Ken Macleod İmzalı Bilimkurgu Kitabı "İnsan Cephesi" Raflarda

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/insan-cephesi-ken-macleod/Ödüllü bilimkurgu yazarı Ken Macleod tarafından yazılan “İnsan Cephesi”, Ayrıntı Yayınları Bilimkurgu Dizisi kapsamında raflardaki yerini aldı. (DEVAMI…)

6 Beğeni

Kitap kapağıyla çizgi roman havası uyandırıyor (itirazım yok). Bilimkurgu olması da eklenince merak uyandırıyor.

Kitabı aldım ama henüz okumadım, 1-2 haftaya okurum. Yazarın 2013’de Aylak Kitabın çevirdiği bir kitabı daha varmış, okuyan oldu mu bu kitabı?

1 Beğeni

Öyküyü çok beğendim, Alternatif tarihi kurgu. Hikaye bizim dünyamızın bir noktasından sonra alternatif bir tarih ile yeni dünya yaratıyor. Muhtemelen yazar Troçkist (İngiliz ) olmasının da etkisi olabilir. Bunu sadece öyküye Stalin’i öldürterek başladığı için söylemiyorum. “Tek Ülkede Sosyalizm” “Anayurt Savunması” gibi Troçkistler dışında kalan Sosyalistlerin büyük kısmı tarafından kabul edilen görüşler ve bunun pratikte yansıması kurguda yok, alternatifleri var.

Yaklaşık 90 sayfalık bir uzun öykü. Yazar bazı olaylar gerçekleşmediğinde onun etkisi ile gerçekleşecek onlarca, yüzlerce olayın da olmayacağını çok güzel göndermeler ile kurgunun içerisine dahil etmiş.

Okunmasını tavsiye ederim.

Sonradan ekleme:. Yukarıda yazmayı unutmuşum, öyküyü okuduktan sonra kapak anlamlı anlaşılır oluyor.

4 Beğeni