Kirliyiz Hepimiz! (Seslendirmeli)

Okuyan veya dinleyen kişiler yorumlarını belirtirse sevinirim :slight_smile:

Kirliyiz Hepimiz
Bırak yarını, kabul et et bugün hangimiz temiziz?
Sessizliğin altında yatan çığlığı duyabiliyorum.
Gölgelerde gizlediğin kirli düşüncelerin yok mu?
Kandırma kendini, kabul et benliğini!
Pıhtılaşmış kalbinde kaybediyorsun hislerini.
Hepimiz birbirimiz tarafından kullanıldık.
Günah keçisiyiz her birimiz bir başkasının.
Gülüşlerin sahici olsa da bugün kayıpsın!

Ruhumuz karanlığa gömülü, faydasız şafağın sökmesi…
Ellerimizdeki kir bugüne ait, yarın temizlenmeyecek!
Hala kendini arıyorsun, hala kendinden kaçıyorsun.
Aslında hepimiz aynıyız, gün kavuşunca geceyle.
Yalnızlık seninle, yalnızlık benimle, yalnızlık bizimle!
İnsan kalmak için yüzümüzdeki gülüşler sahte.
Ama söyle hadi, her gün büyüyorsun nefretinle!
Ve acı çektirmek istiyorsun bazı kişilere
Kabullen gerçeğini ve yarın kaçma kendinden
Yalancıyız, kaybolduk, arınamıyoruz!

-Koray Verakan-

1 Beğeni

Bu benim için gerilim dolu bir deneyim oldu. Dinlerken keyif alan biri muhtemelen mazo karakterlidir diye bile düşündüm.
Hepimizin aklından zaman zaman iyi içerikli olmayan düşünceler geçebilir. Normaldir. Onlara anlam yükleyip ‘aman ben böyle kötü şeyler düşündüğüme göre çok kötü bir insan olmalıyım’ demenin ve paranoyaklaşmanın bir manası yok😅
Yazı ve seslendirme için teşekkürler. Acı gerçeklere hoş geldik:)

1 Beğeni

Aslında buradaki ana fikri şöyle özetleyebilirim; Kötü düşünceler bizi kötü bir insan yapmaz ama hiç kötü şeyler düşünmüyor gibi davranmak bizi yalancı biri yapar. Bazı insanlar kendilerinin kanatsız bir melek olduğunu düşünüyorlar ama kalbimizde nefret duygusu her daim var olacak. Yorumunuz için teşekkür ederim, hoşunuza gittiğini düşünüyorum… :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba, konuyu şimdilik 20 kere editleyerek hep öne çıkarmanızdaki amaç nedir acaba? Polemik için sormadım ama bir amaç olmalı.

İnsanlar kendilerince ürettiği bir şeyi paylaşıyorsa genelde amaçları basittir; ürettiklerini daha çok insana ulaştırmak. Burası da bir forum sitesi, gün içinde üyelerin dışında misafir kullanıcılarının da ziyaret ettiği bir yer. Yorumumu güncelleme hakkı bana tanınmış, bende bu hakkımı kullanıyorum… Günde iki veya üç kere konumu güncellememin insanları rahatsız ettiğini de düşünmüyorum.
Polemik amaçlı bir yorum yaptığınızı düşünseydim cevap vermezdim :slight_smile: