Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Akşama atarım bir iki tane 20tl koddan. :+1:

2 Beğeni

Ben kullanmayı düşünmüyorum. Buyurun ;

B872D71A

2 Beğeni

Cok sağolun siparisi vermiştim bir arkadas da yollamış ama kullanamadım iptal etme gibi bir imkanim da yok. Yine de cok sagolun. Bunu kullanmıştım gerçi: IDEFIX10 :slight_smile:

1 Beğeni

Şimdi şöyle bir durum var.
Son aldığım DR alışverişinde sitede “Sahilde Kafka” kitabının etiket fiyatı 45 lira yazılmış , %50 indirim ile 22 lira ödeme alınmıştı.
Az önce siparişlerim elime geçti. Sahilde Kafka kitabının arka kapağında etiket fiyatı 39 lira yazıyor. Yani benden kampanya ile almaları gereken ücret 19 lira.
Böyle de bir olay var, yazayım dedim.

1 Beğeni

87 TL

1 Beğeni

Güncellenmemiş fiyattır o. Zam gelince eski baskılara da geldi. Üzerine yeni etiket vurmamışlar sadece. Bende birkaç kitap var üstünde 3 ayrı etiket var. :joy: Kademe kademe artmış fiyat ama kitabın kapağında sabit olan fiyat çok başka.

3 Beğeni

Tüketici mahkesi üzerinden yürüsek aslında diye şey etmiştim :slight_smile:

1 Beğeni

Yapamazsın öyle bir şey.

1 Beğeni

Kargo ile gönderdiği ürünün etiketi sitede yansıttığından daha ucuz. İlçe tüketici hakem heyeti bizim kuruma bağlı. Bir dilekçe ile bu ülkede çok şey değişebiliyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Diyelim ki yanlışlıkla 10 lira etiket bastılar ve siz de dün kendiniz dediğiniz gibi “şark kurnazlığı” yapıp 10 liradan mı almak isteyecekseniz onu? Bunun tek çözümü empati. Ürünlere zam geldikçe kitapları toplayıp yeni etiket basamazlar üzerlerine. Ki bunun da yönetmelikler de yeri var. Emsal kararlar varsa bu şekilde burdan paylaşırsınız birlikte üzerine düşünürüz yine.

1 Beğeni

Üzerinde etiket yok.

1 Beğeni

Kitabın basım tarihi ne?

1 Beğeni

Mart 2018 tarihli baskı.

1 Beğeni

Muhtemelen depoda kalmış baskılardan satış yapılmış. Üzerinde eski fiyat olmasi normal. Marttan beri neler oldu neler.

1 Beğeni

Etiket derken bu fiyat ibaresinden bahsediyorum zaten.

1 Beğeni

Yürüyebilirsiniz dilerseniz. Daha önce ben de tüketici hakem heyetine yanlış reklam metni kullanmaktan ve tüketiciyi yanıltmaya yönelik hareketten şikayet etmiştim. Sonuç olarak 1 adet hediye kitap aldım. Gerçekten sinir olmuştum. Metin şöyle bir şeydi:

Çok satan ilk 50 kitap yüzde 50 indirimli.

İçeriğe bir girdim 3 adet saçma sapan kitap vardı. Sinirlenip ss alarak şikayet etmiştim. :sweat_smile:

Düzenleme: Ekran görüntüsü aldıktan sonra müşteri hizmetlerini de aramıştım. Bana cümleden ne anladığını anlatmasını, diğer 47 kitabın nerede olduğunu ve çok satan listesiyle arasındaki uyumsuzluğu açıklamasına istemiştim. Konuştuğum kişinin adını ve konuşma saatini de not almıştım. Çağrı merkezi epey karışmıştı. Üç dakika geçmedi telefonu kapatmamın üzerinden reklam metni kaldırılmıştı.

1 Beğeni

https://www.okuoku.com/urun/listele/yayinevi/yapi-kredi-yayinlari/10615

4 Beğeni

Yalnız fiyat tavsiye edilen ücret. Uzaktan alışverişlerdeki sözleşmeleri incelemek gerek. Internette yazan fiyat etiket fiyatı yerine geçer mi gecmez mi? Tam bilemiyorum bu konuları iyi bilen biri bizi aydınlatır.

1 Beğeni

Marttan beri neler oldu neler ama o kitap mart ayındaki kağıt fiyatları üzerinden basıldı.
Emsal çok karar var bildiğim. Neyse başlığı maksadından çıkartmayalım :slight_smile:

1 Beğeni

Ne farkeder o zamanki fiyatın ne olduğu. Ticarette sattığın malın aynısını o paraya artık alabilir misin ona bakarsın.

3 Beğeni