Bez Cilt Dünya Klasikleri Serisi (Koridor Yayınları)

Bez ciltli ve uygun fiyatlı bir seri. Numaralı olması da ayrıca güzel.
Kapak tasarımlarını hiç beğenmiyorum. Karmaşık ve göz yorucu geliyor. Klasiklerin sade olması gerektiği taraftarıyım. Kırmızı Kedi’nin yaptığı gibi klasik dönem yazarları ile modern dönem yazarlarının birlikte verilmesi de bence olmamış.

1 Beğeni

Çevirmeni Mehmet Yılmaz, editörü Uğur Büke.

https://kidega.com/kitap/savas-sanati-bez-ciltli-367947/detay

Daha önce pek çok kez çevrilmiş bir eser yalnız bu kitabın çevirmeni Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünden Öğretim Görevlisi Guiyuan Yang.

5 Beğeni

BKM üzerinde Satranç (Ciltsiz) 6 küsur lirayken ciltlisi 4 küsur lira. :man_shrugging:

1 Beğeni

Kitapların yüzeyi çok güzel dokundukça dokunasım geliyor da, çok yer kaplıyorlar. O yüzden tercih etmiyorum. Eski ve modern klasikleri ayırt etmeden basmaları da var bir de tabi.

Kafka “Babaya Mektup” Ahmet Arpad çevirisi ile yayınlanmış.

https://kidega.com/kitap/babaya-mektup-bez-ciltli-371322/detay

ve “Yeşilin Kızı” 2. kitap 4 farklı kapak ile çıkmış.

2 Beğeni

Oblomov muhtemelen Furkan Özkan çevirisiyle gelecek. Ayrıca yazılmamış ancak seneye Hülya Arslan çevirisi ile Karamazov Kardeşler gelmesi de muhtemel.

8 Beğeni

Liste güncellenmiştir. :+1: :+1: :+1: :+1:

Yeşilin Kızı kitabı bu seriye dahil değil.

Bu yayınevinin değişik bez ciltli serisini nasıl buluyorsunuz acaba?

Böyle kaliteli baskıları, iyi çevirilerle bu kadar ucuza sunmaları beni şaşırtıyor. Olabilirmiş demek ki diyorum.

En son Zaman Makinesi’ni gördüm bu seride, bakalım:

Kırmızı Kedi Yayınları, karton kapak: 13,89 TL
İş Bankası Yayınları, kk: 14 TL
Zeplin Kitap, kk: 12 TL
İthaki Yayınları, kk: 17 TL
Eksik Parça Yayınları, kk: 19 TL
İndigo Kitap, kk: 12 TL
Ren Kitap, kk: 13 TL

Octopus Yayınevi, ciltli, çocuklar için uyarlanıp resimlendirilmiş: 24,90 TL
Çocuk Gezegeni Yayınları, ciltli, resimlendirilmiş: 20,37 TL

Koridor Yayınları, bez ciltli: 16 TL

8 Beğeni

Her ne kadar klasikler serisine dahil olmasa da buradan ilgilisine ulaşması daha kolay olur sanırım. Yeşilin Kızı Anne 3. kitabı Anne of the Island şu anda çevirideymiş.

8 Beğeni

Yakın zamanda Türk Klasikleri serisi de bez cilt olarak çıkacak. Şimdiden duyuralım. :wink: :wink:

3 Beğeni

Türk klasikleri hali hazırda çıkıyor zaten. Sabahattin Ali’nin 3 kitabı bu seride ciltli olarak basılıyor.

Doğru ancak Türk Klasikleri adı altında birleştirip yeni dizi olarak başlayacaklar. Açıkçası merakla bekliyorum.

1 Beğeni

Aslında arkadaş onu kastetmiş sanırım Sabahattin Ali’nin kitaplarını Türk Edebiyatı Klasikleri altında yeniden numaralandırarak bastılar. Bir D&R ziyaretimde görmüştüm yeni baskıları. Bir de Araba Sevdası çıktı o seriden. Bulduğum fotoları atayım.

4 Beğeni

Çok güzel duruyorlar, Sabahattin Ali kitaplığımda takım olarak olsun istiyorum.

Mark Twain - İnsan Nedir? kitabı basılacakmış. Farklı bir kitabı olsun isterdim ancak Bülent O. Doğan çevirisi olması sevindirici.

4 Beğeni

EFENDİ İLE UŞAĞI (BEZ CİLT) / LEV NİKOLAYEVİÇ TOLSTOY
Çeviri: MEHMET YILMAZ

1 Beğeni
2 Beğeni

11 Beğeni

Babalar ve Oğullar’ı ve sonrasında da tercih edeceğim yayınevine göre bazı klasikleri toplamak istiyorum. Everest ve Koridor arasında kaldım Babalar ve Oğullar için. Kıyas yapabilecek olan var mı?