Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Güzel tespit. Bu kadar ince hesapların peşine düştüler demek ki :thinking:

2 Beğeni

Çocukluğun Sonu 15.50 gibi bir şeydi şimdi 16.38 olmuş. 2001:Bir Uzay Macerası da artmış. Ince kitaplar artmamış BKK serisinde. Kargo bedava demişti bir arkadaş girmiş bakmıştım fiyatlar değişmemişti iki saat sonra ilanı koydular fiyatlar hemen artmış. Bence fazla manidar. :smiley:

3 Beğeni

Gördüğümüz indirimlere bile inanamayacağız demek ki artık :confused:

4 Beğeni

Aslında kendi açımdan tüm alışveriş sitelerinde tüm kitaplara 1 TL zam gelmesini ama hepsinde kargo ücretsiz olmasını isterdim.

Çoktandır takipte olduğum bir kitap %50 indirime giriyor ama 7TL 8TL kargo ücreti eklenince kitap indirimsiz halinden daha pahalıya geliyor. O zamanda ya yanına “Acelesi yok sonra alırım” dediğim kitapları eklemek zorunda kalıp durduk yere masrafa giriyorum ya da indirimi kaçırıyorum.

5 Beğeni

Genel uygulamada dediğiniz çok mantıklı hatta bildiğiniz gibi bkm ptt kargoyla dediğinizi yapıyor diğer sitelere göre 1 2 lira daha fazla tutuyor ama 6 7 lira kargo verilmiyor.

Ancak 1 günlük kampanyada yapılmasını doğru bulmuyorum. Kitapseç gibi kargo 1 lira yapabilir ne alırsan al kargo 1 lira.

4 Beğeni

En çok burda işe yarayacağını düşündüm :slight_smile: Konusu var forumda bu sefer gerçekten olmuş sanırım.

3 Beğeni

Ne zaman uygulamaya geçiyormuş? Yav bi’ iniyor, bi’ çıkıyor fiyatlar. Kafamdaki fiyat analizleri allak bullak oldu. :joy:

4 Beğeni

Resmi gazetede yayınlanınca uygulamaya geçer diye düşünüyorum. Yakında yeni zamlar gelir (mart yatırımları bitince) bu ara düşünce uzun vadeli alacakları almak lazım.
Neydi o söz mart kapıdan … :smile:

3 Beğeni

Ya ben fuara gideceğdim… (Mart’ta) Seçimler ne zamandı? O güne kadar bence şansımız var. O günden sonrasına bakacağız. :joy:

2 Beğeni

Ocakta zam yapıldı diye üzülüyorduk, şimdi zamı geri aldılar diye sevinmemiz mi gerekiyor? Koyunlara benzeyeceğiz bu gidişle.

3 Beğeni

Bende CNR’ı bekliyorum hemen ilk günden gitmek için :slight_smile: Sanırım fuarı son bi şans verelim deyip umursamazlar :smile:

1 Beğeni

Zammı geri almıyolar ki. Koyunlara benzemek mi? Oda neymiş yok canım :smile: Emre günlük atarlanmanı bana yapma ya :smile:

2 Beğeni

Ilk gün hangi gündü tam anımsamasam da gideceğim. Boş günler daha huzurlu oluyor ama ilk gün avantajı da başka tabi. Yağmalanmadan bazı kitaplar bulunabiliyor.

2 Beğeni

Ocak ayında e-kitaplara felan aynı anda bir zam gelmemiş miydi? Yanlış mı hatırlıyorum.

1 Beğeni

O kdv ile ilgili bişey değildi ondan dedim yoksa hergün bişeye zam geliyor. Gelmediği gün kendimi kötü hissediyorum. Bugün zam yapmadılar ne yapmış olabilirler acaba diye endişeye düşüyorum. Elim ayağım titriyor :joy:

4 Beğeni

Sanırım dediğin Aralık ayında yapılan açıklama. Orada e-kitap, dergi olanlara zam gelmişti ama kitaplara zam olmamıştı. Sonra kitaplardan yayıncı satışları için yüzde 8 KDV indirimi oldu. Bu da yarım yamalak olunca tamamen KDV kaldırıldı.

Ocak ayındaki zam duyuru görseli şuydu:

5 Beğeni

Karbon Kitaplar Yayınevi hakkında hiç bir fikrim yok…

1 Beğeni

Yahu ben bunları yine uzaktan bakınca Can Yayınları’na benzetip duruyorum. Kendi başımı yakacağım sonunda. :smiley:

8 Beğeni

Kitapyurdu’nun kendi yayınevi bence.

2 Beğeni

1.5 tavuk döner parasına Sabahattin Ali ha. Bu fırsat kaçmaz.

Ekleme: Kartta param kalmamış. :’) Yarın yükleyip alırım artık fiyat değişmezse.

2 Beğeni