Kazıklı Voyvoda'nın Peşinde: "Deliler Fatih'in Fermanı" Filminde Bizleri Neler Bekliyor?

(Kayıp Rıhtım) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/kazikli-voyvodanin-pesinde-deliler-fatihin-fermani-filminde-bizleri-neler-bekliyor/

Önümüzdeki hafta vizyona girecek "Deliler: Fatih’in Fermanı"na dair, fragman ve beklentilerimiz özelinde ayrıntılı bir değerlendirmeyle sizlerleyiz. Deliler, Vlad Tepeş’in peşinde. Kazanan kim olacak? (DEVAMI…)

(Halil Oğulcan Karamağara) #2

Dediklerinizde tamamen size katılıyorum, fakat genel olarak bakınca Cem Yılmaz’ın yaptığı filmler şöyle bir kenara dursun bu film benim çok hoşuma gitti. Geneli nasıl olur bilemem ama fragmanını sevdim, bu kişisel görüşüm tabii ki. Hatta bu şekilde biraz fantastik olması daha çok hoşuma gitti diyebilirim, çünkü öbür türlü sanırım aşırı sıkılırdım.

Fakat size şu yönden katılıyorum ki, her şeyi uygun yapınca güzel olmayan filmler yok değil, Braveheart, Patriot gibi, yani yapılmışken ya tam fantastik yapılmalı ya da tamamen uygun yapılmalı bence.Yine de haklı olduğunuz bir kısım var ki, tarih konulu fantastik film olsa bile, o filmler de zamanın kostümlerine ve kültürlerine uygun yapılıyor. Yani ben şuan böyle iyi olmuş diyorum, fakat filmi yapanların tarihe uygun kostümleri öyle bir hale getirmeleri lazımdı ki benim onları iyi görmem lazımdı şimdiki gibi.

Dediğim gibi tüm bunlar dışında şahsen film olarak beğendim diyebilirim fragmana bakarak. Böyle şeyler yapılması çok güzel, umarım daha da gelişirler ve dediğiniz gibi tam bir film koyarlar ortaya. Biz de böyle filmler yapalım, bence oyuncular çok yakışmış, birkaç abartılı sahne dışında sırıtan bir performans görmedim. :smiley:

(Kenan Ulusoy) #3

Fragman bana Vikings’i anımsattı.

(M. Ihsan Tatari) #4

Netflix’in Protector dizisi gibi kültürümüzle sıfır alakalı yapımlardansa böyle filmleri tercih ederim doğrusu.

(Kenan Ulusoy) #5

Tamam kültürümüzden biraz uzaklaşmış olabilirler. Boru olsun karga kılıklı savaşçılar olsun. Ama bu film ticari kaygıyla yapılmış bir film. E haliyle böyle küçük detaylarla filmi süslemeye çalışıp daha çok izleyici çekmeye çalışıyorlar. Bence doğru da bir hareket yapıyorlar. Kimse tarihi gerçekliğe bakmıyor. Olabildiğince fantastik yaparak milyon izlenmeye ulaşabilirler.
Temennim 2 milyon izlenme alması.

(Deniz) #6

Ticari başarı için yapılmış bir film. Buna lafım yok. Ama kendi kültürümüzden madem faydalanmayacaksınız, şöyle Joker’e benzeyen bir psikopat koysaydınız bari filme. Nasıl olsa bizim geçmişimizde bu kıyafetler yok. Ben fragmanı izlediğimde dedim; ya Amerikan Gods’ın giriş sahnesi, ya da Vikings. Hele, o karga kanadı takmış adam nedir yahu ? Oldu olacak Fatih Sultan Mehmet de ejderhaya binsin ! Neyse en azından aksiyonu bol bir film.

(Mustafa Yıldız) #7

Ben beğendim açıkçası. Sadece fazla karanlık. Yazıyı yazan arkadaşın da eline sağlık. Sanki Film delileri değil de emoları veya siyah giyen piskopatları anlatıyor.Kıyafetler biraz daha renkli olsaydı daha iyi olurdu bence.

Sanki bu film BvS gibi olacak ama olması gereken Deadpool. Umarım Kazıklı voyvoda ve Deliler grubunun annelerinin adı martha çıkmaz.:slight_smile: