Kayıp Rıhtım Özel: Sadettin Teksoy Röportajı

(Mehmet Berk Yaltırık) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/roportaj/kayip-rihtim-ozel-sadettin-teksoy-roportaji/

Bir dönemin televizyon anlayışını kökünden değiştiren, paranormal ve esrarengiz olayların üstüne gidişiyle pek çok insanı altkültürle tanıştıran Sadettin Teksoy ile keyifli bir röportaj yaptık. Mehmet Berk Yaltırık sordu, Gizem Avcısı cevapladı! (DEVAMI…)

Küçüklüğümde büyük bir ilgiyle izlerdim. Parapsikoloji konulu kitapları okumayı da severim. Nedendir bilmiyorum gerçekçi olsun olmasın gizemli şeyler ister istemez ilgimi çekiyor.

(Cemalettin Sipahioğlu) #3

Röportajı kesin Mehmet Berk Yaltırık yapmıştır dedim ve haklı çıktım. Gönül, biraz daha uzun olmasını dilerdi. Aman neyse. Bu kadarı da kâfidir.

Teksoy’un cevaplarını, kendi ses tonu ve vurgusunu zihnimde canlandırarak okudum; söyleşinin atmosferine daha da girmiş oldum.

(Hakan Tunç) #4

Türker’le (@estorn) sanıyorum bundan yaklaşık 2-3 ay Sadettin Teksoy ile röportaj yapsak ne güzel olur, hatta röportajı Mehmet (@Son_Gulyabani) yapsa ya diye konuşmuştuk. Daha sonra Mehmet’le de bu konuyu görüşmüştük. Ama tabi ulaşımdır vs zor olduğu için açıkçası öyle muhabbette kalmıştı. Daha sonra İthaki’den sevgili Ersin (@muzipmasalcini) konuyu açınca üzerine denk geldi ve hemen çalışmalara başladık. İşte sonuç!

Her önerdiği kitap not edilesi ve özellikle Kayıp Rıhtım’a çok çok uygun doyurucu (aslında tadı damakta mı bırakıyor sanki??) bir röportaj olmuş.

Bu vesileyle Mehmet’e, Ersin’e ve Sadettin Teksoy ile oğlu Efe Bey’e tekrar teşekkür ediyorum!

(Onur Selamet) #5

Birçok insan için gerçekten de çok şey ifade eden bir söyleşi oldu. Kayıp Rıhtım sayfalarında böyle bir ismi ağırlamak gurur verici.

Önce Hawkins, sonra Rıhtım.

(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #6

Bir solukta, heyecanla okudum. Çok özel ve muazzam tatta bir röportaj olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum :krs:

(nostaljik portakal 🍊 ) #7

Sadece korku türüne değil, İngiliz ve klasik yazınına olan hakimiyetiyle de şaşkınlığa uğradığım, dediği masaüstü gazetecilerinden katbekat donanımlı olan gözüpek, paranormal araştırmacıyı Rıhtım’da görmek bir sevinç kaynağı. Eminim başlığı görünce Rıhtımlıların da gözleri geçmişe dalmıştır benim gibi :tangerine:

(xxxxxxxxxxxx) #8

Gerçekten tam da Rıhtım’a yakışır bir röportaj, sanırım yine harikayız. Röportajı yapan ve yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum, harikasınız. :krs:

(Zeynep) #9

Emeği geçen herkesin eline sağlık.Keyifle okuduk :grinning:

Sen neymişsin Sadettin Teksoy dedirten bir röportaj olmuş :krs:

(M. Ihsan Tatari) #11

Herkesin ellerine, emeğine sağlık. Böyle bir röportajda soruları sormak da korku meddahımız Mehmet’e yakışırdı zaten. Yalnız adamın verdiği cevapları okurken kelimeleri tane tane telaffuz eden sesi kulaklarımda yankılanıyor, engel olamıyorum kendime :smiley:

(Cemalettin Sipahioğlu) #12

Eh, şans eseri fenomen olmadı :slight_smile: Kendine has bir aurası var.

(Okan Akıncı) #13

Bu röportaj Kayıp Rıhtım tarihinde bir dönüm noktasıdır. Kendisini Rıhtım’da ağırlamak gurur verici.

Paranormal olaylara inanırsınız, inanmazsınız bu başka mesele ama Sadettin Teksoy’un ne kadar iyi bir gazeteci olduğu bence inkâr edilemez. Bu röportajda da günümüz gazeteciliğine dair önemli eleştirilerde bulunmuş.

Saydığı kitaplar da onun ne kadar donanımlı bir insan olduğunun delili. Hepsi de okuma listelerimize almamız ve okumamız gereken kitaplar.

(Ahmet Boyraz) #14

TEKSOY’u nedense hiç izlemedim. Yakın bir zamanda tüm belgesellerini izleyeceğim kesin. Bir de üstü kapalı önerdiği kitapları da hemen listeye eklemek gerekiyor. Bu güzel sohbet için emeği geçenler var olsun sağ olsun.

(Barışcan Bozkurt) #15

Hiçbir fikrim yoktu kendisi hakkında. Bazı notlar aldım, yeni okuyacak kitaplar buldum. Bu güzel röportaj için emeği geçenlere teşekkürler.

(Hiçliğin bekçisi…) #16

Şaşırdım gerçekten. Emeğinize ve ellerinize sağlık. Kafamda çok başka yer etmiş birisiymiş bunu fark ettim. Şuan kendisine olan bakış açım oldukça değişti.