Kemal Kuruçay Hayatını Kaybetti: Usta Oyuncuya Veda

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Kemal Kuruçay Vefat Etti: Usta Oyuncuya Veda – Kayıp Rıhtım

image

Kemal Kuruçay hayatını kaybetti. Son olarak TRT 1’deki Seksenler dizisi ile sevenlerinin karşısına çıkan usta oyuncu, 59 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldı. Kuruçay’ın vefat haberi ilk önce tiyatrocu arkadaşı Nedim Saban tarafından paylaşıldı. Saban, yaptığı paylaşımda “Çok yetenekli bir oyuncu, çok iyi bir insandı Kemal Kuruçay. İki Oda Bir Sinan oyununda birlikte çalışmıştık,… (DEVAMI…)

3 Beğeni

80’ler dizisinde muhtar olmak uğursuzluk getiriyor sanırım. İlk muhtar Rasim Öztekindi, ikinci muhtar ise Kemal Kuruçaydı. Rasim Öztekin öldükten sonra diziyi izlemeyi bırakmıştım. Kemal Bey’de çok iyi bir sanatçıydı. Özellikle 80’lerdeki rolü çok iticiydi ama bir o kadar da komikti. Işıklar içinde uyusun.

Ekleme: Eskiden dizinin ismini yanlış hatırlamıyorsam Gurbetçilerdi. O dizide de rol almıştı.

5 Beğeni

Allah rahmet eylesin.

1 Beğeni

İleride bir dizi çıkaracak olsaydım kötü karakter olarak oynatmayı planlıyordum. En iyi Arkadaşım’da tanımıştım Kemal’i.

1 Beğeni

Ruhu huzur içerisinde, mekanı cennet olsun. Bana kalırsa, rollerini o kadar güzel oynuyordu ki resmen onunla özdeşleşiyordu :cry:

1 Beğeni