Kemal Tahir Kitapları

Hür Şehrin İnsanları diye bir kitabı da var ama listede göremedim.

1 Beğeni

Hemen ekliyorum listeye.

1 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

200 konuyu takip ederken arada böyle kaçaklar olabiliyor. O kaçakları da sizin sayenizde kapatıyoruz. :wink: :wink:
Ben teşekkür ederim.

1 Beğeni

Yakalarım affitmem :slight_smile:

1 Beğeni
2 Beğeni

İthaki sade kapak yapacağım ayağına işi kolaycılığa vuruyor. Yazarın fotoğrafını kitabın arkasına basabilirler çok istiyorlarsa. Daha albenili kapaklarla basabilirler. Tıpkı eski basım yeşil kapaklı Devlet Ana kitabı gibi. Ama yok, uğraşmayalım, minimalizm ayağına işi tembelliğe vuralım. Az emek, çok para.

Namuscular tekrar basılmadı bir türlü.
Kapağı falan geçtim razıyım ben.

Bağlam Yayıncılık notlarını 15 kitap olarak yayımlamıştı daha önce.
Daha gelecek 5 kitap var.

2 Beğeni

“Dutlar Yetişmedi” kitabına yetişemeden baskısı bitti.

Bundan sonra

• Namusçular
  • Üstadın Ölümü

kitaplarının yeni kapak baskıları gelir.

Hayinsin biliyorsun :sinir:

2 Beğeni

Totem yapıyorum, yeni baskı gelsin diye.

https://www.ilknokta.com/kemal-tahir/esir-sehir-uclemesi-kutu-set.htm

2 Beğeni

İlk 2 kitaptan sonra araya Yol Ayrımı, Yorgun Savaşçı, hatta Kurt Kanunu falan koyun öyle 3. yü okuyun, bana dua edin.

İlk iki kitaptan sonra üçüncüde büyük bir zaman atlaması var. Dediğim gibi okumazsanız aldığınız okuma keyfi çok düşecektir.

@fortknoxt

8 Beğeni

Bu seriyi okuyanlar Kurt Kanunu kitabını da okuyun.

Hatta önce kitabı okuyun sonra TRT için yapılmış diziyi izleyin ve ne kadar özel ve güzel bir uyarlama yapılıyormuş onu da fark etmiş olun.

5 Beğeni

Yeni baskılarda Namusçular için bandrol alınmış o halde sırada Bütün Öyküler 3 Üstadın Ölümü var.

2 Beğeni

HB’den 6 kitap almıştım ve dün öğleden sonra bu kitaplardan 2’si geldi. Gelen kitaplardan birisi Rahmet Yolları Kesti romanıydı ve kitabı gelir gelmez okumaya başladım. Neredeyse bir gecede durup dinlenmeden, yorulmadan :slight_smile: Rahmet Yolları Kesti romanını okudum.

İnce Memed’in tam tersine bu kitap eşkıya ve eşkıyalığı yüceltmiyor, kötü yönlerini anlatıyor. Gerçi Kemal Tahir okuduysanız onun köyü, kırsalı anlattığı romanlarında “iyi” karakterler bulamazsınız ki bu kitabında bunu arşa çıkarmış.

Okunması diğer tüm Kemal Tahir romanları için diyeceğim gibi tavsiye olunur.

1 Beğeni

Merhabalar, Kemal Tahir okuma sırası için tavsiyeniz nedir?

Esir Şehir Üçlemesini yeni bitirdim. Yol Ayrımı’ndan önce Yorgun Savaşçı ve Kurt Kanunu’nu önermişsiniz.

Bir Mülkiyet Kalesi ve Hür Şehrin İnsanları da serinin devamı diyorlar.

Esir Şehir Üçlemesi oldu “yedileme”
Daha da devamı var mı?