:

6 Beğeni

Öhöm, öhöm…

3 Beğeni

Kitabın gerçek ismi “Behold the Man”. “Man” yerine “Human” kullanılsaydı size katılacaktım ama “Man” kullanıldığı için dilimizdeki o " işte insan bu, ben insanı anlattım" anlamı gidiyor bence

6 Beğeni

Ne o öyle ataerkil kitap…

11 Beğeni

İşte İnsan muazzam kitaptır ama her bünyeye gitmez :smiley: yazarın ölüm tehditleri aldığı romandır aynı zamanda. Eğer o kitap bir İslam ülkesinde yazılsaydı korkunç bir şekilde öldürülürdü.

Kitabı eski baskıdan okumuş ve sevmiştim. Ama lobiyi bu kitaba yapmıyorum :slight_smile:

Kanını Satan Adam ise bu etkinliğin başlangıcı için daha uygun bence. Hem Çin Edebiyatı yav, her zaman okuyabileceğimiz bir alan değil. Konusu da ilginç. Yazar zaten kendini kanıtlamış bir isim. Çok merak ettiğim bir kitap olması da ayrı güzel.

Hem işine aşık küçük yayınevleri desteklenmeli :heart:Özenli işleri göz önünde olmalı. Jaguar Kitap da değer görmesi gereken ve güzel işlere imza atan bir küçük yayınevi.

Not: Barbarın Kahkahası oy vermek istediğim bir diğer kitaptı ama Kanını Satan Adam baskın geldi

15 Beğeni

Ben zaten seçilmese bile alacağım Kanını Satan Adam’ı muhtemelen. Geçenlerde Çin’in eski toplama hikayelerinden oluşan Konuk Kaplan’ı okudum ve Çin Edebiyatı biraz aklıma düştü nasıldır acaba diye. Üstüne bunun denk gelmesi iyi oldu.

9 Beğeni