Kitap Taşıma

Yurtdışına çıkacağım bir süre yanıma da birkaç kitap almayı düşünüyorum ama karton kapaklıları alırsam valizde veya çantamda nasıl taşırım bilmiyorum. Bükülürse sayfaları felan yıpranırsa takıntı oluyor ben de pratik ve etkili bir çözüme ihtiyacım var. Yoksa sadece ciltli kitapları mı alayım?

1 Beğeni

İsmini tam olarak bilmiyorum şu patpatlı naylon torbalardan bulabilirsin kullanabilirsin. Kitap aldığın zaman gönderdikleri patpatları büyük olanlar epey sağlam duruyor. Darbe alsa dahi bir şey olacağını düşünmüyorum.

Pdfsini indir😁 hem agırlık sorunu hem yıpranma sorunu biter. … Seyahat sıradında bilgisayar çantası yıpramayı en iyi şekilde önler. Valize filan koyarsan her türlü perti çıkar

Allahtan saklıyordum onları, sağol bunu deneyeceğim.

1 Beğeni

Kargolarda verilen karton kutuya koyabilirsin. İçinde yer kalırsa başka eşyalarını da koyabilirsin belki. Ben de hiç sevmiyorum kitapların yıpranmasını. Koskoca Anna Karenina’yı sıkışık çantamda taşımıştım ve kitabın ortadaki sayfaları bile bükülmüştü :sweat:

1 Beğeni

Ben kıyafetlerimin içine koyardım hep, atıyorum kazak mı var onun içine koyar iyice sarmalardım kitapları üst üste veya yan yana koymazdım her birinini bi kıyafetle yumuşatırdım

2 Beğeni

İnternetten kitap aldığım zaman yolladıkları patlayan balonu kullanıyorum çantamda, çok etkileyici. Pek hasar görmüyor.

Kilitli buzdolabı poşetine koyup sonra da kıyafetlere sarıyorum. Bugüne dek bir sorun yaşamadım ama uçaklarda valizleri fırlatıp atıyorlar. Üzerine de çok ağır valizler geliyor. Düşüyorlar filan bu sebeple valizin içine parfüm, sert cisimler gibi şeyler koymamanı tavsiye ederim. Bir anda fırlattıklarında sert cisimler kitap kapağını delebiliyor, ezebiliyor. Onları el bagajına almak daha mantıklı gibi geliyor bana. Bir sırt çantasının içine güzelce dizebilirsin.

2 Beğeni

Bence tam bu durum için hayat kurtarıyor ebook reader lar.

1 Beğeni