Kitaplıklarımız

@erdo İkinize de teşekkürler. Opsiyonel olması çeşitlilik sağlarken bir yandan da fiyatı yükseltiyor. Şu anda raflardan dolayı bu modeli beğendim genel görünüş açısından da Billy’yi, İkea’ya gittiğimde incelerim ona göre hangisini almak istediğime karar veririm.

3 Beğeni

Bana kalırsa bu model benim kullandığım gibi tv ünitesi olarak altına da dekoratif birşeyler serpiştirilerek kullanılabilecek ürünler. Ortalama sayıda kitaba sahipseniz kitaplık olarak da kullanılabilir tabi.
Ama kitap sayınız çoksa veya gelecekte artacaksa kitaplık olarak kullanımı hem çok maliyetli, hem de boylarının diğer kitaplıklardan kısa olması sebebi ile bunlardan 3 yada 4 tane almanızı gerektirecek ve yer sorunu oluşacaktır.
Ayrıca ben kitaplıklarımı çok uzun süre almıştım. Şu son 1 yıl doların gösterdiği artış yüzünden ikea’dan ürün almak çok mantıklı gelmiyor bana. En güzeli tanıdık bir marangoz bulup işi öyle çözmek. İnanın belki ikea’dan daha ucuza mal olur ve daha kaliteli de olacağı kesin.

3 Beğeni

Bir miktar zaman ayırarak kendi kitaplığını yapmak daha cazip geliyor bana. Derinlik ve raf yüksekliğini istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz böylece. Kiracı olduğum için ufak boyutlarda yapmayı tercih ettim ben. Bir tabaka mdfden 3 tane çıkardım. 185*60 boyutlarında,yaklaşık 150 kitap alıyor.

41 Beğeni

Metis, Laika, Arkabahçe, Ankira, İthaki derken fantastik kurgunun Türkiye altın dönemini dizmişsiniz.

4 Beğeni

Şu anlık kitaplıklarım yetiyor ama ilerisi hazırlık yapmak lazım. Tanıdık marangoz da var aslında ama 2 yıl önce kuzenim adama kitaplık sipariş etmişti istediğimiz boy ebat şu diye çizip verdik adam kafasına göre yaptı. Biz 2 metre istemiştik 170 cm yapmıştı (neymiş elinde o boyutta hazır malzeme varmış) ve en alt iki rafı çıkıntılı yapmıştı yani son iki rafın derinliği diğer rafların iki katı kadardı ( neymiş kitaplık düşmesin istemiş).

Marangozdan uzak duruyorum o yüzden.

4 Beğeni

Eski serileri toplamak gibi bir hobim var. Sahaf sahaf dolaşıp bir serinin ortasındaki yıllardır eksik kalmış kitabı bulmak oldukça haz veriyor. :blush:

7 Beğeni

Merhabalar, bende kitaplığımı paylaşmadan edemedim :slight_smile:

84 Beğeni

Gördüğüm en düzenli kitaplıklardan biri olabilir :smile:

5 Beğeni

Bu nasıl bir uyum gözlerim kamaştı * - *

3 Beğeni

Çok teşekkür ederim :slight_smile:

@AerpoKnight önerilere herzaman açığım :slight_smile:

3 Beğeni

Öneri verilecek bir şey göremedim. Hem benim böyle sevimli bir kitaplığım hiç olmadı ki ): Duvarın rengi ve perde olsun, kitaplarla oyuncakların uyumu olsun bence çok hoş hepsi.

2 Beğeni

Sizinde istediğiniz şekilde bir kitaplığınız olması dileğiyle :slight_smile:

4 Beğeni

Çok güzel görünüyor :heart_eyes: Kısa boylu DiskDünya elemanı sinirlerimi zıplattı. Aklıma gelecek olan Oathbringer’ı getirdi :expressionless:

2 Beğeni

He ya muhafızlar mıdır nedir o kısa bende de… Delirmelik

4 Beğeni

Henüz ilk iki kitabın dışına çıkmadım, yeni baskılarla düzelir inşallah

2 Beğeni

Harika kitaplık. :heart_eyes: Kökler’i Buz ve Ateşin Şarkısı’nın sonuna alın ki Temeraire ve Eragon ejderhaları birarada dursun. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bir tek benim mi bu tarz takıntılarım var merak ediyorum cidden. :joy:

2 Beğeni

Kitaplığımda olmasını isteyeceğim her kitap var burada. Tebrik ediyorum.

2 Beğeni

Ben de 649 saymıştım, gözüm sekti demek ki bi yerlerde :sweat_smile:

1 Beğeni

Ah! Olamaz. Bu düzen, katlanılamaz.

1 Beğeni

Muhtemelen benim de kayardı da ben fotodan değil canlı canlı saydım ondan sorun yok :smile:

2 Beğeni