Kitap Kapaklarında Sevilen ve Nefret Edilen Şeyler

1. Baskıda düzelir diye düşünüyorum.
1 Beğeni

Bana kalırsa kitap kapaklarının bu kadar süslü olması çok anlamsız. İnternetten bulunma bir resim, üzerine garip gurup fontlarla çeşitli kişiler şuydu buydu. Ne gereği var ki? Hani tek renk bir arkaplan, sade bir fonttan başka neye gerek var ki? Ha tabii varsa güzel bir kapak fikriniz yapın, ama yoksa illa kapak yapmış olmak için bir şeyler yaratmayın. Hele kitabın kapağı süslü ise o kitap tırttır gibi bir his oluyor bende.

1 Beğeni

Soru hattinda tekrar yayinliyacaklarini soylediler,

serisini tamamlamak için hızla çalışıyoruz. Kitapları tekrar yayımlamamak gibi bir düşüncemiz yok.

Bu aralar kitap kapaklarında en nefret ettiğim şey Ursula K. Le Guin’in yorumları. Elime hangi kitabı alsam kapağında Ursula K. Le Guin’in yorumları oluyor. Ya ikimizin okuma zevki birbiriyle aynı ya da Ursula K. Le Guin gelen kitapları okumadan yorumluyor. Ben okumadan yorumladığını düşünüyorum.

4 Beğeni

Stephen King var bir de adam her şeye yorum yazıyor. :roll_eyes:

5 Beğeni

Ölenin arkasından konuşulmaz :grin:

Ciri, sen misin ?

Kitap kapaklarında nefret ettiğim şeyler tam olarak böyle araklama işler.

https://www.babil.com/lotus-un-izinde-kehanet-serisi-1-kitabi-pinar-uzun

3 Beğeni

Ben de bu durumdan nefret ediyorum. Bu nedir böyle arkadaş!

14 Beğeni

Ben şömizlerine çok iyi bakıyorum, böyle kalırlarsa görüntü berbat. :sweat_smile:

3 Beğeni

Sormayın ben de dikkat ediyorum :blush:. Ama neden böyle yapmislar, akla mantığa sığmıyor.

Yeni baskılarda -sanırım bu düzensizliği önlemek amacıyla sırttaki yazıları kaldırmışlar.

5 Beğeni

Ciltli kitap ne saçma şeydir ya, kitaptan çok nesne gibi. Bu kalın olanlar normal bir şekilde okunabiliyor mu?

2 Beğeni

Kitap çok kalın olduğunda ciltli olunca daha dayanıklı oluyor. Sırt kısmı daha esnek olduğu içinde daha rahat okunuyor.

bunun altına imza atıyorum!

2 Beğeni

İthaki ve Dedalus kapak konusunda en beğendiğim yayınevleri. Tarzları aşağı yukarı benziyor zaten. Ayrıca yayınevlerinin en azından belli dizilerde ortak bir tema kullanmasını seviyorum, bir kitaba baktığımda yayınevi yazmasa bile hangi yayınevinden çıktığını anlamak hoşuma gidiyor. Can yayınlarının eski beyaz kapakları gibi.

3 Beğeni

Yeşil sahalarda görmek istediğimiz hareketler tam olarak bunlar.

31 Beğeni

İthaki gerçekten kapak konusunda çok başarılı. Fontu kapağa uymayan, rastgele tasarım(!) yapılmış kitap kapaklarıni görünce okuma hevesim kaçıyor. İthaki yayınlarının kapakları ise içimde okuma hatta sahip olma isteği uyandırıyor. Sanırım iyi pazarlamacılık böyle bir şey.

1 Beğeni

-Bu kapak nedir?
-Dayıoğlu paitte cizdi. Ehe ehe…

3 Beğeni

Dur sana daha beterini göstereyim.

yildizsiz-gece-drizzt-do-urden-in-maceralari-2-kitap20130531183201

2 Beğeni

Bence tatlı olmuş. :smile: Bu arada Weinbaum’un öyküleri muazzam! Okumayan herkese tavsiye ederim.

1 Beğeni