Kısa Miras Dizisi (Can Yayınları)

Kısa modern ve klasikten sonra kısa Miras diziside çıktı.

ÇIKAN KİTAPLAR

1. Frankfurt Seyahatnamesi (Ahmet Haşim)
  2. Gurebahane-i Laklakan (Ahmet Haşim)
  3. Eski İstanbul Akşamcıları (Osman Cemal Kaygılı)
  4. Son Öpüş (Kenan Hulusi Koray)
  5. Küçük Şeyler (Samipaşazade Sezai)
  6. Serap (Mehmet Rauf)
  7. Bir Muhtıranın Son Yaprakları (Halid Ziya Uşaklıgil)
  8. Yadigarlarım (Nabizade Nazım)
  9. Ömer’in Çocukluğu (Muallim Naci)
  10. Evlilik (Ahmet Mithat Efendi)
  11. Gençlik (Ahmet Mithat Efendi)
  12. Medenileştirme Vazifesi (Mustafa Suphi)
  13. Rüya (Namık Kemal)

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11

EN SON ÇIKAN

12 13

10 Beğeni
3 Beğeni

Can’ın bu tarz kısa kitaplarını çok iyi buluyorum açıkçası. Okumaya fazla zamanı olmayanların edebiyattan kopmaması için güzel bir fikir bence. Kapak tasarımlarını da çok beğendim…

1 Beğeni

Daha çok ekonomik sebeplerden yapıyorlar. 70 liralık Poe almak yerine 8,5 liralık Morgue Sokağı Cinayetleri almak daha mantıklı geliyor insanlara. :thinking:

3 Beğeni

Yani bu bakış açısıyla bakılınca yazarın eserleri tekil olarak basılmamalı mı? Herhangi bir okur, Morgue Sokağı Cinayetleri’ni okumak için boş yere toplu eserlere mi para ödemeli. Daha mantıklı gelmesi gayet normal bence, hele böyle bir ekonomide… :smiley:

Tabii ki burada bir eserin içinden bir parçanın koparılıp basılmasının yanlış olup olmadığını ayrı olarak düşünebiliriz, yoruma da gayet açık bir konu…

2 Beğeni

Bize Göre, Frankfurt Seyahatnamesi ve Gurebahane-i Laklakan aynı kitapta yayımlanmıştı zaten. (Hem orijinal basım hem de günümüz Tükçesi iki ayrı versiyonu vardı) Ayırmaya gerek var mıydı ki?

Tekil olarak basılmasın demedim, sadece okurun tercihi olamayacak kadar pahalandı artık dedim. Eserin parçalanmasına bir sey diyemeyeceğim. Poe için söylemek gerekirse, kendisi de öykü kitapları hâlinde yayımlamış ama genel bir şey diyemem.

1 Beğeni

Yeniler

1 Beğeni

Yeniler

1 Beğeni
2 Beğeni

Yeni

1 Beğeni