Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Çeviriyi bilmem ama bende ingilizce kitapları vardı karbonun. Nasıl desem çok değişik çok kalın kağıtlardı. Saman kağıdı görünümünde değildi ama o hissi veriyor yani ucuz bir kağıt türü ama ben yine de seviyorum öyle kağıtları.

Bir de kenar boşlukları azdı sayfadan kazanç sağlamışlardı. Sabahattin Ali değil de böyle ingilizce geliştirmek veya ödev için gerekli şeyler için alınabilir. Dex’ten iyi orası kesin.

3 Beğeni
  • Telifsiz kalması.
  • Romanlarının fazla kalın olmaması.
  • Yayınevlerinin para kazanma isteği.
  • Instagram’daki kahve-kitap modası.

:thinking:

8 Beğeni

Bu kadar çok baskının olması 2019 itibariyle telif hakkı düştüğü için ve ayrıca Sabahattin Ali özellikle Kürk Mantolu Madonna 10 yıl önce de hatta daha eskilerde de çok satıyordu. Son yıllara özel bir durum değil…

İnstagram dan önce de çok popüler ve çok okunan bir yazardı, Neredeyse bestelenmemiş şiiri yok.

1 Beğeni

Bilmediğimiz ya da aklımıza gelmeyen bir şey ise söylersen bizde ona göre öğrenmiş oluruz Bu şekilde söylenince kasıtlı bir amaç var ama biz bilmiyoruz gibi oluyor :confused:

1 Beğeni

Arkadaş başka bir şey demek istemiş, ben de bundan bahsetmiştim de forumda konuşulmadı.

1 Beğeni

Daha açık yazarsanız belki biz de anlarız.

1 Beğeni

Telif süresi dolunca bütün yazar/kitapların akıbeti bu.
screen-shot-2016-03-29-at-022741

8 Beğeni

Komik…
Şu nedenle; Atatürk’e şiir yazdı diyen Cemal Kutay… Yalan söylediği aşikar. Mesele de Kuyucaklı Yusuf’un telifini ödememek…

Diğer yazdıklarınız pek cevap verilecek şeyler değil…
Okur ve yazarların yoğun olduğu bu Forumda "amerigan oyunu " muhabbetini görmek şaşırdım açıkçası

12 Beğeni

Ağır komplo teorilerine girmeden önce ekonomik bir durgunluk sürecindeyiz, telifsiz, en az maliyetli işlerden biri. Yayınevleri için kolay çok reklamını yapmadan gelir kapısı sağlıyor. Üstteki mesajdaki tüm tarihlerde aynısını yaşayacağız, her konuda her şeyi kontrol eden bir üst akıl aramaya gerek yok bence. Geçmişte zweig vb lerini için de aynı durum yaşandı. Bundan 20 sene sonra da aynı şeyler olacak.

4 Beğeni

Şu mesajın bu başlık altında yazılma sebebi nedir anlamadım? Yazdıklarınız diğer başlıklar altında da gayet görünür ve okunur oluyor… Herkes buraya uygun fiyatlarda kitap alabilmek için bakıyor. Haliyle amacı dışında söylemler farklı görüşte olanları- ki bu konuyla ilgili bu karşıt görüş tez/antitez durumundan bahsetmiyorum genel olarak diyorum- daha irrite ediyor kardeşim ya da aynı görüşte bile olsa nem kapılıyor; doğru söyleseniz bile tartışma olasılığı artıyor.

1 Beğeni

Teorinize yüzde yüz kapalı değilim fakat yayınevlerinin tek derdinin para olduğunu düşünüyorum. En azından çok büyük bir kısmının.

Bu mantıkla daha derinlemesine bakarsak neden bolca kitap satın alarak kapitalizme destek veriyoruz? Yok ciltli yok özel basım yok bilmem ne. İşte bunlar hep batının oyunu.

2 Beğeni

“amarigan oyunu” diye bir şey var zaten. Niye bu argümanı ötekileştirdiniz ki? Bu argümanı zaten bu hale getirenler ABD’yle iş birliği yapıp ağzından “Amerikanın oyunları” lafını düşürmeyenler.

1 Beğeni

Benim anlamadıgım bu ülkede herkes terörist ise devlet neden bu insanların ekmeğini yemekten çekinmiyor,yok Sabahattin Ali küfür etmişte,yok koç dış mihrapların maşasıda,bol keseden komplo üretmissin kendince.Sabahattin ali ne gibi bir zihniyet tarafından öldürdüğü belli yani bu hükümet gibi havadan sudan vatan hainleri türetme.

3 Beğeni

Bu teze göre şu an Sabahattin Ali basan herkes bu guruba dahil oluyor. :smiley:

Yazar hakkındaki düşüncelerinize saygı duyarım. Yazar bunu yapmıştır veya yapmamıştır ama ben burada özel meselelerin konuşulmasını mantıklı bulmuyorum. Benzer bir konu başka bir yazarın konusunda da tartışılmıştı. Birçok suçlamalar, birçok savunucular oldu elbette. Şahsım adıma ben edebiyat yönüyle ilgileniyorum. Kişisel düşünceler ve tercihlerle pek ilgilenmiyorum. Koskoca ülkenin de bir anda bu şekilde saldırmasının tek ve açık bir sebebi vardır o da telif düşmesidir. 2020 yılında sizi yeniden forumda görmeyi ve yüzlerce Orhan Veli kitabına yapacağınız yorumu merakla bekliyorum.

9 Beğeni

‘Bu teze göre şu an Sabahattin Ali basan herkes bu guruba dahil oluyor’

Helal olsun valla benim aklıma gelmemişti bu çok doğru demissin o zaman butün yayınevlerinin vahh haline :slight_smile:

3 Beğeni

Sadece İthaki’nin değil her yayınevinin kitapları 3-6 lira arasında liste fiyatları düşmüş. Kitapyurdu dışındaki sitelerde görmedim. Var mı bilgisi olan?

4 Beğeni

37.04-29.63-41.67 bunlar etiket fiyatı mı? Etiket fiyatı için garip değil mi?

1 Beğeni

Daha önce böyle küsüratlı olmuyor muydu? Ben genelde etikete değil indirimli fiyatına baktığım için dikkatimi çekmemiştim

1 Beğeni

Şuan baktımda bütün ithaki yayınlarına ait kitaplar her sitede nedense küsüratlı.

1 Beğeni

Kidega’ya baktım şimdi Kara Prizma aslında 40 tl imiş. Yüzde 8 inince fiyat o hale gelmiş anladım. :joy: Gerçi tam inmemiş ama :thinking:

2 Beğeni