Kesinleşti: Zaman Çarkı Dizisi Amazon'a Geliyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/kesinlesti-zaman-carki-dizisi-amazona-geliyor/

Hayranları tarafından hem heyecan hem endişeyle beklenen “The Wheel of Time” dizisinin yayımlanacağı yer belli oldu. (DEVAMI…)

7 Beğeni

Şimdi sıra geldi heyecanla Yüzüklerin Efendisi ve Zaman Çarkı crossover bölümünü beklemeye. :bender:

3 Beğeni

Ayıp olmaz mı ya o biraz :smiley:

1 Beğeni

Yapmayın nolur dizi yapmayın :sob:

1 Beğeni

Mevzu o seviyeyi geçeli çok oldu :smiley:

Amazon rakip makip bırakmamış yahu :sweat_smile:

Umut fakirin ekmeği :sweat_smile:

Bir tarafdan yüzüklerin efendisi dizisi bir tarafdan zaman çarkı dizisi

Yok, yapacaklar. Ben artık yapmayın kısmını geçtim, düzgün bir iş çıkarsınlar kısmındayım.
Da, ben Amazon kısmı çoktan kesinleşti diye biliyordum, haberi görünce bir kısa devre yaptım açıkçası. :joy:

1 Beğeni

Seriyi henüz bitirememiş biri olarak (14. kitabın yarısındayım) , belkide onlarca defa bu eserin dizi versiyonunu ve nasıl olabileceğini düşünmüşümdür. Umarım dizisi , kitaplarından çok daha karanlık ve ciddi bir atmosferde geçer. (kızınca kulak yumruklanmayan , ceza olarak popoya şaplak atılmayan) ve umarım Mat’i asyalı , Perrin’i siyahi yaparak “dünyayı kucaklıyoruz, paranızı istiyoruz” düşüncesiyle bir yapım ortaya çıkarmazlar.

Herkesi tatmin etmeye yetecek sayıda farklı kültür/ırk var zaten seride.

Olsa ne yazar bu sefer de ana karakterler hep beyaz. Zenciler yardımcı rollerde rörörörö diyorlar. Bence Perrin zenci olacak

Bana saç baş yolduracak her platformda, her fırsatta yere gömmeye üşenmeyeceğim bir yapım olacak gibi geliyor gün geçtikçe. Geçenlerde hangi karakterlerin ekranda görülmeyebileceğini sıralıyordu insanlar ve o listeye kimi koysalar üzüleceğimi fark ettim. Bu kadar kalabalık kadronun da ekrana tamamen yansımasını beklemiyorum zaten, yani hayal kırıklığı ben ve benim gibi hayranlar için kaçınılmaz görünüyor.

1 Beğeni

Sonuna kadar katılıyorum . Zaman Çarkinda eksik olan tek şey karanlık atmosfer . Hele su kızların ergen tavirlari yokmu ? Bende tam hızlı hızlı çekirdek yerken ağzına kötü bir tane gelir ya öyle bir tat bırakıyorlar .

Kızınca arkaya saplak atma veya kulak yumruklama bana çok güzel geliyor veya en ağır küfürün fincanda ana sütü olması filan farklı. Karanlık atmosfer ise yakışmıyor bence seriye. Zaman Çarkı’nın en önemli özelliği zaten farklı bir atmosferi olması.

2 Beğeni

Acıyı, hayal kırıklığını, korkuyu zaten yeri geldiğinde iliklerimizde hissediyoruz. Ishamael’e katılıyorum, Blight taraflarına gidildikçe karanlığı, Ogier açıklıklarında huzuru, Shadar Logoth’ta korkuyu hissedeceğiz zaten. Tüm serinin kasvetli geçmesini istemem açıkçası. Öyle bir seri değil zira.

1 Beğeni

Seride karanlık tarafların var olduğuna inanıyorum, doğru düzgün yansıtılırlarsa gayet de etkili olacaklardır bence.
Umarım politik doğrucu olup her tarafı memnun edeceğiz diye ana hatlarla fazla oynamazlar, malum Ciri mevzusunu daha yeni atlattık. :smiley: Amacım ırkçılık değil elbette, yukarıda da söylendiği gibi seride her ırktan insan zaten var, kültürleri haklarını vererek yansıtırlarsa ortada sorun kalmaz.

1 Beğeni

Heyecan dorukta :face_with_raised_eyebrow: