Kitaplıklarımız

@Buyici @Agape çok teşekkür ederim.

Allahım olmayan herkese göstersin.

3 Beğeni

İkeadan kitaplık almayı düşünüyorum.

Bu ürünü kullanan var mı? Tahta kalitesi nasıldır?
Yaşadığım şehirde ikea yok, gönderim nasıl olur? Cam ürün olduğu için kırılma riski vs var, gönderim özenli olur mu? Gerçi nakliye ücreti de alıyorlar, bir sorun olacağını zannetmiyorum ama yine de ikeadan hiç alışveriş yapmadığım için kafama takıldı bunlar.

1 Beğeni

Bende 4 tane var. Zamanla esneme yapabiliyor. Çok uzun ömürlü olarak düşünmeyecekseniz iş görür. Sonuçta tahta değil, sıkıştırılmış talaşdan oluşuyor.

1 Beğeni

Tahmini olarak ne kadar süre iş görür?

Ayrıca bu ikiliden değil de bunun tekli olanından 2 tane almak daha mı mantıklı olur esnememe açısından? Sonuçta yukarıdaki 80cm. Tekli olanlar 40cm. 2 tanesi iş görür.

1 Beğeni

Esnemeyi sorun etmezseniz oldukça uzun süre kullanırsınız. Önemli olan sök - tak olayının çok olmaması. Cam kısmına hiç bir şey olmaz merak etmeyin ama ürünü teslim alırken açıp bakın. Size zaten teslim ettiklerine dahil tutanak imzalatacaklar. İmzalamadan kontrol edersiniz. Sıkıntı olursa sunta olan kısımlarda hasar olabilir. Kutusunun sağına soluna bakarsanız darbe almamışsa sorun olacağını zannetmiyorum. Tekli yada çift o sizin tercihiniz artık. Tekli kullanmıyorum ama onda esneme olacağını sanmam.

2 Beğeni

Esnemeden sonra kırılma olur mu? Esneme tahminen ne jadar sürede olur size?

1 Beğeni

Kırılma olmaz. Esneme ilk ayda olur hemen ama öyle çok göze batan bir durum olmuyor dikkatle bakarsanız belli oluyor. 1cm kadar bile esnemedi benim kitaplıklar. O kadar kafaya takmayın bence.

2 Beğeni

Valla dostum esneme için bir zaman belirtmek zor. Rafa Kırmızı Kedi Babil serisi koyarsın hiç esnemez, ama rafa İş Bankası Hasan Ali Yücel Klasikleri Ciltli dizersin 1 sene sonra raf bel verir. Mesela benim sadece ara raflar değil, bir tanesinin yan tahtalar bile esnedi. Yani göstermek gerekirse kitaplık şöyle bişey oldu ;

(______)

Anlatabildim mi bilmiyorum, tabi bu kadar yay şeklinde esnemedi ama dediğim gibi yan tahtalarda bile esneme var. Bu sorun da ara rafların kitaplığı tam oturmamasına sebeb oluyor. Hatta bir raf bazen üstüne oturduğu o yan pimlere ucu ucuna değdiği için kurtulup düşebiliyor.

2 Beğeni

Peki önerebileceğiniz başka kitaplık var mı? Başka bir mağazadan da olabilir.

1 Beğeni

Şu an kiracıyım ben. O yüzden eve çok özenemiyorum. Misal şu an ev sahibi olsam hiçbir yerden bakmadan kendim çizer marangoza sağlam bir malzemeden sipariş veririm. Çünkü evladiyelik birşey bu.
Ha şu an kiracı iken kitaplık lazım olsa herhalde yine Billy alırdım. Yalnız ben aldığım sıralarda geniş olan billy’ler 120 tl idi. Gördüğüm kadar ile şu an fiyatlar inanılmaz uçmuş.

4 Beğeni

Büyük bir kitaplık istiyorsanız bir marangoza gidebilirsiniz ama köşede dursun hoş görünsün diyorsanız IKEA BILLY şaşmaz.

3 Beğeni

Benim kitaplığımın bir kısmı. Bu salonda olan ve okuma köşem. Diğer odada, yazılarımı yazıp okumayı yaptığım esas alanda daha fazla kitaplık ve kitap var. Onları da sonra atarım. :slightly_smiling_face:

29 Beğeni

Koza. Bunlar arı kozasıymış sanırım.

1 Beğeni

Bir böcek larvası sanırım. Resimler etkiledi biraz. Kitaplığa bakmaya korkuyorum.

2 Beğeni

Yaban arıları kozasıymış. Ev ormanlık alandaymış. Dolap arkalarına tablo arkalarına da böyle yuvalanırlarmış

1 Beğeni

Bu çok uç bir durum bana kalırsa. Öyle kolay kolay karşılaşabileceğimizi sanmıyorum. O yüzden fazla kendinizi sıkıntıya sokmayın.

3 Beğeni

Ben çok korktum bu olaydan sonra.Kitaplığıma korku dolu bakıyorum. Kitaplıklarımızı nasıl muhafaza edebiliriz? Ben yılda bir kez tüm kitapları indirip, havalandırıp; kitaplığımı da ilaçlıyorum. Biraz paranoya ama…

1 Beğeni

6-7 yıl tadilattan tadilata el sürdüğüm kitaplarım var biraz tozlanmış oluyorlar, bu durum bence de uç bir olay.

2 Beğeni

Allah gümüş böceklerinden korusun, onlardan kurtulmak çok daha zor.

1 Beğeni

Bu paylaşılan twitter linkinin altındaki yorumlarda okudum. Böcekler için kovucu olarak Sedir ağacı yağı önerilmiş. İnternette de araştırınca faydalı olduğunu söyleyen yazılar var. Sulandırıp kitaplık çevreleri raf arkaları arada bir fıs fıslanabilir.

1 Beğeni