Kısa Kısa Anonslar

Buyicii, belirli bir yönelime karşı nefret söylemi geliştirdiği ve daha önce bu nedenle aldığı uyarıyı yok saymaksızın söylemlerine devam etmesi nedeniyle sonsuza dek uzaklaştırılmıştır.

SherlockHolmes, belirli bir yönelime karşı “sapkın” gibi ifadeler kullandığı ve nefret söylemi geliştirdiği için 3 günlük uzaklaştırma cezası almıştır.

Kayıp Rıhtım Forum Kuralları’nın 2. maddesine göz atalım:

1. Kayıp Rıhtım Forum’da bir nefret söylemi geliştiremezsiniz. Bir ırkı, dini, topluluğu, cinsiyeti, yönelimi, sosyal sınıfı aşağılayamaz, hedef gösteremez, alay konusu edemezsiniz.

Kayıp Rıhtım Forum Halk Kuralları’nın 3. maddesine göz atalım:

1. Fikirlerinizi savunurken görüşünüzü karşı tarafa zorla dayatmamalı, tartışma adabının dışına çıkarak zorbalık yapmamalısınız.

Daha önce de defalarca söylediğimiz gibi, fikirlerinizi belirtmekte ve savunmakta özgürsünüz ancak bunu karşı tarafa bir nefret söylemi geliştirerek yapamazsınız. Kendinizden olmayan veya yok varsaydığınız bir olguyu “sapkın”, “hastalıklı”, “tedavi olmalılar” gibi kelimelerle Kayıp Rıhtım’da aşağılayamazsınız.

Kayıp Rıhtım herkese açık bir platformdur. Burada şer-i hukuk yok. Dini inancınız yalnızca sizi bağlar ve inancınızdan yola çıkarak Forum’da herhangi bir düşünceyi başkasına dayatarak o kişiyi ötekileştiremezsiniz.

40 Beğeni