"Keşke Geri Dönse" Dediğimiz Çizgi Filmler

Doğru be! Ne gırgırdı ama? Hem süper kahraman janrasıyla dalgasını geçip hem de sapına kadar süper kahraman işi olabilmesiyle takdire şayan.

1 Like

Bir Pocahontas var ki, o efsanem. Pan flüt çalmak istememin ve çalıyor olmamın sebebi bu çizgi film idi. :smiley:

Giriş müziği bile harika :kalp:

İlk aklıma gelenlerden birisi de Kayıp Altın Şehir

cities-of-gold

Esteban ve arkadaşlarının İnkaların altın şehrini aramaları dün gibi aklımda … Çok zevkli bir çizgi filmdi .

5 Likes

f0236c296fdf47dd8e8c13efe979a6ad

Red Kit’i söylemeden geçemeyeceğim :smiley: Bir de şu muazzam şarkıya değinmesem hiç olmaz şimdi :kalp: :star_struck:

12 Likes

Clementine olmadan olur mu? :slight_smile:

3 Likes
6 Likes

Asla doyamıyorum. Klasik Müzik ile büyüdüysek sebebi sensin.

Tom and Jerry by Scott Bradley

7 Likes

Gözlerim dolarak paylaşıyorum canım bayblade beee

5 Likes

Üniversitedeyken hocam şimdinin çizgi filmlerini interaktiflik üzerinden övmüştü. Ben de karşı argüman olarak Tom ve Jerry ve klasik müziği sunmuştum. Şahane iş.

4 Likes

Müziğini dinlemek bile canlandırdı anıları. Ne izlerdim. En çok Kai yi severdim ben :smiley:

1 Like

Kendimi yaşlı hissetmeme sebep olan bir konu oldu bu şimdi. Yine de yazmadan edemeyeceğim.

Çocukluğumda video kasetler vardı. (Umarım aranızda bilenler vardır :smiley: ) Sevimli ayılar gibi bir adı olan tam da hatırlamamakla birlikte bir çizgi film vardı o kasetlerin içinde. Kaç kere izledim bilmiyorum. Biraz fazla hayalperest olmama sebep olan bir çizgi filmdir.
Bir diğeri ise Snoopy. Onu unutmak benim için imkansız.
Şirinlerden bahsedildiğini okuyamadım. Biri bahsettiyse de şahsına özürlerimi iletirim. Şu an olsa oturup izleyeceğim çizgi filmlerdendir.

5 Likes

Bu çok eski bir şeydi ya, hafızamdan tamamen silinmiş siz koyunca yıllar sonra aklıma geldi.

Her neyse bende bir çizgi film koyayım. Zamanında bir nesil Anthony attan düştü,boynunu kırdı öldü diye telef oldu ekran başında.

3 Likes

O sahneyi dün izlemiş gibi anımsadım sen anlatınca. Çok güzeldi Candy . Müziği bile mutlu ediyor :smiley:

1 Like

Kirby’nin çizgi filmi vardı. Ne yese yarıyordu :smiley: Ben severek izlerdim.

Kimse Flapjack dememiş. Ben bayılırdım
SY445

7 Likes

Benim için ilk sırada Avatar the Last Airbender var. Korra’yı falan da hesaba katınca yayınlanmasının üzerinden çok fazla zaman geçmediğini biliyorum, ama aradaki süre ne kadar kısa olsa da bu kadar muhteşem bir dünyaya dair yeni bir şeyler izleyememek gerçekten çok üzücü. Devam çizgi romanları var ama asla aynı tadı vermiyor :frowning: Ki zaten Korra döneminde yapılan ciddi planlama hataları yüzünden seri hala tam potansiyeline ulaşamamış durumda. Ama sanmıyorum ki Nickelodeon bir sequel planlasın kısa vadede :frowning: Keşke yayın haklarını başka bir firma satın alsa. Seri Disney’e ait olsa şimdiye dek o dünyada gecen 5-10 sequel yapmış olurlardı herhalde. Eminim kusacak kadar çok Avatar görmüş olurduk o durumda. Ayrıca merchandise kısmını da çok daha iyi hallederlerdi. Ama onun da başka riskleri var tabii, serinin büyüsünü kaybetmesi gibi :confused: neden hiçbir stüdyo bu konuda dengeyi tutturamıyor???

3 Likes

Disney’in Teneffus Zili (Recess) bence çok özel bir çizgi filmdi
download

8 Likes

Bir film mi? Hayır! Bir çizgi film mi? Hayır… Ama efsanedir, çocukluk aşkıdır…

2 Likes

He-Man, She-Ra, Voltron, Thundercats, Robotech. ( Bazılarının yeni halleri yayınlanıyor olabilir ) Bir de bir ringte, küçük robotların dövüştürüldüğü Jumaru isimli bir anime vardı. Kullanıcılar robotlarını ringin kenarından bir bilgisayar ile kontrol ediyorlardı.

2 Likes

Şirinler

Çocukken çok izlerdim ben bu çizgi filmi. Keşke geri gelseler (belki bir yerlerde yayınlanıyordur ama ben bilmiyorum)

1 Like
1 Like