Keşke Benim Olsa Dediğiniz Fantastik Ücretli Özel Kitaplar

@alper O zaman bize gördüğün en değerli 3 kitabı soyler misin ? Maddi ve manevi?:thinking:

Evet, efendim. Başka bir başlıkta üretip başka bir başlığa geçmek durumunda kaldığımız başlıklar serisinin yeni üyesine merhaba diyoruz.

Fantastik ücretleri yüzünden ağzımızın suyunun aktığı, şu loto/ toto/moto/at yarışı/mat yarışı tutsa da alsam dediğiniz maddi veya manevi veya tamamen zevki özel koleksiyonluk kitaplar nelerdir? Neden bunları istiyorsunuz? Önemi nedir?

Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin fakat eğer bu kitaplardan birisine sahipseniz lütfen başlığı sessizce terk ediniz. :sweat_smile:

1 Beğeni

Okuyamayacağım kitapların açıkçası benim için pek değeri olmuyor. Bu tarz kitaplar al - satçılar ve akademisyenler için değerli oluyor.

Koleksiyon değeri yok ama bazı çok sevdiğim yazarların kitaplarının çeşitli baskılarını alıyorum ve özel baskıları ( özellikle İplik dikişli, bez cilt, bez kutulu vb) kitapları basılırsa alıyorum.

Umberto Eco’nun Orta Çağ Serisi ve Antik Yunan kitabı.

Varsa görsel atın arkadaşlar da içimiz çürüsün mümkünse. :rofl:

Ben şu kitaba epey para verirdim.

https://www.picclickimg.com/d/l400/pict/303179153741_/The-Neverending-Story-New-Illustrated-Hand-Leather-Bound.jpg

5%20(1) images%20(1) The-Neverending-Story-by-Michael-Ende-Brand-New-_1

4 Beğeni

3 Beğeni

O sayılmaz bence, 250- 300 TL’ye alabilirsiniz hepsini. Para biriktirerek, taksit yaptırarak alınır bir şekilde.

Ama örneğin bu kitaplar koleksiyon baskılar

Sonradan Ekleme:

YEK’in baskıları da öylei bazıları çok uygun ama

https://esatis.yek.gov.tr/Default.aspx

Örnegin Hatayi Divanından

hatayi

anlamak çok zor.

O kitaplar 1 milyar dolarım bile olsa almak isteyeceğim kitaplar değil. Yazdıklarım almayı çok istediğim kitaplar ama şu an alamıyorum bu kitapları. Gerçi benim yazdıklarım da başlığa uymamış. Şehname 1 ve 2 olarak değiştiriyorum cevabımı. Birde Evliya Çelebi Özel Baskı.

1 Beğeni

Aklıma bu şarkıyı getirdin.

Not: ser-be-ser okuyunca dem bu dem geldi aklıma. Çağrışım işte…

2 Beğeni

Nerede Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri isteyenler? Başlığın forumca %99 cevabı olacak kitap bu :smiley:

Neyse ben şu seti isterdim : Osmanlı İmparatorluğu Tarihi (7 Kitap Takım-Kutulu) - Johann Wilhelm Zinkeisen Çok kıymetli bir eser bilmiyorum bir daha basılır mı? Basılsa alınabilir mi?

2 Beğeni

Dün gece konuya mesaj yazarken ruhumun fakir olmasından mıdır nedir aklıma almak istediğim pahalı bir kitap gelmemişti. Şimdi biraz araştırınca bu alttaki seriyi istediğime karar verdim. Fiyatı kitap sayısına bölünce 88 lira gibi daha uygun bir çıksada kitaplar tek tek satılmadığı için alınabilecek bir seri değil malesef.

1 Beğeni

1- İnce Memed 4 cilt kutulu özel baskı (YKY) - Yaşar KEMAL
2- Bende başka baskısı var ama özel olarak panaromik baskısını istediğim Sinemaskop Türkiye - Nuri Bilge CEYLAN
3- 1984 baskılı çizim kapak 1984 - George ORWELL
4- Ciltli ve kutulu baskı Kinyas ve Kayra - Hakan GÜNDAY
5- İki dev cilt halinde YKY den basılan Günümüz Türkçesi İle Evliya Çelebi Seyahatnamesi

1 Beğeni

Boyut yayıncılığın koleksiyon kitaplarının hastasıyım. Ama o kadar param yok :cry:

5 Beğeni

Sissoylu deri cilt

Broken Empire Omnibus

3 Beğeni