Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Yu Hua ‘Tüm oy kullanan kayıp rıhtım ailesine şükranlarımı sunuyorum. Biz bu yola baş koyduk. İnandık. İhanetlere uğradık.Ama yılmadık. Diğer % 74 beni sizlerde okuyacaksınız. Ben sizleri içinde varım. Seçimin galibi asıl milli kayıp rıhtımdır. Burada tarih yazdınız. Yazmaya devam edeceğiz. Görecekler. Gözümüz kulağımız kayıp rıhtımda olsun.’

17 Beğeni

Yapacak bir şey yok, adam kazandı.

20 Beğeni

İşte İnsan’ı seçenlerden biriyim. Açıkçası okuma listemde olmasından ötürü seçtim.Bir taşla iki kuş vurma mini çakallığını yapayım dedim rıhtım izin vermedi.

Nacizane bir tavsiye olarak, yerli ve yabancı yazarlar karıştırılmadan ankete sunulursa daha faydalı olacağını düşünüyorum. Hatta bir ay yerli bir ay yabancı olarak devam edilebilir. Bir de tür olarakta seçenekler benzer olursa seçim daha heyacanlı ve adil geçer. Nitekim forum daha çok fantastik ve bilim kurgu severlerle dolu. Atıyorum bu forumda oylandıkça bir tane bilimkurgu romanın yanında Hasan Ali Toptaş seçeneği seçimlerdeki LDP gibi kalır hep

12 Beğeni

Önerilerinizin hepsini dikkate alıp bir dahaki etkinliğe kadar değerlendireceğiz, hepinize tekrar tekrar teşekkürler.

Bence sonuçlar hemen hemen belli olduğuna göre, en baştan beri Çin Edebiyatı’nın gelişimi için lobi yapan ve pirinç tarlalarında verdiği yoğun emekle terler döken @Nemo ‘nun ilk kitabımızın başlığını açması şüphesiz Rıhtım’ın iradesi adına büyük önem arz edecektir.

14 Beğeni

Hayır. Ciddi bir bağlantı yok. Yaşamak’ta kanını satmak olgusu sadece bir sayfada bir kaç satırda geçiyor. İki roman arasında bence hiçbir mühim bağ yok.

8 Beğeni

Teşekkürler ama yine de önce onu okuyacağım sanırım :blush: zira okumazsam çatlarım.
Bir de maalesef edebiyat tarihinin gerçekleri ortada ancak önümüzdeki seçimlerde de en azından seçenekler arasında 1 tane bile olsa kadın yazar görmek çok hoş olur.
Biliyorum çok absürd bir istek gibi gelebilir ama…

Emeği geçen ve oy veren herkesciklere kocaman sevgiler bir de. Umarım keyifli ve daimi bir etkinlik olur. :krs:

8 Beğeni

Kitap Kulübü’nün birinci kuralı… Kitap Kulübü hakkında konuşmayacaksınız. Kitap Kulübü’nün ikinci kuralı… Kitap Kulübü hakkında KONUŞMAYACAKSINIZ.

Ne güzel boş muhabbet dönmüş burada yahu! Kahkahalar atarak okudum :smiley: Goygoy potansiyelimizin bu kadar fazla olduğunu bilmiyordum ^^

Epey ilgi görmüş, epey kişi katılımda bulunmuş. Aynı çizgide ilerlerse çok kıyak bir proje olur kanısındayım. Kitap seçimleri güzel, kitap sonu tartışmaları da bunun kadar keyifli olur umarım. Tam destek!

21 Beğeni

An itibariyle İşte İnsan’lar. :grin:

9 Beğeni

3 dakika önce bitti İşte İnsan. :expressionless:

2 Beğeni

İşte İnsan

5 Beğeni

Yorumların birinde arkadaşın biri çok güzel bir açıklama yazmıştı ona da hak vermedim değil.

Ve arkadaşa aynen katılıyorum.

Anket İçin Tıkla

3 Beğeni

Jaguar kitap seçime hile karıştırmış diyorlar doğru mu :smiley: Her ay bir tür belirlense, o türe ait kitaplar seçilse daha iyi olmaz mı? En azından gözden kaçan türlere de bir fırsat verilmiş olur.

4 Beğeni

Katılıyorum. Yoksa birileri daima sahte muhalefet olarak kalacak gerçekten. Ağırlığın hep belli bir tarafta olacağını tahmin etmek zor değil.

Günaydın herkese. :sunny:

6 Beğeni

O günaydın. O kadar ücret ödedik geçmeselerdi şuan banlanmışlardı. @fortknoxt o kadar söyledik belli etmeyin diye! Adminlik yok sana başımız ağrır sonra. :grin::grin:

2 Beğeni

Herkese günaydın.

Öncelikle ankete gösterdiğiniz katılım için çok teşekkür ederiz. Artık sonuç az çok belli olduğuna göre gün içerisinde Kitap Kulübü’nün tartışacağı ilk kitap için açacağımız başlığı gözler olun. Kitapla ilgili tartışmaya, o başlık altında devam edeceğiz.

Bir diğer konu, kitap önerileri hakkında vermiş olduğunuz tavsiyeler. Bunun için ayrıca teşekkür ederiz, hepsini okuyup dikkate alıyoruz. Belirli bir tür belirleyip yalnızca o türe ait kitapları seçme konusunu arkadaşlarla konuşabiliriz.

Ancak ben, kendi adıma konuşursam ankete önerilen kitaplara bir seçki olarak bakıyorum. Ankette ilk sırayı alan kitabı okuyacak olsak da seçilmeyenleri yeni okurlarla tanıştırıp belki kulüp dışında kişisel bir okuma yapmalarına yardımcı olabilirsek kitap kulübünün farklı bir noktada da başarılı olmuş sayılacağını düşünüyorum. Belirli kitapların daha fazla tercih edileceğinin farkındayım, ancak okurları yeni kitaplarla tanıştırmak seçeneği benim için ağır basıyor. Yine de dediğim gibi kendi aramızda da bu koniyu konuşacağız. Henüz çok yeni olan kulüp dallanıp budaklandığında belirli ayları seçip o aylara özel anketler açabiliriz.

16 Beğeni

Şaka amaçlı yazmıştım.Hani şu vatan haini diyen dedeye ithafen yazmıştım.
Özür dilerim.

4 Beğeni

Çaktırmayın seçimi mi değiştirdim. :slight_smile: :slight_smile: Ayrıca şimdiden siparişi çektik bakalım.

4 Beğeni

Siparişimi verip kenara çekiliyorum o vakit :smiley: Güzel işler bizi bekler :slight_smile:

6 Beğeni

İşte İnsan ekibi yarın 12’de bir açıklama yapmalı :smiley:

Şaka bir yana, bazı arkadaşlar seçilen kitabı elbette beğenmeyecektir. Sonuçta bunca kişinin beğeneceği bir eser henüz ortaya çıkarılmadı. Ama işin güzel kısmı da bu ya, tartışabilmek için farklı görüşlere ihtiyacımız var.

Kanlı tartışmalar bekliyorum. Tam da kitabın adına yaraşır şekilde :krs:

13 Beğeni

Kitaplar elden gidiyeaah :smiley:

8 Beğeni