Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

(Tayyip) #1013

Prespero kitaplarının ilkleri BKM Kitapta %40 indirimli.

Bu fiyata kaçırmayın derim. :))

Kara para aklama şov. İroniyi de iyi yapmışlar.

Benim de aklıma bu geldi de bu parayı aklayamazsın ya basamaklarına bile zor ayrılır :Dd

Böyle düşünülmesi için o kadar uçuk yazmışlardır belki. Bir kısmını bile aklasan temiz iş. :grin:

Tüfek Mikrop ve Çelik’in Ciltli edisyonu yarın Kitapyurdunda %99.9 ihtimalle indirime girecek. Twitterda %43 oy almış :slight_smile:

Yarın fiyatı 45 TL’ye düşecek. Gayet iyi bir fiyat…

% 50 indirimli hali mi 45 oluyor acaba? Ben 26 ekim tarihli siparişimde 55 tl olarak aldım ciltlisini.

Evet, etiket fiyatı 90 TL olduğu için %50 indirimle 45 TL’ye düşecek.

(Wifhty Zet) #1022

Okuduysanız onerir misiniz?Herkes tübitak cevirisinden dolayi bekledi hemen aldilar bu ceviri de o kadar kaliteli mi vs. ?

(Bülent Özgün) #1023

Aynı çeviri: Ülker İnce.

Ben zamanında Tübitak basımını okumuştum. Antropolojiye ilgi duyduğum için hayli beğenmiştim ama sonra o kitabı bir şekilde birine verdim ve her zamanki gibi geri gelmedi :slight_smile: Pegasus’un basımı alıp koydum kitaplığıma.

Pegasus’un çevirisi Tübitak çevirisi ile aynı. İsteyen olursa bir arkadaşımda Tübitak basımı var alıp karşılaştırabilirim ama Tübitak’ın çeviriside kötü değildi zaten. Tübitak imam hatip öğrenci kulübüne dönüp kitabın basımını durdurduğu için kitap karaborsaya düştü. İnsanlar bu yüzden yeni basımı bekleniyordu, çevirisi ile ilgili değil.

Pegasus basımında Tübitak basımına ek olarak kitabın orijinal kapak tasarımı ve yazarın Türkiye’ye özel önsözü bulunuyor. Hala “Tübitak basımı çok değerli, hep değerli kalacak” diye fahiş fiyattan itelemeye çalışan leş yiyiciler var. Onlara pirim verilmesin diye belirtiyorum. Alacak olan Pegasus’un basımını gönül rahatlığı ile alabilir.

(Hüseyin gök) #1025

Tübitak imam hatip öğrenci kulübüne dönüp :joy::joy::joy::joy::joy:

Bildiğim kadarıyla Ülker İnce eseri baştan çevirdi, zira Tübitak baskısında evrimle ilgili kısımlar ve bazı fotoğraflar sansürlenmiş. İzmir fuarında bu şekilde bir yanıt almıştım…

WTF! Bu doğruysa kitaba 5 kuruş vermem.

(Bülent Özgün) #1028

Böyle bir durumun olduğunu sanmıyorum. Zira eser, Tübitak gerçek bir bilim merkezi iken çevrildi. Yani o zamanlar sansür yoktu, layıkıyla çevrildi. En son baskısı bendeki sanırım, Tübitak’ın sitesinden getirtmiştim, elinde kalanlardan. 2013 baskısı. Eğer sonraki baskılarda bazı kısımları çıkarmadılarsa 2002’deki ilk baskıyla aynı olmalı. Tübitak’ın gerçek biliminsanlarından oluşan o eski yönetimi ne zaman değişti ona bakmak lazım.

Hoş bilgi: Bu güzel eserin Tübitak baskısını yayıma hazırlayan Barış Bıçakçı’dır.

Ne kara para aklaması türkiye’de o kadar para yoktur :grin:

(Emre ) #1030

Sansürlü olduğunu düşündüğüm için almadım bende. Pegasus’tan çıkanda böyle bir şey var mı?

durum ancak bu kadar iyi özetlenebilir
:clap::clap::clap:

(Hüseyin gök) #1032

biri gitmiş trollemiş milleti yüzyılın en iyi bilimkurgu öykülerini 15tlye satışa koymuş bir kullanıcınında yazdıgına bakın yaw :angry::rage: 150degil 1000tl koysa haktır siz o yüksek fiyatlara ucuz derseniz.

(Tayyip) #1033

Belki denk gelen olur. D&R 150 lira üstü 15 lira indirim kodu. Yarım saatlik. 1EE04C0B