Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık

Merhabalar.
Kitapyurdu’nun bu sistemini çoğunuz duymuşsunuzdur. Ben duyunca başta epey heyecanlananlardan biriydim. Şimdi bakıyorum da yayınlanan kitapların listesi hiçbir yayınevinin basmak istemediği şiir kitaplarına ya da yayımlanmamış yüksek lisans tezlerine doğru evrildi. Satış rakamları da pek iyi değil.
İtiraf ediyorum. Sistem ilk açıldığında sırf burada yayımlatmak için şöyle bana çok zahmet vermeyecek bir kurgu yazma işine giriştim. Kitap bitti ama tahmin ettiğimden çok daha fazla uğraştım. Doktora tezine ara verdim. Saatler klavyenin başında geçti. Bir de, yazdığım şey interaktif kurgu olduğu için baya kafa yordum. (En azından teknik anlamda.) Bu arada tamamlanmış dosyam distopya türünde, komedi öğeleri barındırıyor. Eğlenceli ve özgün bir şey çıktı ortaya. 60 bölüm ve 22 farklı sondan oluşuyor. Sanki basılsa okurun ilgisini çekebilecek potansiyeli var… Bir yandan yayınevlerine gönderip şansımı denemek istiyorum. (Halihazırda cevap beklediğim çocuk edebiyatı dosyam var.) Tabii cevap vermeleri artık kaç yıl sürer bilemiyorum. Bir yandan da bastır KDY’de gitsin, beğenilirse oradan da duyulur diye düşünüyorum.
Siz ne düşünüyorsunuz? Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

1 Beğeni

Görüldüğü üzere herkes bastırıyor. Bence KDY ile bastır.

2 Beğeni

Bununla ilgili youtube’da bir video var kdy yayın diye aratırsanız çıkar.Faydalı olabilir sizin için.

1 Beğeni