Kitaplıklarımız

Senin kitaplığın ile benim ki kuzen gibi. Bir sürü başlangıç çok az tamamlanış…

3 Beğeni

Umarım bir gün hepsini tamamlarız :blush:

3 Beğeni

Modern klasiklerin olduğu yer , kitaplık değil . Orası normalde gömme dolap :grinning:. Arkasında yarım metrelik boşluk var ve orası Ayrıntı Yayınları kitapları ile dolu. Ağırlığı yapan onlar sanırım :grinning:

2 Beğeni

Kentsel dönüşüm bekliyorum. Toki’ye vereceğim ama o da bizi dağ başına atar.

4 Beğeni

Yalnız Evliya Çelebi Seyahatnamesi gözüme çarptı tam takım. Şimdi toplayabilmek çok zor. Ne güzel.

6 Beğeni

İçerisinde ağırlıklı olarak bilim kurgu ve fantastik eserleri barındıran kitaplığım;

IMG_1285
IMG_1286
IMG_1287
IMG_1290
IMG_1291

55 Beğeni

Dostum "Dünyanın Gözü"nün yanındaki kitabın adı nedir ?

1 Beğeni

Edgar Allan Poe Tüm Hikayeler, İthaki Yayınları. Onun yanında da Tüm Şiirleri var

1 Beğeni

Teşekkür ettim dostum.

2 Beğeni

Hocam , Yüzyılın en iyi bilimkurgu öyküleri’ne talibim okumuşsunuz zaten :smile:

1 Beğeni

Onlar okuyacaklarım. Okuduklarım orda 10 tane falan(okuduklarımı ordan kaldırdım yani). Dediğin malum kitabı okumaya kıyamıyorum :grin: yoksa canın sağolsun

1 Beğeni

Amerikan Tanrıları ve İskandinav mitolojisinin arasındaki küçük mavi kitap nedir ?

1 Beğeni

Ben kurgu dışı ve kurguyu ayırıyorum ilk olarak. Daha sonra kurguları spekülatif kurgu ve kurgu(normal kurgu mu demeliyim bilemedim) olarak ayırıyorum . Spekülatifi fantastik, bilim kurgu, korku vb. diye ayırıyorum. Normal kurguyu da yıllarına veya bulundukları akımlara göre ayırıyorum.

4 Beğeni

Sıralamada en önemli dikkat ettiğim özellikler şunlar:

1. Yayınevi
  2. Yazar
    İlk önce aynı yayınevlerini dizer, sonra da aynı yazarları koyarım. Eğer yazarın farklı yayınevinden çıkmış kitapları varsa o kitabı rafın en sonuna veya en başına koyarım. Böylelikle yayınevleri karışmamış oluyor.
5 Beğeni

Hocam Yaşar Kemallerin üstü gecekondu gibi olmuş, az bir sallansa yıkılacak :grin:

4 Beğeni

Sen iyisi mi kütüphane filan bak kelepir. Hani birileri elden filan çıkartıyorsa yapısıyla birlikte alıp oraya yerleş. :joy:

10 Beğeni

Ben ağırlıklı olarak fantastik kurgu ve bilim kurgu okuduğum için birer kitaplık onlara,bir tane de diğer tüm eserlere ayırdım. Bilim kurguda yazar ya da serilere göre ayrım yapıyorum. Fantastik kurguda seriler ve geçtikleri dünyalar göre. Misal Unutulmuş Diyarlar üçlemeler tarihsel sıralamalarına göre ama Drizzt serisi tek bir rafta. Diğer kitaplar da türlerine ve ardından yazarlara göre sıralanıyor.

3 Beğeni

Benimki çok karışık oluyor. Her ne kadar yazar ve türe göre gitsem de hiçbir zaman tam istediğim gibi olmuyor. Bu yüzden çok takmamaya çalışıyorum. Kitaplığım çok geniş de değil zaten. Bir şekilde yuvarlanıp gidiyorlar :grin:

2 Beğeni

Bu da benim okuma köşem. Geçen sene taşınırken yer sıkıntısından dolayı 200 - 250 tanesini sahaf, kütüphane ve okul üçgenine dağıttım bunlar kaldı. :slight_smile:

75 Beğeni

Harika görünüyor yahu.

2 Beğeni