Kitaplıklarımız

Kitaplara bir zararı yoksa spreyin adını öğrenebilir miyim? Kitaplığı 6 aydan aşağı temizlediğim pek görülmüş şey değildir doğrusu.:sweat_smile:

2 Beğeni

Ben bunu kullanıyorum. Bana annem almıştı. :smiley: Beze sıkıp silebilirsin bir şey olmuyor ve mobilyanı da parlatıyor. :smiley:

4 Beğeni

Kartonlardan derme çatma bir raf yaptım, iyice kaçak inşaat işine döndü ama tozlardan korur gibi :sweat_smile:
Spreyi de bulursam mutlaka alırım, çünkü temizlik süresini uzatacak her şey candır❤

26 Beğeni

Duvara laminant parke yaptım .:joy: Nasıl olmuş?

11 Beğeni

Hayırlı olsun. Nedenini anlamadım ama bir açıklaması vardır herhalde.

1 Beğeni

Sahi neden kaplattınız…

1 Beğeni

@azizhayri
Kendim yaptim. Biraz el becerilerim vardır :slight_smile:

Duvar çok nem alıyor her yıl boya dökülüyor(sebebini bir türlü bulamadım) benimde aklıma bu çözüm geldi. Hem estetik hemde boya derdi olmayacak. Şimdi sorabilirsin "EE buda ahşap bu nem alır tahta dağılmaz mı "
Dağılırda en azından 6-7 yıl sonra dağılır :slight_smile:

3 Beğeni

Su geçiren bir laminant parke ise hemen kabarıyor vallahi. Eve laminant parke döşetmiştim taşınmadan önce. Nasıl olduysa bir yerden su sızmış bir miktar ve ertesi gün eve gelince parkenin bağlantı noktalarından şiştiğini gördüm. Yeniden yaptılar fakat salonda bir parke var ayrı. Oraya kovayla su dök bırak bir şey olmuyor. Bazı marka ve modellerde nem, ıslaklık gibi şeylerde şişme oluyor. İnşallah olmaz, rahat edersin.

2 Beğeni

Sık yapılan yanlışlar: Laminat parke*.

4 Beğeni

Suya dayanaklı olanlarından bu yaptığım. Çok hoşuma gitti .değişik ve güzel oldu, baktıkça sıkmıyor beni :slight_smile:

1 Beğeni

O suyu oraya gelirken engellemek daha mantıklı olabilirdi. Yine de elinize sağlık bu da bir çözüm ama 6-7 yılda su geçmezse odaya, duvar çürüyecektir. Duvar dış cephe mi?

1 Beğeni

Duvar banyo ile bitiş. Aklıma gelen iki seçenek var . Ya bu su(daha çok nem var aslında) banyodan geliyor yada o duvara döşeli tesisat borularında bir sıkıntı var. Bunları söküp bakmak lazım . Üşengeçliğimden bakamıyorum :slight_smile:.

Birde 3 yaşında kızım var. Bu dökülen boyaları çok karıştırıyor. Onun için yaptım

1 Beğeni

Bir bakmak lazım. Bilemem buradan nasıl geldiğini. Duvardaki tesisat birleşimlerinde sorun olma ihtimali yüksek. Başka yer rutubet olmuyorsa tabi

3 Beğeni

O duvara bakmak için fayanslar falan kırılacak. Tekrar yapması ayrı bi zahmet, aynı fayansları bulması bi dert, tabi birde bunun maliyeti var. :slight_smile:

1 Beğeni

Lambiri döşeme gibi olmuş. Ben beğendim ama su kısmı biraz problem. Ne kadar kaçarsan sonra pisliği ve masrafı daha çok oluyor. Kendi evimden biliyorum. Maalesef banyonun yarısını yıktırmak zorunda kalmıştık ve duvarlar berbat haldeydi. Bekledikçe alt komşuya doğru su yol alıyor ve alt komşunun da duvarları patlıyor. Hem kendi evinizi hem de alt komşuyu yaptırmak zorunda kalıyorsunuz. Patlak ya da çatlak var mı diye kontrol eden firmalar var. Kamerayla bakıyorlar. Böylece sadece arızanın olduğu alanı kırıyorlar. Geciktirmemeni maddi yükü açısından tavsiye ederim.

3 Beğeni

Sene bakarım artık. Bu sene bakamam. Maliye günden falan değil . Şurda 2 ay sonra allah nasip ederse 2. Kızım olacak. Gelen giden eksik olmaz o ortamda da misafir ağırlanmaz :slight_smile:
Bi yeri tamir etmesi sıfırdan yapmaktan daha zor

9 Beğeni

@Agape’nin hakkı var. Bugün 3 vermim derken yarın 10 veririsiniz. Üst komşumuzun banyosundan bizim banyoya damlıyordu adama söyledik bugün yarın derken hem kendi banyosu hem bizim banyomuz derken bayağı masraflı olmuştu. Ve biz 2 3 gün banyoyu kullanamamıştık da adamın kulağını baya bi çıtlatmıştık. Kulağınız çıtlamasın istiyorsanız bence yaptırın. :joy::joy:

3 Beğeni

Evim müstakil olduğu için çıtlamaz :smiley::smiley::smiley:

3 Beğeni

Allah analı babalı büyütmek nasip etsin. :blush:

3 Beğeni

Ooo hadi gözün aydın tekrardan. Bahtları, ömürleri açık olsun. :slight_smile:

2 Beğeni